TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лажни дојави за бомби на аерoдромите во Подгорица и Тиват и во авион во белград

24 Вести - 18.07.2019

Специјална полицска единица на српското министерство за внатрешни работи утрово била повикана на аеродромот Никола Тесла откако беше пријавено дека во еден од авионите има бомба. Околу 6 часот, непознато лице се јавило во аеродромот и кажало дека во ...

Уапсен маж поради лажна дојава за бомба на белградскиот аеродром

Макфакс - 18.07.2019

Припадниците на МУП, по контрадиверзискиот преглед, открија дека е лажна дојавата за бомба поставена во авионот кој требаше да полета од Белград за Франкфурт, беше потврдено во МУП. Во текот на истрагата, полицијата по налог на Третото основно јавно ...

Дојавата за бомба на аеродромот во Белград е лажна

Макфакс - 18.07.2019

Министерството за внатрешни работи на Србија потврди дека дојавата за бомба во авионот на „Луфтханза“ на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград била лажна. „Танјуг“ пренесува дека полицијата работи на идентификување на лицето кое утринава околу шест ...

Лажна е дојавата за бомба во авионот на аеродромот во Белград, потврди српското МВР

Независен - 18.07.2019

Припадници на српското Министерство за внатрешни работи, по спроведена контра-диверзантска проверка, утврдиле дека е лажно тврдењето за поставена бомба во авионот што утринава од Белград требало да полета за Франкфурт, пренесе Танјуг.

Дојавата за бомба на аеродромот во Белград била лажна: Се бара лицето кое се јавило во аеродромот

Слободен Печат - 18.07.2019

Според овие информации, полицијата интензивно работи на идентификација на лицето кое утрово околу шест часот се јавило во аеродромот „Никола Тесла“ и пријавило лажна дојава за бомба. Припадници на МУП, по извршен преглед, утврдиле дека дојавата за ...

Поради дојава за бомба 130 луѓе евакуирани од белградскиот аеродром

МКД - 18.07.2019

Од авион на Луфтханза на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград утрово поради дојава дека е поставена бомба се евакуирани 130 патници и пет члена на екипажот, објавија белградските медиуми. Контрадиверзионата единица Министерството за внатрешни работи ...

Патниците сѐ уште не се тргнати за Франкфурт, српската полиција го бара лицето кое пријавило дека има бомба

+инфо - 18.07.2019

Полицијата потврди дека рано изутринава, околу 6 часот, непознато лице се јавило на белградскиот аеродром и пријавило оти во авионот за Франкфурт има поставено бомба. – Пилотот ни рече „земете си ги работите и излегувајте, имаме технички проблеми“ – ...

Хаос и на аеродромите во Подгорица и Тиват поради дојави за бомби

+инфо - 18.07.2019

На аеродромите во Подгорица и Тиват вчера било пријавено дека е поставена бомба. Еден од патниците кој се наоѓал на аеродромот во Подгорица изјавил дека полицијата ја прегледувала торбата на секој од нив.

Лажни дојави за бомби на два црногорски аеродрома

Макфакс - 18.07.2019

На аеродромите во Подгорица и Тиват вчера било пријавено дека се поставени бомби, јави РТЦГ. Дојавите биле лажни. Еден од патниците кој се наоѓал на аеродромот во Подгорица за „Дневне новине“ рекол дека полицијата ги прегледала сите торби на ...

По дојава за бомба паника на белградскиот аеродром “Никола Тесла“

Пулс24 - 18.07.2019

Заради дојава дека има бомба во авионот на германската компанија “Луфтханза“ утрово на белградскиот аеродром “Никола Тесла“ дошло до паника, а биле евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот.

Лажни дојави за поставени бомби на два аеродроми во Црна Гора

Слободен Печат - 18.07.2019

Еден од патниците кој се наоѓал на аеродромот во Подгорица за „Дневне новине“ рекол дека полицијата ги прегледала сите торби на патниците. Вчера на два аеродроми во Црна Гора, во Подгорица и Тиват било пријавено дека се поставени бомби, информираат ...

ДРАМА НА БЕЛГРАДСКИОТ АЕРОДРОМ: Дојава за бомба во авион, полицијата извршила преглед

Фактор - 18.07.2019

Драма на аеродромот во Белград. Утрово поради најава за бомба во авион се евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот. Авионот бил на германската компанија „Луфтханза“, пренесуваат медиумите од соседството. Авионот требало да лета кон Франкфурт.

