TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Formula 1: Во Портимао Хамилтон испиша нова историја!

Додај Гас - 26.10.2020

Formula 1 има нов рекордер по број на победи! Луис Хамилтон во својот Mercedes славеше на трката за ГН на Португалија, возена на патеката Algarve International во Портимао и со тоа стигна до својата 92. победа во кариерата.

Легендарно возење: Како за еден круг Раиконен помина 10 болиди? (Видео)

Спортманија - 25.10.2020

Некогашниот Ф1 шампион како да беше на видео игра Легендарниот фински возач Кими Раиконен имаше краток блесок на стартот на денешната трка за Големата награда на Португалија, кога потсети како возеше во своите најдобри години.

Кими по својот блескав старт на 41 година: Си помислив, што прават другиве?

TopSport - 25.10.2020

Кими Раиконен неодамна го прослави својот 41. роденден и стана рекордер по бројот на трки во Формула 1, а на сите критичари кои сметаат дека „Ајсмен“ одамна треба да е во пензија треба да им се покаже видеото на неговиот старт на Португалското ГП во ...

Хамилтон стави победнички печат во Португалија и постави нов рекорд – 92 Гран при победи

24auto - 25.10.2020

Од денеска Формула 1 има нов шампион - рекордер, а тоа е Британецот Луис Хамилтон кој победувајќи во Португалија постави нов светски рекорд, 92 Гран при победи во кариерата. Возачот на Mercedes го престигна Михаел Шумахер како најуспешен возач на ...

Хамилтон го сруши рекордот на Шумахер, победи на Големата награда на Португалија

24 Вести - 25.10.2020

Британецот Луис Хамилтон влезе во историјата на Формула 1. Со 92 победа, го сруши рекордот на Михаел Шумахер. „Многу тешка патека. Вистински тест. Неверојатни промени во висината. На многу места на патеката, едноставно не можете да видите каде одите ...

Волф: Мерцедес ќе треба да продаде некоја фабрика за новиот договор на Хамилтон

TopSport - 25.10.2020

Шефот на Мерцедес, Тото Волф вели дека тоа што Луис Хамитон има 92 победи во кариерата е „нереално“ и на шега вели дека неговиот тим ќе мора да продаде некоја фабрика за да може да се договори соработката со Британецот и следната сезона.

Хамилтон победи и во Португалија и го престигна Шумахер

Нетпрес - 25.10.2020

Триесет и петгодишниот британски возач на тимот на Мерцедес во класата Формула 1, Луис Хамилтон, со победата во неделата на трката за Големата награда на Португалија во Портимане, која е негов 92-ри триумф во кариерата, го престигна легендарниот ...

Хамилтон: Можев само да сонувам…

Слободен Печат - 25.10.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон денеска на патеката во Алгарве, Португалија, испиша нови страници во историјата станувајќи возач со највеќе победи во историјата на Формула 1. Хамилтон ја оствари 92.

Раиконен со маестрален пробив на стартот ги импресионираше Ф1 фановите (Видео)

Дерби - 25.10.2020

Формула 1 трката во Португалија беше одбележана со историската победа на Луис Хамилтон, кој со триумфот во болидот на Мерцедес успеа да постави нов рекорд – 92 победи во Формула 1. Британецот го потисна Михаел Шумахер на второто место, но на трката ...

Хамилтон: Ова можев само да го сонувам, 92 победи во Ф1 е неверојатно постигнување (ВИДЕО)

Дриблинг - 25.10.2020

Луис Хамилтон денеска во Португалија ја запиша 92 победа во кариерата, испиша историја, го надмина легендарниот Михаел Шумахер кој застана на 91 триумф. Британецот сега има најмногу победи во историјата на Ф1, секако тоа е неверојатно постигнување.

Биното: Болидите на Фетел и Леклерк се апсолутно идентични, очекуваме повеќе од Себастијан

Sport M - 25.10.2020

Портимао, 25 октомври 2020 (МИА) – Шефот на Формула 1 тимот Ферари, Матија Биното уверува дека болидите на Шарл Леклер и Себастијан Фетел се апсолутно идентични. Се разбира, Шарл е многу добар, но исто така и од Себастијан очекуваме повеќе, рече ...

Падна рекордот на Шумахер, Луис Хамилтон триумфираше и во Португалија!

МКД - 25.10.2020

Луис Хамилтон го надмина постигнувањето на Михаел Шумахер, Британецот попладнево триумфираше на ГН на Португалија и сега е единствениот возач со 92 победи во Формула 1. Откако пред две недели се изедначи со Михаел Шумахер, Луис Хамилтон уште во ...

ИСТОРИЈА: Хамилтон го собори рекордот на Шумахер!

Слободен Печат - 25.10.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон испиша нови страници во историјата откако стана рекордер во Формула 1 по бројот на победи. Британецот на патеката Алгарве по 92. пат во својата кариера се најде на највисокот место на победничкиот пиедестал и стана ...

