TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фекир пред сензационален трансфер

Вечер - 22.07.2019

Сосема неочекувано, шпанскиот прволигаш Бетис од Севилја е на добар пат да го реализира спектакуларниот трансфер на можеби најдобриот играч во дресот на францускиот гигант Олимпик од Лион, Набил Фекир.

Двоен удар за Наполи – ќе пропушти и Хамес и Фекир

+инфо - 22.07.2019

Наполи е на пат да добие многу тежок удар по своите трансфер амбиции, бидејќи тимот е на пат да ги испушти како Хамес Родригез, така и Набил Фекир кој се појавуваше како алтернатива на колумбискиот ас, тврдат различни извори.

Анчелоти „гори“ за Колумбиецот: Многу сум поврзан со Хамес, тој е играч…

Дерби - 22.07.2019

Наполи во овој преоден рок се обидува да направи што поквалитетна екипа која ќе може да се носи со Јувентус, а една од големите желби е Хамес Родригез. Колумбиецот е играч кој не е потребен во Реал Мадрид, односно шпанскиот прволигаш го продава и ...

ТРАНСФЕРОТ Е ЗАВРШЕН: Фекир доби дозвола да отпатува во Шпанија!

SportMedia - 21.07.2019

Трансферот на Набил Фекир во Бетис по се изгледа е заокружен. Како што вечерва јави „Радио Монте Карло“, офанзивниот играч за врска на Олимпик Лион, добил одобрение од клубот утре да замине за Севиља и да го комплетира трансферот во „зелено-белите“ ...

Хамес за крај

Вечер - 21.07.2019

Иако ангажираа неколку квалитетни играчи, раководните лица на шпанскиот гигант Атлетико (М) сакаат летниот преоден рок да го комплетираат со потписот на колумбискиот интернационалец од редовите на градскиот ривал Реал (М), Хамес Родригез.

Двоен удар за Наполи – ќе пропушти и Хамес и Фекир

Опсервер - 22.07.2019

Наполи е на пат да добие многу тежок удар по своите трансфер амбиции, бидејќи тимот е на пат да ги испушти како Хамес Родригез, така и Набил Фекир кој се појавуваше како алтернатива на колумбискиот ас, тврдат различни извори.

Анчелоти „гори“ за Колумбиецот: Многу сум поврзан со Хамес, тој е играч…

Точка - 22.07.2019

Наполи во овој преоден рок се обидува да направи што поквалитетна екипа која ќе може да се носи со Јувентус, а една од големите желби е Хамес Родригез. Колумбиецот е играч кој не е потребен во Реал Мадрид, односно шпанскиот прволигаш го продава и ...

Двоен удар за Наполи – ќе ги пропушти и Хамес и Фекир

Независен - 22.07.2019

Наполи е на пат да добие многу тежок удар по своите трансфер амбиции, бидејќи тимот е на пат да ги испушти како Хамес Родригез, така и Набил Фекир кој се појавуваше како алтернатива на колумбискиот ас, тврдат различни извори.

Наполи: Ни Хамес, ниту Фекир

Денешен - 22.07.2019

Наполи е на пат да добие многу тежок удар по своите трансфер амбиции, бидејќи тимот е на пат да ги испушти како Хамес Родригез, така и Набил Фекир кој се појавуваше како алтернатива на колумбискиот ас, тврдат различни извори.