Дојава за бомба во авион на аеродромот во Белград, евакуирани 130 патници

Макфакс - 18.07.2019

Утринава од аеродромот „Никола Тесла” во Белград беа евакуирани 130 патници и пет члена на екипажот од авионот на германската компанија „Луфтханза“ поради најава дека има бомба во авионот, објави Танјуг повикувајќи се на „Вечерње новости“.

Дојава за бомба во авион на аеродромот во Белград- ЕВАКУИРАНИ 130 ПАТНИЦИ!

Магазин - 18.07.2019

Не белградскиот аеродром „Никола Тесла“ евакуирани се 130 патници, после дојава за бомба во авион на германска национална авио-компанија „Луфтханза“. Како што известуваат српските медиуми, од авионот веднаш биле евакуирани 130 патници и пет членови ...

Паника на белградскиот аеродром: Дојава за бомба во авион - евакуирани 130 патници

Press24 - 18.07.2019

„Не белградскиот аеродром „Никола Тесла“ дошло до паника после дојава за бомба во авион на германска национална авио-компанија „Луфтханза“. Од авионот веднаш биле евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот.

Дојава за поставена бомба во авион на аеродромот во Белград

Независен - 18.07.2019

На белградскиот аеродром „Никола Тесла“ е испратена специјална полициска екипа поради дојава дека во еден авион има поставено бомба, пишува „Вечерње новости“. Веста е потврдена и за Радио телевизија Србија.

Дојава за бомба во авион предизвика паника на аеродромот во Белград, евакуирани 130 патници

ТВ21 - 18.07.2019

На аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, утринава се случувала вистинска драма откако стигнала дојава за бомба во авион на „Луфтханза“, пренесува „Курир“. Од авионот веднаш се евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот.

Бомба во авион на белградскиот аеродром

Expres - 18.07.2019

Специјална полициска екипа е испратена на блеградскиот аеродром по дојава дека е поставена бомба во еден од авионите , јавуваат белградски медиуми. „Вечерње новости“ јавува дека 130 патници и пет членови на екипажот биле евакуирани од авионот на ...

Уапсен маж поради лажна дојава за бомба на белградскиот аеродром

Република - 18.07.2019

Припадниците на МУП, по контрадиверзискиот преглед, открија дека е лажна дојавата за бомба поставена во авионот кој требаше да полета од Белград за Франкфурт, беше потврдено во МУП. Во текот на истрагата, полицијата по налог на Третото основно јавно ...

Дојавата за бомба на аеродромот во Белград е лажна

Точка - 18.07.2019

Министерството за внатрешни работи на Србија потврди дека дојавата за бомба во авионот на „Луфтханза“ на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград била лажна. „Танјуг“ пренесува дека полицијата работи на идентификување на лицето кое утринава околу шест ...

Српско МВР: Лажна е дојавата за бомба во авионот на аеродромот во Белград

Локално - 18.07.2019

Припадници на српското Министерство за внатрешни работи, по спроведена контрадиверзантска проверка, утврдиле дека е лажно тврдењето за поставена бомба во авионот што утринава од Белград требало да полета за Франкфурт, пренсе Танјуг.

Поради дојава за бомба 130 луѓе евакуирани од белградскиот аеродром

Телма - 18.07.2019

Од авион на Луфтханза на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград утрово поради дојава дека е поставена бомба се евакуирани 130 патници и пет члена на екипажот, објавија белградските медиуми. Контрадиверзионата единица Министерството за внатрешни работи ...

Паника на аеродромите во Подгорица и Тиват по пријава за бомба

Алсат-М - 18.07.2019

На аеродромите во Подгорица и Тиват вчера било пријавено дека е поставена бомба. Еден од патниците кој се наоѓал на аеродромот во Подгорица изјавил дека полицијата ја прегледувала торбата на секој од присутните.

Лажни дојави за бомби на два црногорски аеродроми

24Инфо - 18.07.2019

На аеродромите во Подгорица и Тиват вчера било пријавено дека се поставени бомби, јави РТЦГ. Дојавите биле лажни. Еден од патниците кој се наоѓал на аеродромот во Подгорица за „Дневне новине“ рекол дека полицијата ги прегледала сите торби на ...

Дојава за бомба во авион на аеродромот во Белград, евакуирани 130 патници

Тера - 18.07.2019

Утринава од аеродромот „Никола Тесла” во Белград беа евакуирани 130 патници и пет члена на екипажот од авионот на германската компанија „Луфтханза“ поради најава дека има бомба во авионот, објави Танјуг повикувајќи се на „Вечерње новости“.

