TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еве како се купува Златен Глобус

Фактор - 02.03.2021

Злетниот глобус отсекогаш бил црна овца меѓу наградите на шоу-бизнисот. Така тврди барем еден неименуван висок раководител на холивудската филмска индустрија за Њујорк пост. А, штотуку заврши церемонијата на ддолеувањето на овогодинешните награди.

Виртуелно одржано 78. издание на доделување на „Златни глобуси“

Таратур

ФОТО: Реакцијата на Пени од „Бубалици“ откако таа не доби Златен глобус е вистински хит

Слободен Печат

Леди ди ја победи Елизабета Втора – четири златни глобуси за „Круна“

Сакам да кажам

Доби Златен глобус за улогата на Дајана во „Круна“, па му се заблагодари на принцот Хари: Ме трогна

Хаштаг

Златни глобуси за филмовите „Земја на номадите“ и „Борат 2“ и серијата „Круната“

Вечер Прес

„Круната“ со четири награди на годинешните „Златни глобуси“

MTM

Канал5 Мета Нетпрес Точка Хаштаг 24 Вести Радио МОФ Локално

Златен глобус за „Земја на номадите“ и „Борат 2“

Либертас - 01.03.2021

– Драмата „Земја на номадите“ и сатирата „Борат 2“ вчеравечер ги освоија наградите за најдобри филмови на доделувањето на Златните глобуси. Овојпат, тоа беше претежно виртуелна свеченост, истовремено одржана во Лос Анџелес и Њујорк, под мерките на ...

Златен глобус за „Земја на номадите“ и „Борат 2“

MakPress

Златен глобус за „Земја на номадите“ и „Борат 2“

Frontline

„Земја на номади“ и „Борат 2“ се најдобри филмови на 78. Златни глобуси, кои за првпат се доделуваа на далечина

Сакам да кажам

Златен глобус за „Земја на номадите“ и „Борат 2“

Опсервер

По пауза од 37 години режисерката Клое Жао освои „Златен глобус“

Република - 01.03.2021

Драмата „Земја на номадите“ и сатирата „Борат 2“ вчеравечер ги освоија наградите за најдобри филмови на доделувањето на наградата „Златен глобус“. Свеченоста се одржуваше истовремено во Њујорк и во Лос Анџелес, виртуелно, поради пандемијата со ...

Режисерката Клое Жао освои „Златен глобус“ по пауза од 37 години

Нетпрес

Ова се победниците на „Златен глобус“: „Нетфликс“ ја освои ноќта

Факултети

(ФОТО) Селма Хајек блесна во црвена креација на „Златните глобуси“

iPortal - 01.03.2021

Салма Хајек ја истакна својата одлична фигура во романтичен црвен фустан додека присуствуваше на наградите „Златен глобус 2021“ во Беверли Хилс во неделата. Актерката (54) зрачи со гламур додека позира и чекори по црвениот тепих пред големото шоу, ...

ФОТО | Актерки во шестата деценија на наградите „Златен глобус“: Кетрин Зета Џонс, Селма Хајек и Џејми Ли Кертис покажаа што е стил и елеганција

Слободен Печат

ФОТО: Ања Тејлор-Џој маѓепсува во смарагдно зелен „Диор“ фустан

Press24

Најубавите изданија на доделувањето „Златни глобуси“: Познатите дами го покориле црвениот тепих во раскошни креации!

Убавина и Здравје

Гламур на дистанца – фотогалерија од 78. златни глобуси

Сакам да кажам

Црвениот килим на „Златен глобус“ годинава во виртуелен формат

Во Центар

Познати дами кои го освоија црвениот тепих во раскошни креации: Најубавите изданија од доделувањето на „Златен глобус“

Женски магазин

+инфо Попара Точка Точка Попара Fashionel Црнобело