TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Избори во Чешка, шоу на украинската феминистка

+инфо - 13.01.2018

Вториот гласачки ден завршува денеска во 14 часот, а објавувањето на првите прелиминарни резултати се очекува околу 20 часот. Овде уште не е објавен никаков резултат од првиот ден на претседателските избори, освен дека на нив својот глас го дале две ...

Втор ден од претседателските избори во Чешка

Стандард - 13.01.2018

Втор ден од претседателските избори во Чешка. Девет се кандидатите за оваа позиција. Фаворит е Милош Земан, кој стана првиот директно избран претседател на Чешката Република во 2013 година. Сепак, неговата можна победа е далеку од сигурна.

Топлес пред Земан: „Ти си курва на Путин“ (ФОТО)

МКД - 12.01.2018

Додека претседателот на Чешка Милош Земан се подготвуваше да гласа, една жена ја соблече маицата и застана пред него викајќи на англиски јазик „Земан е курва на Путин.“ Жената дотрча од толпата новинари на гласачкото место во Прага и застана ...

Жена се соблече топлес на гласачкото место на кое гласаше чешкиот претседател

24 Вести - 12.01.2018

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми може да се види дека жената се соблекува топлес и довикува ...

Во топлес пред Земан: Ти си проститутка на Путин (фото)

Канал5 - 12.01.2018

Додека претседателот на Чешка, Милош Земан се подготвувал да гласа, една жена ја соблекла маицата и застанала пред него викајќи на англиски “Земан е проститука на Путин“. Жената истрча од масата новинари на гласачкото место во Прага и застана ...

ВИДЕО: Разголена активистка на „Фемен“ го нападна чешкиот претседател

А1 On - 12.01.2018

Активистка на феминистичката група „Фемен“ денеска се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан при гласањето на претседателските избори во Чешка. Таа ја соблече горната облека и започнува да довикува погрдни зборови против Земан.

Активистка на Фемен се разголи пред чешкиот претседател Земан...

Н.Македонија - 12.01.2018

Активистка на Фемен се разголи пред чешкиот претседател Земан Полугола активистка на феминистичкото протестно движење Фемен денеска се разголи пред чешкиот претседател Милош Земан, додека тој се подготвуваше да гласа во претседателските избори.

(Видео) Жена се соблече топлес на гласачкото место на кое гласаше чешкиот претседател

Макфакс - 12.01.2018

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми може да се види дека жената ја соблекува горната облека и ...

(ВИДЕО) Жена се соблече топлес и го навредуваше Земан на гласачко место

Фактор - 12.01.2018

За да го спречи чешкиот претседател, Милош Земан да гласа на претседателските избори жена се соблече топлес. На видеото кое го објавија чешките медиуми може да се види дека жената ја соблекува горната облека и започнува да извикува погрдни зборови ...

Претседателски избори во Чешка: Милош Земан или не?

Deutsche Welle - 12.01.2018

Милош Земан, контроверзниот популистички чешки претседател, се бори за реизбор на фунцијата. Главната порака на неговите предизвикувачи е дека тие не се тој. Политичка визија, меѓутоа, недостасува.

Чешка денеска и утре избира претседател

Алсат-М - 12.01.2018

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и актуелен чешки претседател Милош Земан (73) има мали шанси уште во првиот круг да освои повеќе од 50 отсто гласови, и дека во ...

Земан и без кампања фаворит на изборите во Чешка

Р.С.Европа - 12.01.2018

Чесите денеска и утре гласаат во првиот круг од претседателските избори: Според анкетите на јавното мислење, фаворит е актуелниот шеф на државата Милош Земан. Контроверзна личност, која за неговите приврзаници е политичар подготвен да предизвика со ...

Претседателски избори во Чешка

МРТ - 12.01.2018

Во првиот круг граѓаните имаат избор помеѓу девет кандидати меѓу кои, според предизборните анкети, најголеми шанси освен сигурниот кандидат Милош Земан, во евентуалниот втор круг има и долгогодишниот претседател на Академијата на науки на Чешка, ...

(Видео) Жена се соблече топлес на гласачко место каде гласаше чешкиот претседател

Вечер - 12.01.2018

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види дека жената ја соблекува горната облека и ...

Чешка денеска и утре избира претседател

Сител - 12.01.2018

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и актуелен чешки претседател Милош Земан (73) има мали шанси уште во првиот круг да освои повеќе од 50 отсто гласови, и дека во ...

ВИДЕО: Жена се соблече гола додека Земан гласаше, обезбедувањето жестоко ја собори на земја

Курир - 12.01.2018

На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види дека жената ја соблекува горната облека и започнува да довикува погрдни зборови на англиски јазик против Земан. Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари ...

Чешка денеска и утре избира претседател

Алфа - 12.01.2018

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и актуелен чешки претседател Милош Земан (73) има мали шанси уште во првиот круг да освои повеќе од 50 отсто гласови, и дека во ...

Жена се соблече гола додека Земан гласаше, обезбедувањето жестоко ја собори на земја

Сител - 12.01.2018

На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види дека жената ја соблекува горната облека и започнува да довикува погрдни зборови на англиски јазик против Земан. Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари ...

Чешка денеска и утре избира претседател

Либертас - 12.01.2018

Граѓаните на Чешка денеска и утре избираат нов претседател на државата. Анкетите покажуваат дека фаворитот на изборите и актуелен чешки претседател Милош Земан (73) има мали шанси уште во првиот круг да освои повеќе од 50 отсто гласови, и дека во ...

Видео: Гола жена се фрли врз чешкиот претседател додека гласаше - обезбедувањето жестоко ја собори

Press24 - 12.01.2018

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата. На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види дека жената ја соблекува горната облека и ...

(ВИДЕО) Жена се соблече гола и го навредуваше Земан додека гласа

ТВ21 - 13.01.2018

https://www.youtube.com/watch?v=zhMlkMLhnOo На видеото што го објавија чешките медиуми, може да се види дека жената ја соблекува горната облека и започнува да довикува погрдни зборови на англиски јазик против Земан.