ПАНИКА на белградскиот аеродром: Дојава за бомба во авионот на „Луфтханза“

Слободен Печат - 18.07.2019

Од авионот веднаш биле евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот. „Не белградскиот аеродром „Никола Тесла“ дошло до паника после дојава за бомба во авион на германска национална авио-компанија „Луфтханза“, јавува Курир.рс.

Дојава за бомба во авион на аеродромот во Белград, евакуирани 130 патници

+инфо - 18.07.2019

На белградскиот аеродром „Никола Тесла“ е испратена специјална полициска екипа поради дојава дека во еден авион има поставено бомба, пишува „Вечерње новости“. Веста е потврдена и за Радио телевизија Србија.

Уапсен маж поради лажна дојава за бомба на белградскиот аеродром

24Инфо - 18.07.2019

Припадниците на МУП, по контрадиверзискиот преглед, открија дека е лажна дојавата за бомба поставена во авионот кој требаше да полета од Белград за Франкфурт, беше потврдено во МУП. Во текот на истрагата, полицијата по налог на Третото основно јавно ...

Дојавата за бомба на аеродромот во Белград била лажна

+инфо - 18.07.2019

Припадници на српското Министерство за внатрешни работи, по спроведена контрадиверзантска проверка, утврдиле дека е лажно тврдењето за поставена бомба во авионот што утринава од Белград требало да полета за Франкфурт, пренсе Танјуг.

(ФОТО и ВИДЕО)Узбуна на аеродромот во Белград – Евакуирани 130 патници, поради дојава за бомба во авион

Скопје1 - 18.07.2019

Драма на аеродромот во Белград. Утрово поради најава за бомба во авион се евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот. Авионот бил на германската компанија „Луфтханза“, пренесуваат српските медиуми. Авионот требало да лета кон Франкфурт.

Лажни дојави за бомби на два црногорски аеродрома

Н.Македонија - 18.07.2019

На аеродромите во Подгорица и Тиват вчера било пријавено дека се поставени бомби, јави РТЦГ. Дојавите биле лажни. Еден од патниците кој се наоѓал на аеродромот во Подгорица за „Дневне новине“ рекол дека полицијата ги прегледала сите торби на ...

Дојава за бомба го евакуираше белградскиот аеродром

Н.Македонија - 18.07.2019

Утринава од аеродромот „Никола Тесла” во Белград беа евакуирани 130 патници и пет члена на екипажот од авионот на германската компанија „Луфтханза“ поради најава дека има бомба во авионот, објави Танјуг повикувајќи се на „Вечерње новости“.

Паника на белградскиот аеродром: Дојава за бомба во авион

Фокус - 18.07.2019

Не белградскиот аеродром „Никола Тесла“ дошло до паника после дојава за бомба во авион на германска национална авио-компанија „Луфтханза“. Од авионот веднаш биле евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот.

Дојава за поставена бомба во авион на аеродромот во Белград

Сител - 18.07.2019

На белградскиот аеродром „Никола Тесла“ е испратена специјална полициска екипа поради дојава дека во еден авион има поставено бомба, пишува „Вечерње новости“. Веста е потврдена и за Радио телевизија Србија.

Уапсен маж поради лажна дојава за бомба на белградскиот аеродром

Н.Македонија - 18.07.2019

Припадниците на МУП, по контрадиверзискиот преглед, потврдија дека е лажна дојавата за бомба поставена во авионот кој требаше да полета од Белград за Франкфурт. Во текот на истрагата, полицијата по налог на Третото основно јавно обвинителство го ...

Лажна е дојавата за бомба во авионот на аеродромот во Белград, потврди српското МВР

24Инфо - 18.07.2019

Припадници на српското Министерство за внатрешни работи, по спроведена контрадиверзантска проверка, утврдиле дека е лажно тврдењето за поставена бомба во авионот што утринава од Белград требало да полета за Франкфурт, пренсе Танјуг.

Лажни дојави за бомби на два црногорски аеродроми

Точка - 18.07.2019

На аеродромите во Подгорица и Тиват вчера било пријавено дека се поставени бомби, јави РТЦГ. Дојавите биле лажни. Еден од патниците кој се наоѓал на аеродромот во Подгорица за „Дневне новине“ рекол дека полицијата ги прегледала сите торби на ...