ХАМИЛТОН за рекордот: Сè му должам на Мерцедес!

Локално - 25.10.2020

Луис Хамилтон победи во Португалија и стана возач со најмногу триумфи во историјата на Формула 1. Британецот се најде на највисокото скалило на подиумот по 92 пат на патеката „Алгарве“ и со тоа е сам на врвот по бројот на победи во историјата, ...

Хамилтон го надмина Шумахер и испиша Ф1 историја во Португалија (Фото)

Дерби - 25.10.2020

Луис Хамилтон вчера стигна до својата 97-ма пол позиција во кариерата, а ова попладне со златни букви го испиша своето име во историјата на Формула 1 откако стигна до светски и апсолутен рекорд.

Хамилтон славеше во Португалија и го собори големиот Шумахер

Sport M - 25.10.2020

Луис Хамилтон денес славеше во трката за Големата награда на Португалија и испиша историја, и го собори одличниот Михаел Шумахер. Хамилтон ја продолжи својата неверојатна доминација во Формула 1 и уште еднаш докажа дека никој не му може ништо во ...

Хамилтон по победата во Португалија: Ова е како сон

Вечер Прес - 25.10.2020

Пилотот на Мерцедес, Британецот Луис Хамилтон, ја забележа 92. победа во кариерата, откако прв ја мина целта на трката за Големата награда на Португалија. Со овој триумф тој го надмина легендарниот Михаел Шумахер кој застана на 91 победа.

Веќе нема сомнеж, Хамилтон е подобар од Шуми – Луис го освои Портимао

TopSport - 25.10.2020

Иако стартот на трката ни најави дека е можна дождлива трка и неочекуван победник, на крајот работите си дојдоа на своето место и Луис Хамилтон триумфираше на Португалското ГП во Портимао, остварувајќи ја својата 92. победа во кариерата.

Историја: Хамилтон го сруши рекордот на Шумахер

Спортски - 25.10.2020

Луис Хамилтон од Мерцедес победи на трката за ГН на Португалија, која за него беше 92 победа во кариерата. Со тоа Хамилтон го собори рекордот на легендарниот Михаел Шумахер кој запиша 91 победа во кариерата, сега рекордот го има Бритианецот со 92 ...

Мерцедесите лошо почнаа, ама добро завршија во Португалија

Спортманија - 25.10.2020

Луис Хамилтон испиша историја и сега само може да го подобрува светскиот рекорд. Нова „еден-два“ победа за екипата на Мерцедес во Формула 1 шампионатот. На денешната трка за Големата награда на Португалија, триумфираше Луис Хамилтон, пред клупскиот ...

Историска победа на Луис Хамилтон во Португалија

Екипа - 25.10.2020

Луис Хамилтон продолжува да испишува историја во Формула 1 шампионатот откако актуелниот првак триумфираше и на денешната трка во Португалија. Овој триумф ќе остане запаметен бидејќи станува збор за број 92 на Хамилтон, со што Британецот стана возач ...

Хамилтон ја освои и Португалија и стигна до рекордни 92 победи во кариерата!

Gol.mk - 25.10.2020

Луис Хамилтон победи на трката за ГН на Португалија и направи уште еден чекор кон одбрана на шампионската титула во Формула 1 шампионатот. Заедно со својот клупски колега, Валтери Ботас, британскиот возач доминираше и се пласира пред ...

Рекордна 92-ра победа на Луис Хамилтон во Ф1 шампионатот

Сител - 25.10.2020

Луис Хамилтон е се поблиску до освојување на новата шампионска титула во Формула 1 првенството Британецот триумфира на денешната трка за Големата награда на Португалија, со што дополнително ја зголеми предноста во Генералниот поредок, во однос на ...

Историја во Формула 1: Хамилтон го помина Шумахер!

Спортклуб - 25.10.2020

Актуелниот светски шампион Луис Хамилтон од денеска е осамен на првото место на листата на возачи со најмногу победи во Формула 1. Откако вчера ја освои својата 97. пол-позиција, денеска тој стигна до 92.

ФОТО: Хамилтон го сруши Михаел Шумахер, рекорд на Британецот со 92 победи во Ф1

Дриблинг - 25.10.2020

Луис Хамилтон од Мерцедес победи на трката за ГН на Португалија, ова за него беше 92 победа во кариерата, тој е најдобриот возач во историјата на Формула 1. Британецот е супериорен сезонава, но и Мерцедес кој запиша еден – два победа во Португалија, ...

Хамилтон со победа во Португалија, за рекорден 92-ри триумф!

SportMedia - 25.10.2020

Луис Хамилтон стигна до првата позиција на ГН во Португалија, и со тоа дојде до рекордната, 92-ра победа во кариерата, и го престигна Михаел Шумахер. