TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стеф Кари шампион во „тројки“

Сител - 08.03.2021

Со само еден подобар удар трофејот во шутирање тројки на Ол стар викендот му припадна на Стеф Кари од Голден стејт Вориорс. Кари, титулата во шутирање тројки ја освои и во 2015 година. Бекот на Вориорс трофејот го презеде од Бади Хилд, Сакраменто ...

ВИДЕО: Кари со последен шут победи во натпреварот за тројки на Ол-старот!

Gol.mk - 08.03.2021

Ѕвездата на Голден Стејт Вориорс, Стефан Кари го однесе признанието за најдобар шутер за три поени на Ол-стар натпреварот кој се одржа синоќа во Атланта. Поради ковид-кризата, за прв пат сите настани беа собрани во една вечер, па и традиционалното ...

(ВИДЕО) НБА Ол-стар: Триумфираше тимот на Леброн, Адетокумбо МВП

Нетпрес - 08.03.2021

Екипата на Леброн Џејмс го совлада тимот на Кевин Дјурант со 170:150 во годинешниот егзибиционен натпревар на „сите ѕвезди“ во американската проесионана кошаркарска НБА лига која се одигра ноќта кон неделата во Атланта, а за најкорисен играч на ...

Видео: Шоу на Стеф Кари во натпреварот во шутирање тројки

Канал5 - 08.03.2021

Ѕвездата на Голден Стејт Стеф Кари е победник во натпреварувањето во шутирање тројки на Олс Стар мечот. Бекот на Вориорси беше најдобар тројкаш во НБА и на Ол Старот во 2015 година. Натпреварувањето во тројки го започнаа соиграчите од Бостон Тејтум ...

Кари ги „извади од памет“ Дончиќ и Јокиќ сред разговор 🎥

СуперСпорт - 08.03.2021

Претставувањето на кошаркарите пред НБА Олстарот беше спектакуларно, а беше забележана и една необична сцена. Стеф Кари, новиот шампион во брзо шутирање тројки, по претставувањето ги исплаши Лука Дончиќ и Никола Јокиќ.

Тимот на Леброн триумфираше во Атланта, Стеф Кари победи во шутирање тројки,Јанис МВП (ВИДЕО)

Курир - 08.03.2021

Големите кошаркарски имиња се собраа оваа година во Атланта каде се играше овогодинешниот меч. Интересна средба каде на крајот триумфираше тимот на Леброн Џејмс над екипата на Кевин Дурент со 170-150.

Стеф Кари – најдобар шутер за три поени

Точка - 08.03.2021

Натпреварот во шутирање тројки на Ол стар викендот му припадна на Стеф Кари од Голден стејт Вориорс. Кари, најдобра во шутирање тројки, беше и во 2015 година. Бекот на Вориорс трофејот го презеде од Бади Хилд, Сакраменто Кингс, кој победи во 2019 ...