TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски во Охрид : Милиметри се во прашање потребен е оној последниот и конечен удар

Канал5 - 24.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ на Охрид каде што ги поздрави членовите и симпатизерите на партијата. На состанокот Мицкоски на граѓаните им посочи дека на 21 април граѓаните избраа право и правдина.

Мицкоски во 24 Отворено: Овој неуставен елемент каков што е сега ваков СЈО, нема да постои

24 Вести - 24.04.2019

Првата наша сугестија е дека овој неуставен елемент каков што е сега ваков СЈО, нема да постои, односно се бара начин да влезе во рамките во Јавното обвинителство. Нашиот став е имаме одделение за организиран криминал икорупција, да го споиме, зошто ...

Мицкоски: Договорот со Грција е капитулантски, но таквата реалност е дело на Зоран Заев

Курир - 24.04.2019

Во емисијата „24Отворено“ при своето гостување, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека договорот потпишан со Грција е капитулантски и е дело на Зоран Заев. -Проблемот е во самото почнување на целокупната оваа процедура.

Мицкоски: Судии поротници за случајот 27-ми април си дадоа оставки зошто пресудата била однапред напишана

Курир - 24.04.2019

Политичка трговија ниту била, ниту ќе е на дневен ред кога станува збор за Специјалното јавно обвинителство, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на „Отворено“. Тој посочи дека власта треба да прифати сугестии на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Ние нема да нудиме романтизам на Албанците, а да немаат луѓето водовод и канализација како што е реалноста ...

Курир - 24.04.2019

Ние нема да даваме национал – романтични понуди, не правиме разлика меѓу граѓаните. Ние по етнички состав не ги делиме граѓаните. Ние нудиме за сите граѓани иднина, вистински проекти. Национал-романтичарски платформи не се својствени за нас.

Мицкоски: Како Заев сега вели ја разбрал пораката, а пред две години велеше има двајца министри корумпирани и уште не ...

Курир - 24.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 24 Телевизија во емисијата „Отворено“ истакна дека Заев пред две години велеше дека двајца негови министри се под истрага за сомнеж за корупција, а две години потоа ние не ги видовме кои се тие ...

Мицкоски: Заев се фалеше дека ќе не прегази, сега видовме кој е прегазениот на овие избори

Курир - 24.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 24 Телевизија во емисијата 24 Отворено истакна дека Зоран Заев на митинг велеше дека не им дадовме предвремени парламентарни избори, само затоа што ќе ги прегазиме, еве сега видовме кој е прегазен на ...

Мицкоски: Власта е делигитимирана, почна падот на Зоран Заев (ВИДЕО)

Курир - 24.04.2019

Македонија има нова реалност, власта е делигитимирана, почна падот на Зоран Заев, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил. -Вистинската сила се граѓаните, македонската пролет доаѓа, порача ...

Мицкоски: Почна падот на Зоран Заев

ТВ21 - 24.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот профил на „Фејсбук“ објави видео, и стави наслов дека власта е делегимитирана, и дека почнат е падот на Зоран ...

Мицкоски вечерва гостин во „Отворено“ на Телевизија 24

Нетпрес - 24.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе гостува во емисијата „Отворено“ на 24 Телевизија во 20.45 часот. Како што објави на неговиот фејсбук профил, ќе се разговара за „резултатите од првиот круг на изборите, за нечесноста на власта, ...

Мицкоски: Време е граѓаните со нивниот глас да го поразат Заев

А1 On - 24.04.2019

На 21 април граѓаните избраа право и правдина. Граѓаните не ги поддржуваат криминалот, корупцијата и непотизмот, истакна Мицкоски при посетата на ОК на ВМРО-ДПМНЕ на Охрид каде што ги поздрави членовите и симпатизерите на партијата.

