TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зетот на Трамп го издал во ФБИ за тајните документи во Флорида

Канал5 - 14.08.2022

Мери Трамп, психолог и внука на Доналд Трамп, се сомнева дека Џаред Кушнер бил „кртот“ кој го известил ФБИ за доверливите документи во Мар-а-Лаго, а тој наводно им кажал точно каде да ги бараат.

НА ЛАВРОВ МУ КАЖА ЗА НАПАДОТ НА ИСИС, НА КСИ ЏИПИНГ ЗА НАПАДОТ НА СИРИЈА: Како на Трамп му „излетаа“ врвните тајни

Фактор - 14.08.2022

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна загриженост претставува поранешниот американски претседател, велат експертите.

За што би можел да биде обвинет Трамп поради поседувањето доверливи документи?

Независен - 13.08.2022

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп би можел да биде кривично гонет и затворен затоа што однел официјални документи од Белата куќа до неговиот имот Мар-а-Лаго во Флорида, вклучително и некои означени како доверливи.

Трамп за тајните документи би можел да добие 20 години затворска казна

Канал5 - 13.08.2022

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп би можел да биде кривично гонет и затворен затоа што однел официјални документи од Белата куќа во неговиот имот Мар-а-Лаго во Флорида, вклучително и некои класифицирани како доверливи.

Трамп издавал тајни: На Лавров му кажал за операција против Исламска држава, а на Џинпинг за напад на Сирија

А1 On - 14.08.2022

Неодамнешното запленување доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна загриженост претставува поранешниот американски претседател, велат експертите.

Земал “топ сикрет” документи кога заминал од Белата Куќа – Трамп би можел да биде “спакуван” поради шпионажа и да ...

Во Центар - 14.08.2022

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп би можел да биде кривично гонет и затворен затоа што однел официјални документи од Белата куќа до неговиот имот во Мар-а-Лаго во Флорида, вклучително и некои класифицирани како доверливи.

Мекорд: Претресот на Трамп е загриженост за националната безбедност, му давал на Лавров доверливи информации

Макфакс - 14.08.2022

Доналд Трамп е под истрага на ФБИ за можни прекршувања на Законот за шпионажа, што, меѓу другото, го оневозможува споделувањето доверливи информации со оние кои не се овластени да ги имаат.

Мекорд: Претресот на Трамп е загриженост за националната безбедност, му давал на Лавров доверливи информации

Centar - 14.08.2022

Доналд Трамп е под истрага на ФБИ за можни прекршувања на Законот за шпионажа, што, меѓу другото, го оневозможува споделувањето доверливи информации со оние кои не се овластени да ги имаат.

Му се „отворил“ на Си Џинпинг: Трамп под истрага за можно прекршување на Законот за шпионажа

Локално - 14.08.2022

Доналд Трамп е под истрага на ФБИ за можно прекршување на Законот за шпионажа, кој, меѓу другото, забранува споделување на доверливи информации со лица кои не се овластени да ги имаат. Дури и како претседател, Трамп понекогаш знаел да го направи тоа.

Трамп на свечена вечера со кинескиот претседател Си Џинпинг издржал до чоколадниот десерт за да не му открие државна ...

Денар - 14.08.2022

Запленувањето на доверливи владини документи во имотот Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно ја покажува безбедносната загриженост што ја предизвикува Трамп. Доналд Трамп е под истрага на ФБИ за можни прекршувања на Законот за шпионажа, ...

Мекорд: Трамп му давал доверливи информации на Лавров

Press24 - 14.08.2022

Доналд Трамп е под истрага на ФБИ за можни прекршувања на Законот за шпионажа, што, меѓу другото, го оневозможува споделувањето доверливи информации со оние кои не се овластени да ги имаат.

Мекорд: Трамп му давал на Лавров доверливи информации

Либертас - 14.08.2022

Доналд Трамп е под истрага на ФБИ за можни прекршувања на Законот за шпионажа, што, меѓу другото, го оневозможува споделувањето доверливи информации со оние кои не се овластени да ги имаат.

На Трамп му „се испуштале“ тајни: На Лавров му кажал за напад на ИД, на Си за напад на Сирија

Канал5 - 14.08.2022

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи во раскошниот имот Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колкава закана за безбедноста претставува поранешниот американски претседател, велат експертите.

Мекорд: Претресот на Трамп е загриженост за националната безбедност, му давал на Лавров доверливи информации

Точка - 14.08.2022

Доналд Трамп е под истрага на ФБИ за можни прекршувања на Законот за шпионажа, што, меѓу другото, го оневозможува споделувањето доверливи информации со оние кои не се овластени да ги имаат.

Трамп наводно му кажал на Лавров за нападот на Исламската држава, и на кинескиот претседател за нападот на Сирија – ...

Во Центар - 14.08.2022

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи во раскошниот имот Мар-а-Лаго, поранешна „зимска Бела куќа“, јасно покажува колкава загриженост за безбедноста предизвикува поранешниот американски претседател, велат експертите.

Како Трамп открил доверливи информации пред Лавров и Си Џинпинг?

Фокус - 14.08.2022

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна загриженост претставува поранешниот американски претседател, велат експертите.

ОТКРИЕН КРТОТ КОЈ ГО ИЗДАДЕ ТРАМП Неговиот зет ја информирал ФБИ за тајните документи во Флорида

+инфо - 14.08.2022

Во интервјуто за шоуто „Дин Обеидала“, Мери Трамп беше прашана кој би можел да биде информатор, а таа одговори: „Тешко е да се избере, но се сомневам дека Кушнер, сопругот на најстарата ќерка на Трамп, Иванка“.