TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руски хакери ја ,,паднаа” страната на кралското семејство: Познати детали за овој инцидент

Во Центар - 01.10.2023

Руска хакерска група тврди дека ја „урнала“ официјалната веб-страница на британското кралско семејство – со цел хакирање. Хакерот KillMilk, наводниот водач на руската група KillNet, во објава на Телеграм тврди дека во неделата ја нападнале ...

Руски хакери тврдат дека го собориле сајтот на кралското семејство: Детали од инцидентот

Вечер Прес - 01.10.2023

Руска хакерска група тврди дека ја соборила официјалната веб-страница на британското кралско семејство – со цел хакирање, пишува Дејли Мејл. Хакерот KillMilk, наводниот водач на руската група KillNet, во објава на Телеграм тврди дека во неделата ја ...

РУСКИ ХАКЕРИ ЈА УРНАА ВЕБ-СТРАНИЦАТА НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Групата KillNet со порака, ова е „напад врз педофилите“.

Фактор - 01.10.2023

Руска хакерска група тврди дека ја „урнала“ официјалната веб-страница на британското кралско семејство, пишува Дејли Мејл. Хакерот KillMilk, наводниот водач на руската група KillNet, во објава на Телеграм тврди дека во неделата ја нападнале ...