TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алегри бил против ангажман на Роналдо во Јувентус, наместо да биде послушан добил отказ

Дерби - 13.04.2021

Поранешниот стратег на Јувентус, Масимилијано Алегри бил против идејата да се ангажира Кристијано Роналдо. Алегри кој си замина од клубот во 2019 година му кажал на првиот човек на Јувентус, Андреа Ањели дека не сака да биде ангажиран Кристијано ...

Два великани ја чекаат разврската: Роналдо заминува од Јувентус ако клубот доживее крах

Дриблинг

Иднината на Роналдо во Јувентус е неизвесна и зависи од едно нешто!?

Gol.mk

„Тутоспорт“: Роналдо ќе си замине ако Јувентус не се избори за ЛШ

СуперСпорт

Тутоспорт: Роналдо заминува од Јувентус – познато и под кои услови

Спортклуб

Најверојатно сценарио за Роналдо е враќање на „Олд Трафорд“

Спортски

Алегри со совет до Ањели: Избркај го Роналдо зашто го блокира развојот на Јувентус

Sport 1

Спортски Екипа 24Фудбал Спортклуб Спортклуб SportMedia Точка Локално

Неправдата исправена: Госенс го доби дресот од Роналдо 🎥

Спортски - 13.04.2021

Играчот на Аталанта, Робин Госенс неодамна призна дека бил понижен од Кристиано Роналдо, откако ѕвездата на Јувентус одби да му го даде својот дрес. Приказната е објавена во неговата автобиографска книга, а стана хит во италијанските медиуми.

Госенс си доби дрес на Роналдо и тоа пред дербито со Јувентус (Видео)

Дерби

Госенс доби дрес од Роналдо, ама од неговите соиграчи (ВИДЕО)

SportMedia

Буфон има три опции – каде ќе ја продолжи кариерата?

СуперСпорт - 13.04.2021

Италијанскиот голман Џанлуиџи Буфон има 43 години, а засега не е познато дали ќе ја продолжи кариерата, иако брани во одлична форма. Буфон има три опции за неговата иднина, а првата е да почне преговори со Јувентус за нова соработка на уште една ...

Пред Буфон се три опции, се чека неговата одлука

Спортски

Уште една добиена битка: Бонучи се опорави од коронавирусот

Екипа

Јувентус и Дибала повторно седнуваат на преговарачка маса

Спортски

(ФОТО) Роналдо објави фотка со својата избраничка – сите гледаат во задникот на Георгина

Спортклуб - 13.04.2021

Медиумите го обвинија Кристијано Роналдо дека е незадоволен, лут и го напуштил Јувентус, а тоа не изгледа така. Напаѓачот на Јувентус очигледно сакаше да ја „префрли“ темата, па набргу откако медиумите објавија за незадоволството во Јувентус, тој ...

„Бесниот“ Роналдо сподели фотографија со Георгина, нејзиниот задник го привлече целото внимание (ФОТО)

Sport M

Кристијано Роналдо благодарение на задникот на Георгина собра 10 милиони лајкови – Фудбалерот оди во заборав

Убавина и Здравје

ФОТО: 9 милиони лајкови за задникот на Георгина - Роналдо со ова го сврте вниманието

Press24

Фотографија вредна 10 милиони лајкови: Роналдо и Георгина прегрнати- „Работата е завршена“

Press24

Георгина објави фотографии од теретана со Роналдо

Канал5

Роналдо објави слика, а сите очи се вперени во задникот на Георгина (ВИДЕО)

Sport 1

Курир

Пјаниќ веќе ги спакува куферите, ја напушта Барса

Спортски - 12.04.2021

Каталонските медиуми пренесуваат дека Миралем Пјаниќ на крајот на сезоната ќе ја напушти Барселона. Жоржињо Вајналдум се очекува да биде првото засилување за Барселона и на лето да пристигне на „Камп Ноу“ како слободен агент.