ВИДЕО: Дојава за бомба на аеродромот го стресе Белград, патниците се евакуирани

Скопје1 - 18.07.2019

Утринава од аеродромот „Никола Тесла” во Белград беа евакуирани 130 патници и пет члена на екипажот од авионот на германската компанија „Луфтханза“ поради најава дека има бомба во авионот, објави Танјуг повикувајќи се на „Вечерње новости“.

Дојава за бомба на белградскиот аеродром

Фокус - 18.07.2019

На белградскиот аеродром „Никола Тесла“ е испратена специјална полициска екипа поради дојава дека во еден авион има поставено бомба, пишува „Вечерње новости“. Од авионот веднаш биле евакуирани 130 патници и пет членови на екипажот.

Уапсен маж поради лажна дојава за бомба на белградскиот аеродром

Вечер - 18.07.2019

Уапсен маж поради лажна дојава за бомба на белградскиот аеродром Припадниците на МУП, по контрадиверзискиот преглед, открија дека е лажна дојавата за бомба поставена во авионот кој требаше да полета од Белград за Франкфурт, беше потврдено во МУП.

Лажна е дојавата за бомба во авионот на аеродромот во Белград, потврди српското МВР

Нова ТВ - 18.07.2019

Припадници на српското Министерство за внатрешни работи, по спроведена контрадиверзантска проверка, утврдиле дека е лажно тврдењето за поставена бомба во авионот што утринава од Белград требало да полета за Франкфурт, пренсе Танјуг.

Дојава за бомба во авион на аеродромот во Белград, евакуирани 130 патници

Точка - 18.07.2019

Утринава од аеродромот „Никола Тесла” во Белград беа евакуирани 130 патници и пет члена на екипажот од авионот на германската компанија „Луфтханза“ поради најава дека има бомба во авионот, објави Танјуг повикувајќи се на „Вечерње новости“.

Дојава за поставена бомба во авион на аеродромот во Белград

24Инфо - 18.07.2019

На белградскиот аеродром „Никола Тесла” е испратена специјална полициска екипа поради дојава дека во еден авион има поставено бомба, пишува „Вечерње новости”. Веста е потврдена и за Радио телевизија Србија.

Лажба е дојавата за бомба во авионот на аеродромот во Белград, потврди српското МВР

Либертас - 18.07.2019

Како што за агенцијата е соопштено од МВР, полицијата интензивно работи на идентификување на лицето кое утринава, околу шест часот, телефонски го повика аеродромот “Никола Тесла” и испрати лажна дојава за бомба.

Дојава за бомба во авион на аеродромот во Белград, евакуирани 130 патници

Centar - 18.07.2019

Утринава од аеродромот „Никола Тесла” во Белград беа евакуирани 130 патници и пет члена на екипажот од авионот на германската компанија „Луфтханза“ поради најава дека има бомба во авионот, објави Танјуг повикувајќи се на „Вечерње новости“.

Тревога на белградскиот аеродром: Од авионот евакуирани 130 патници поради дојава за бомба

Република - 18.07.2019

На белградскиот аеродром „Никола Тесла“ е испратена специјална полициска екипа поради дојава дека во еден авион има поставено бомба, пишуваат српските медиуми. Се дознава дека од авион на „Луфтханза“, кој бил подготвен за лет кон Франкфурт, утрово ...

Лажна е дојавата за бомба во авионот на аеродромот во Белград, потврди српското МВР

Сител - 18.07.2019

Припадници на српското Министерство за внатрешни работи, по спроведена контрадиверзантска проверка, утврдиле дека е лажно тврдењето за поставена бомба во авионот што утринава од Белград требало да полета за Франкфурт, пренсе Танјуг.

Дојава за поставена бомба во авион на аеродромот во Белград

Локално - 18.07.2019

На белградскиот аеродром „Никола Тесла“ е испратена специјална полициска екипа поради дојава дека во еден авион има поставено бомба, пишува „Вечерње новости“. Веста е потврдена и за Радио телевизија Србија.

Лажна е дојавата за бомба во авионот на аеродромот во Белград, потврди српското МВР

Опсервер - 18.07.2019

Припадници на српското Министерство за внатрешни работи, по спроведена контрадиверзантска проверка, утврдиле дека е лажно тврдењето за поставена бомба во авионот што утринава од Белград требало да полета за Франкфурт, пренсе Танјуг.

Дојава за поставена бомба во авион на аеродромот во Белград

Нова ТВ - 18.07.2019

На белградскиот аеродром „Никола Тесла“ е испратена специјална полициска екипа поради дојава дека во еден авион има поставено бомба, пишува „Вечерње новости“. Веста е потврдена и за Радио телевизија Србија.