Мицкоски во 24 Отворено: Овој неуставен елемент каков што е сега ваков СЈО, нема да постои

Либертас - 25.04.2019

Првата наша сугестија е дека овој неуставен елемент каков што е сега ваков СЈО, нема да постои, односно се бара начин да влезе во рамките во Јавното обвинителство. Нашиот став е имаме одделение за организиран криминал икорупција, да го споиме, зошто ...

Мицкоски: Договорот со Грција е капитулантски, но таквата реалност е дело на Зоран Заев

Република - 24.04.2019

Во емисијата „24Отворено“ на ТВ 24 при своето гостување, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека договорот потпишан со Грција е капитулантски и е дело на Зоран Заев. -Проблемот е во самото почнување на целокупната оваа процедура.

Мицкоски: Судии поротници за случајот 27-ми април си дадоа оставки зошто пресудата била однапред напишана

Нетпрес - 24.04.2019

Политичка трговија ниту била, ниту ќе е на дневен ред кога станува збор за Специјалното јавно обвинителство, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на „Отворено“. Посочи дека власта треба да прифати сугестии на ВМРО-ДПМНЕ за ...

Ние не даваме национал-романтични понуди, не ги делиме граѓаните по етнички состав, рече Мицкоски

Република - 24.04.2019

Ние нема да даваме национал – романтични понуди, не правиме разлика меѓу граѓаните. Ние по етнички состав не ги делиме граѓаните. Ние нудиме за сите граѓани иднина, вистински проекти. Национал-романтичарски платформи не се својствени за нас, истакна ...

Заев вели ја разбрал пораката, а не ги смени двајцата министри за кои пред две години велеше дека се корумпирани

Република - 24.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,Христијан Мицкоски, на 24 Телевизија во емисијата „Отворено“ истакна дека премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, пред две години велеше дека двајца негови министри се под истрага за сомнеж за корупција, а две години потоа ...

Мицкоски: Заев се фалеше дека ќе не прегази, сега видовме кој е прегазениот на овие избори

Република - 24.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 24 Телевизија во емисијата „Отворено“ истакна дека Зоран Заев на митинг велеше дека не им дадовме предвремени парламентарни избори, само затоа што ќе ги прегазиме, еве сега видовме кој е прегазен на ...

Мицкоски: Видовме кој е прегазен на овие избори

Република - 24.04.2019

Видовме кој е прегазен на овие избори – вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски воинтервју кое вечерва го дава за 24 Телевизија. Во емисијата 24 Отворено зборуваше за премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, кој на митинг велел дека не ...

Мицкоски: Вистинската сила се граѓаните, македонската пролет доаѓа!

Република - 24.04.2019

Македонија има нова реалност, власта е делигитимирана, почна падот на Зоран Заев, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил. -Вистинската сила се граѓаните, македонската пролет доаѓа, порача тој.

Мицкоски вечерва гостин во „Отворено“ на телевизија 24

Курир - 24.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе гостува во емисијата „Отворено“ на 24 Телевизија во 20:45 часот. Како што објави на неговиот Фејсбук профил, ќе се разговара за „резултатите од првиот круг на изборите, за нечесноста на власта, ...

Мицкоски во Охрид: Одев од куќа на куќа и ги замолив луѓето да нѝ дадат поддршка

МКД - 24.04.2019

Милиметри ни требаат, водевме на претседателските избори, и многу блиску сме да имаме градоначалник во Охрид. Милиметри ни фалат. Милиметри се во прашање, потребен е оној последниот и конечен удар.

Мицкоски во 24 Отворено: Овој неуставен елемент каков што е сега ваков СЈО, нема да постои

Локално - 25.04.2019

Првата наша сугестија е дека овој неуставен елемент каков што е сега ваков СЈО, нема да постои, односно се бара начин да влезе во рамките во Јавното обвинителство. Нашиот став е имаме одделение за организиран криминал и корупција, да го споиме, ...

Договорот со Грција е капитулантски, но таквата реалност е дело на Заев

Нетпрес - 24.04.2019

Во емисијата „24Отворено“ при своето гостување, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека договорот потпишан со Грција е капитулантски и е дело на Зоран Заев. Проблемот е во самото почнување на целокупната оваа процедура.

