TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маса тврди: Ја знам точната состојба на Михаел Шумахер

Дриблинг - 23.05.2020

Најтрофејниот Ф1 возач на сите времиња, Михаел Шумахер, кој пред нецели 7 години, имаше страшен пад при скијање на француските алпи, и понатаму се бори за својот живот. Според многу (не)релевантни авто-мото медиуми низ Европа, се пишува дека ...

Фелипе Маса тврди: Знам во каква состојба е Шумахер, но кој сум јас да кажувам…

Екипа - 23.05.2020

Михаел Шумахер е долго во кома по тешката несреќа која ја заработи на скијање во 2013 година во Франција. Од тогаш малку има информации за неговата здравствена состојба и ретко кој има пристап до неговиот семеен имот во Швајцарија каде се наоѓа.

Маса: Имам информации за Шумахер, знам во каква состојба е!

Спортклуб - 23.05.2020

Еден од најдобрите бразилски Формула 1 пилоти на сите времиња, Фелипе Маса проговори за состојбата на својот поранешен колега од тимот на Ферари, легендарниот Михаел Шумахер. За состојбата на Германецот многу малку се знае по несреќата која што ја ...

Маса: Знам каква е состојбата на Шумахер, имам информации

МКД - 23.05.2020

Фелипе Маса вели дека знае каква е состојбата на Михаел Шумахер, но ја почитува одлуката на семејството на Германецот за приватност, па не сака да открива никакви детали. Малку се знае за состојбата на Михаел Шумахер по инцидентот во 2013 година и ...

Маса: Знам, но нема да откријам во каква состојба е Шумахер

TopSport - 23.05.2020

Фелипе Маса поранешниот тимски колега на Михаел Шумахер тврди дека има информации за состојбата во која се наоѓа легендарниот возач и дека секој ден се моли за него. Шумахер доживеа тешка несреќа на скијање во француските Алпи на 29 декември 2013 ...

„Знам во каква состојба е Шумахер, ги имам сите информации“

SportMedia - 23.05.2020

Михаел Шумахер во 2013 година доживеа тешка нереќа на скијање во Франција. Легендарниот возаж ан Формула 1 од овој момент постојано води битка за својот живот, беше долго време во кома, а до информациите поврзани за неговото здравје ретко кој може ...

Маса: Знам во каква состојба е Шумахер, се молам за него секој ден

Дерби - 23.05.2020

Здравствената состојба на Михаел Шумахер е најголемата мистерија во светската спортска јавност и дефинитивно најдобро чувана тајна од страна на неговото блиско семејство, па поради тоа, фановите си создаваат своја слика според изјавите кои ги ...

„Знам во каква состојба се наоѓа Шумахер, ги имам сите информации“

Sport 1 - 23.05.2020

Легендарниот возач во Формула 1, Михаел Шумахер доживеа тешка несреќа на скијање во Франција во 2013 година, кога ја повреди главата и од тогаш трае борбата за неговиот живот. Шумахер долго време беше во кома.

Фелипе Маса: Знам како е Шумахер, имам информација од прва рака

Спортманија - 23.05.2020

Бразилскиот пилот контактира со семејството на Шумахер. Здравствената состојба на славниот Формула 1 пилот Михаел Шумахер, е една од најдобро чуваните тајни во светот во последните години, тешко се доаѓа до вистинска информација, па затоа изјавата ...

Маса: Знам, но нема да откријам во каква состојба е Шумахер

Макфакс - 23.05.2020

Фелипе Маса поранешниот тимски колега на Михаел Шумахер тврди дека има информации за состојбата во која се наоѓа легендарниот возач и дека секој ден се моли за него. Шумахер доживеа тешка несреќа на скијање во француските Алпи на 29 декември 2013 ...