TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„The Weeknd“ остана без номинација за Греми наградите: „Корумпирани сте!“

Слободен Печат - 26.11.2020

На музичарот не му е сеедно поради наградите кои сигурно нема да ги добие…. Популарниот „r&b“ музичар Бел Тесфаје (30) познат по уметничкото име „The Weeknd“, оваа година не се најде меѓу номинираните за Греми наградите што очигледно го налути.

БТС ја доби првата Греми-номинација за К-поп бенд

Макфакс - 26.11.2020

Јужнокорејскиот бенд „БТС“ во вторникот ја освои првата номинација за „Греми“ за К-поп бенд (корејски поп бенд), со што светската сензација е чекор поблизу до освојувањето на музичката награда.

Бијонсе со девет номинации на Греми наградите

MakPress - 25.11.2020

Поп-ѕвездата Бијонсе освои намногу – девет номинации за доделувањето на следните Греми награди. Меѓу нив и за песна на годината, како што објавија организаторите денес. Британската пејачка Дуа Липа, Тејлор Свифт и раперот Роди Рич имаат по шест ...

Д Викенд: Доделувањето на „Греми“ останува корумпирано

Опсервер - 25.11.2020

Канадскиот пејач Д Викенд реагира на шпекулациите дека неговиот претстоен настап на полувремето на „Супербол“ е можеби причина што не доби ниту една номинација за Греми-награди. Тој го нарече доделувањето на „Греми“ корумпирано по објавените ...

Зошто Д Викенд не е номиниран за Греми?

Независен - 25.11.2020

САД – Канадската поп-ѕвезда Д Викенд реагира на шпекулациите дека неговиот претстоен настап на полувремето на „Супербол“ е можеби причина што не доби ниту една номинација за Греми-награди.

Бијонсе со девет номинации на Греми наградите

ТВ21 - 26.11.2020

Поп-ѕвездата Бијонсе освои намногу – девет номинации за доделувањето на следните Греми награди. Меѓу нив и за песна на годината, како што објавија организаторите денес. Британската пејачка Дуа Липа, Тејлор Свифт и раперот Роди Рич имаат по шест ...

„БТС“ ја доби првата Греми-номинација за К-поп бенд

Опсервер - 26.11.2020

Јужнокорејскиот бенд „БТС“ во вторникот ја освои првата номинација за „Греми“ за К-поп бенд (корејски поп бенд), со што светската сензација е чекор поблизу до освојувањето на музичката награда.

Бијонсе со девет номинации на Греми наградите

Сител - 26.11.2020

Поп-ѕвездата Бијонсе освои намногу – девет номинации за доделувањето на следните Греми награди. Меѓу нив и за песна на годината, како што објавија организаторите денес. Британската пејачка Дуа Липа, Тејлор Свифт и раперот Роди Рич имаат по шест ...

„The Weeknd“ остана без номинација за Греми наградите, ги обвини дека се корумпирани

Сител - 26.11.2020

Популарниот „r&b“ музичар Бел Тесфаје (30) познат по уметничкото име „The Weeknd“, оваа година не се најде меѓу номинираните за Греми наградите што очигледно го налути. Тој со бес се пожали на социјалната мрежа Твитер и ги повика организаторите на ...

„The Weeknd“ остана без номинација за Греми и се налути

Репортер - 26.11.2020

Популарниотмузичар Бел Тесфаје (30) познат по уметничкото име „The Weeknd“, оваа година не се најде меѓу номинираните за Греми наградите и тоа го налути. Тој со бес се пожали на социјалната мрежа Твитер и ги повика организаторите на овој проект, што ...

Бијонсе доминира на Греми со девет номинации

Канал5 - 25.11.2020

Кралицата на поп- музиката, Бијонсе води со девет номинации за Греми оваа година, вклучувајќи ја и онаа за песна на годината, е објавено вчера. Британската пејачка Дуа Липа, Американката Тејлор Свифт и раперот Роди Рич имаат по шест номинации.