Судии поротници за случајот 27-ми април си дадоа оставки зошто пресудата била однапред напишана

Република - 24.04.2019

Политичка трговија ниту била, ниту ќе е на дневен ред кога станува збор за Специјалното јавно обвинителство, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на „Отворено“. Тој посочи дека власта треба да прифати сугестии на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Заев сега вели ја разбрал пораката, а сѐ уште не ги сменил министрите за кои тврдеше дека се корумоуирани

Нетпрес - 24.04.2019

Како сега премиерот Зоран Заев сега вели дека ја разбрал пораката од избирачите, а пред две години велеше дека има двајца корумпирани министри и сѐ уште не ги смени, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 24 Телевизија во емисијата ...

Мицкоски вечерва гостин во „Отворено“ на Телевизија 24

Република - 24.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе гостува во емисијата „Отворено“ на 24 Телевизија во 20.45 часот. Како што објави на неговиот фејсбук профил, ќе се разговара за „резултатите од првиот круг на изборите, за нечесноста на власта, ...

Мицкоски: Денес одев од куќа на куќа и ги замолив охриѓани да ни дадат поддршка

24Инфо - 24.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски оствари посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ на Охрид каде што ги поздрави членовите и симпатизерите на партијата. На состанокот Мицкоски на граѓаните им посочи дека на 21 април граѓаните избраа право и ...

Мицкоски: Одлуките за 27. април беа однапред напишани

Press24 - 24.04.2019

Политичка трговија ниту била, ниту ќе е на дневен ред кога станува збор за Специјалното јавно обвинителство, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на „Отворено“. Тој посочи дека власта треба да прифати сугестии на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Што правеше Заев две години откога самиот кажа дека има функционери под истрага

MakPress - 25.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 24 Телевизија во емисијата „Отворено“ истакна дека Заев пред две години велеше дека двајца негови министри се под истрага за сомнеж за корупција, а две години потоа ние не ги видовме кои се тие ...

Мицкоски во Охрид: Граѓаните кажаа не на непотизмот и криминалот на Заев

Press24 - 24.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ на Охрид каде што ги поздрави членовите и симпатизерите на партијата. На состанокот Мицкоски на граѓаните им посочи дека на 21 април граѓаните избраа право и правдина.

Мицкоски тврди дека пресудата за 27 април е донесена без поротници

+инфо - 24.04.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на ТВ 24 вести изјави дека политичка трговија ниту била, ниту ќе биде на дневен ред за Специјалното јавно обвинителство. Според него, власта треба да прифати сугестии на ВМРО-ДПМНЕ за законот за ...

Мицкоски во Охрид: Милиметри се во прашање, потребен е оној последниот и конечен удар

Либертас - 25.04.2019

Скопје, 24 април 2019 Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски оствари посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ на Охрид каде што ги поздрави членовите и симпатизерите на партијата. На состанокот Мицкоски на граѓаните им посочи дека на 21 април ...

Мицкоски: Судии поротници си дадоа оставки за 27-ми април поради нарачана пресуда

MakPress - 25.04.2019

Политичка трговија ниту била, ниту ќе е на дневен ред кога станува збор за Специјалното јавно обвинителство, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на „Отворено“. Тој посочи дека власта треба да прифати сугестии на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски од Охрид: Милиметри ни фалат за пораз на деспотизмот на Заевизмот

MakPress - 25.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски оствари посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ на Охрид каде што ги поздрави членовите и симпатизерите на партијата. На состанокот Мицкоски на граѓаните им посочи дека на 21 април граѓаните избраа право и ...

Мицкоски во Охрид: Милиметри се во прашање, потребен е оној последниот и конечен удар

Локално - 25.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски оствари посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ на Охрид каде што ги поздрави членовите и симпатизерите на партијата. На состанокот Мицкоски на граѓаните им посочи дека на 21 април граѓаните избраа право и ...