TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сега е официјално: Марсијал си оди од Јунајтед

Спортклуб - 13.06.2018

Францускиот репрезентативец Антони Марсијал е првиот фудбалер кој си заминува од Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок. Такво нешто беше најавено уште во текот на сезоната, но вечерва агентот на напаѓачот официјално го известил раководството на ...

Сега е официјално: Ѕвезда на Манчестер јунајтед сака да си замине од „Олд Трафорд“

Sport 1 - 13.06.2018

Менаџерот на Ентони Марсијал потврди во јавноста дека неговиот клиент сака да си замине од таборот на Манчестер јунајтед. Французинот пристигна во таборот на „црвените ѓаволи“ во летото 2015 година, но изминатата сезона не се изнаигра под водство на ...

Менаџерот потврди: Марсијал сака да го напушти Јунајтед!

Спортски - 13.06.2018

Веќе одамна се шпекулира дека Манчестер Јунајтед наскоро може да остане без напаѓачот Ентони Марсијал. Имено, Марсијал беше во втор план кај Мурињо, а тоа го чинеше и место во селекцијата на Франција која наскоро ја започнува својата авантура на ...

Марсијал донел конечна одлука за својата иднина

Дерби - 13.06.2018

Антони Марсијал дефинитивно решил да се раздели со Манчестер Јунајтед, а оваа информација вечерва ја потврди и неговиот менаџер за француските медиуми. Марсијал немаше голема минутажа последната сезона, а очигледно Жозе Мурињо нема посериозни ...

Паника во англиската селекција, Рашфорд надвор од стројот?!

Gol.mk - 13.06.2018

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд, доживеа повреда на коленото и ќе го пропушти денешниот тренинг на репрезентацијата на Англија. Младиот фудбалер, кој е прогласен за играч на натпреварот на дуелот меѓу Англија и Костарика, заработи ...

Марсијал и дефинитивно го напушта Манчестер (Ј)

Вечер - 14.06.2018

Францускиот репрезентативец Антони Марсијал е првиот фудбалер кој си заминува од Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок. Такво нешто беше најавено уште во текот на сезоната, но овој пат агентот на напаѓачот официјално го известил раководството на ...