Ги нарече Греми корумпирани и собра милион лајкови, го поддржа и Елтон Џон

Локално - 25.11.2020

Пејачот Абел Тесфаје, со уметничко име The Weeknd, ги прозва Греми бидејќи не го номинирале во ниедна категорија, и покрај неговиот нов албум After Hours, кој ја содржи и песната Blinding Lights, со која се искачи на врвот на музичките топ листи ...

(ВИДЕО) Објавени номинациите за Греми наградите: Бијонси доминира

Екран - 25.11.2020

Вчера беа објавени номинациите на изведувачите за 63. Греми музички награди. Бијонси моментално доминира со девет номинации, меѓу кои се и оние за песна на годината и најдобра изведба на „Црна парада“.

Бијонсе води со девет номинации на Греми наградите

Слободен Печат - 25.11.2020

Кралицата на поп музиката води со девет номинации за овогодишните Греми награди, вклучувајќи ја и онаа за песна на годината. Британската пејачка Дуа Липа, Тејлор Свифт и раперот Роди Рич имаат по шест номинации.

Објавени номинациите за 63-то доделување на Греми наградите, на листата доминира Бијонсе

Точка - 25.11.2020

Денеска се објавија номинациите на изведувачи за 63-то доделување на музичките награди Греми. На листата моментално доминира Бијонсе со 9 номинации помеѓу кои е сингл и песна на годината за „Black Parade“.

Објавени се номинациите за Греми: На Бибер ништо не му е јасно, Д Викенд е лут, а Хари Стајлс има рекорд

Хаштаг - 25.11.2020

Апсолутен хаос... Номинациите за едни од најпрестижните музички награди се тука, а познатите имаат што да кажат. Освен што оваа година одлучија малку да го променат називот на категориите, успеаја и да налутат неколку познати личности.

Д Викенд: Доделувањето на „Греми“ останува корумпирано

Макфакс - 25.11.2020

Канадскиот пејач Д Викенд реагира на шпекулациите дека неговиот претстоен настап на полувремето на „Супербол“ е можеби причина што не доби ниту една номинација за Греми-награди. Тој го нарече доделувањето на „Греми“ корумпирано по објавените ...

Бијонсе со девет номинации за „греми“

Н.Македонија - 25.11.2020

Поп ѕвездата Бијонсе доби девет номинации за следните награди „греми“. Меѓу нив е и номинацијата за песна на годината, пренесуваат светските медиуми. Бијонсе има веќе освои на 24 награди „греми“ а со 79 номинации станува втора најноминирана ѕвезда ...

Бијонсе со девет номинации на Греми наградите

OhridNews - 25.11.2020

Поп-ѕвездата Бијонсе освои намногу – девет номинации за доделувањето на следните Греми награди. Меѓу нив и за песна на годината, како што објавија организаторите денес. Британската пејачка Дуа Липа, Тејлор Свифт и раперот Роди Рич имаат по шест ...

Доказ дека љубовта победува сѐ: Бијонсе и Џеј Зи повеќе од една деценија во успешен брак

Женски магазин - 25.11.2020

Кралицата на поп музиката Бијонсе на овогодинешните Греми награди води со дури 9 номинации, вклучувајќи ја и номинацијата за песна на годината. Бијонсе ги заслужи номинациите во најголем дел за песната „ Black parade (Црна парада)“, која ги слави ...

Бијонсе води со 9 номинации за „Греми“ 2021. Објавена е листата

Факултети - 25.11.2020

Објавени се номинациите за 63. издание на доделувањето на наградите „Греми“, а најмногу има Бијонсе - дури 9 номинации. Тејлор Свифт, Дуа Липа, Роди Рич и Квин Беј имаат по шест номинации.

Бијонсе прва со девет номинации за „Греми“

Макфакс - 25.11.2020

Кралицата на попот Бијонсе води со девет номинации за овогодинешните Греми-награди, вклучувајќи и за песна на годината, по неа се Дуа Липа, Тејлор Свифт и раперот Роди Рич, секој по шест. Добитниците ќе бидат прогласени на 31 јануари следната година.