TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koj e најдобриот паметен телефон во светот?

Иновативност - 17.08.2019

Huawei ја прими наградата за најдобар паметен телефон во светот од EISA (Expert Imaging and Sound Association), групација која опфаќа 55 најценети списанија за потрошувачка електроника во светот, за својот Huawei P30 Pro.

Очекувано: Huawei доби екстра 90 дена за соработка со американските компании

Телефони.мк - 17.08.2019

Пред 90 дена за Huawei беа овозможени уште 90 дена соработка со американските компании, но конечно пристигна и последниот ден. Се разбира, ова беше очекувано, не можеа Американците туку-така да го откачат моќниот кинески бренд, кој е ...

Huawei ќе добие дозвола да соработува со американските компании уште 90 дена

Иновативност - 17.08.2019

Привремената лиценца за Huawei ќе се продолжи за 90 дена, пишува Reuters, но треба да почекаат уште два дена за официјална потврда. Се очекува дека Министерството за трговија на САД ќе го продолжи рокот кој и го дадоа на кинеската компанија Huawei ...

Huawei во октомври ќе претстави конкурент на Google Maps

USB - 17.08.2019

Huawei со HarmonyOS веќе има алтернатива за Android, а сега изгледа дека постепено ќе започне да нуди алтернативи за некои од најпопуларните услуги на Google. Меѓу нив е „Google Maps“. Huawei се подготвува да пушти конкурент на мапите на гигантот ...

Huawei Nova 5T ќе има 5,5-инчен екран

USB - 17.08.2019

Huawei Nova 5T телефонот се појави во Google Enterprise директориумот. Не се работи за чист ребрендиран модел на Honor 20, туку во прашање е помал смартфон со повеќе меморија. Откриен е екран со големина од 5,5-инчи, што уредот го прави значајно ...

„5G“ се уште не заживеа а веќе се развива „6G“ технологија

Канал5 - 16.08.2019

Воведувањето на „5G“ стандардот за интернет и мобилна телефонија , во многу земји од светот е се уште во почетна фаза. Прашање е кога оваа технологија целосно ќе го освои светот. Меѓутоа кинеската компанијата „Huawei“ не се задоволува со 5G ...

Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA

Црнобело - 16.08.2019

Компанијата ја освои престижната награда втора година по ред Huawei P30 Pro доби уште едно меѓународно признание - Наградата за најдобар паметен телефон на годинашните награди EISA. Huawei ја освои наградата во оваа категорија втора година по ред, ...

Huawei се врти кон истражување на 6G технологија

Денар - 16.08.2019

Бидејќи 5G уште една или две години е далеку од употреба, Huawei сега започна да гледа на нова генерација на мобилен интернет. 5G беше извор на немири за Huawei. Американската влада загрижена дека компанијата може да вгради безбедносен пропуст во 5G ...

Повторно одложено лансирањето на првиот флексибилен уред на Huawei

USB - 16.08.2019

Samsung не е единствената компанијата кога го одложи претставувањето на флексибилниот телефон. Нив им се придружи и Huawei, кој на конференцијата за печат одржана во седиштето на компанијата, објави дека Mate X прелопниот смартфон најверојатно нема ...

Huawei ќе добие дозвола да соработува со американските компании уште 90 дена

Локално - 17.08.2019

Привремената лиценца за Huawei ќе се продолжи за 90 дена, пишува Reuters, но треба да почекаат уште два дена за официјална потврда. Се очекува дека Министерството за трговија на САД ќе го продолжи рокот кој и го дадоа на кинеската компанија Huawei ...

EISA: Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината“

Локално - 16.08.2019

Huawei P30 Pro доби уште едно меѓународно признание – Наградата за најдобар паметен телефон на годинашните награди EISA. Huawei ја освои наградата во оваа категорија втора година по ред, со својот производ кој уште еднаш успеа да остави прекрасен ...

Huawei се врти кон истражување на 6G технологија

Локално - 16.08.2019

Бидејќи 5G уште една или две години е далеку од употреба, Huawei сега започна да гледа на нова генерација на мобилен интернет. 5G беше извор на немири за Huawei. Американската влада загрижена дека компанијата може да вгради безбедносен пропуст во 5G ...

Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA

Smartportal - 16.08.2019

Компанијата ја освои престижната награда втора година по ред Huawei P30 Pro доби уште едно меѓународно признание – Наградата за најдобар паметен телефон на годинашните награди EISA. Huawei ја освои наградата во оваа категорија втора година по ред, ...

Додека ја очекуваме 5G, кинескиот гигант веќе работи на 6G мрежата

Слободен Печат - 17.08.2019

Huawei ја истражува 6G мрежата во својот центар за истражување и развој во Отава, Канада. Бидејќи 5G уште една или две години е далеку од употреба, Huawei сега започна да гледа на нова генерација на мобилен интернет.

Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA

Слободен Печат - 16.08.2019

Компанијата ја освои престижната награда втора година по ред. Huawei P30 Pro доби уште едно меѓународно признание – Наградата за најдобар паметен телефон на годинашните награди EISA. Huawei ја освои наградата во оваа категорија втора година по ред, ...

Huawei почна со истражувања на 6G технологијата

USB - 18.08.2019

Бидејќи 5G технологијата уште една или две години е далеку од употреба, Huawei сега започна да гледа на нова генерација на мобилен интернет. 5G беше извор на немири за Huawei. Американската влада загрижена дека компанијата може да вгради безбедносен ...

Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA

Фактор - 16.08.2019

Huawei P30 Pro доби уште едно меѓународно признание - Наградата за најдобар паметен телефон на годинашните награди EISA. Huawei ја освои наградата во оваа категорија втора година по ред, со својот производ кој уште еднаш успеа да остави прекрасен ...

Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA

Опсервер - 16.08.2019

Компанијата ја освои престижната награда втора година по ред Huawei P30 Pro доби уште едно меѓународно признание – Наградата за најдобар паметен телефон на годинашните награди EISA. Huawei ја освои наградата во оваа категорија втора година по ред, ...

Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA

MakPress - 16.08.2019

Huawei P30 Pro доби уште едно меѓународно признание - Наградата за најдобар паметен телефон на годинашните награди EISA. Huawei ја освои наградата во оваа категорија втора година по ред, со својот производ кој уште еднаш успеа да остави прекрасен ...

Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA

Скопје1 - 16.08.2019

Huawei P30 Pro доби уште едно меѓународно признание – Наградата за најдобар паметен телефон на годинашните награди EISA. Huawei ја освои наградата во оваа категорија втора година по ред, со својот производ кој уште еднаш успеа да остави прекрасен ...

Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA

USB - 16.08.2019

Компанијата Huawei ја освои престижната награда втора година по ред Huawei P30 Pro доби уште едно меѓународно признание – Наградата за најдобар паметен телефон на годинашните награди EISA.

Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA

Скопје24 - 16.08.2019

Huawei P30 Pro доби уште едно меѓународно признание – Наградата за најдобар паметен телефон на годинашните награди EISA. Huawei ја освои наградата во оваа категорија втора година по ред, со својот производ кој уште еднаш успеа да остави прекрасен ...

Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA

Телефони.мк - 16.08.2019

Компанијата ја освои престижната награда втора година по ред. Huawei P30 Pro доби уште едно меѓународно признание - Наградата за најдобар паметен телефон на годинашните награди EISA. Huawei ја освои наградата во оваа категорија втора година по ред, ...