TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) „ Ем да раѓа, ем да се мачи“ – Колку пива одеднаш може да понесе келнерка на „Октоберфест“

ММС - 25.09.2023

Работата на келнерка не е лесна, а видео кое неодамна се појави на социјалните мрежи покажува колку физичка подготвеност е потребна за да ја работи оваа работа. Како што може да се види во видеото објавенo на ТикТок, келнерката од „Октоберфест“ ...

ВИДЕО | Омажи се за мене: Келнерка на „Октоберфест“ стана апсолутен хит на социјалните мрежи

Слободен Печат - 24.09.2023

Во Минхен во саботата беше отворен „Октоберфест“ , најголемиот фолклорен фестивал на пивото во светот, а она што го прави препознатлив, барем засега, се цените кои ги соборија сите рекорди.

Видео на келнерка од „Октоберфест“ e најголем хит на друштвените мрежите

Вечер Прес - 24.09.2023

Работата на келнерка не е лесна, а видео кое се појави на социјалните мрежи покажува колку физичка подготвеност е потребна за да се работите оваа работа. Како што може да се види во видео материјалот објавен на TikTok, келнерката од „Октоберфест“ ...

ВИДЕО: „Оваа девојка треба да ја оженам“: Келнерка на „Октоберфест“ стана апсолутен хит на социјалните мрежи

Курир - 24.09.2023

Во Минхен во саботата беше отворен „Октоберфест“, најголемиот фолклорен фестивал на пивото во светот, а она што го прави препознатлив, барем засега, се цените кои ги соборија сите рекорди.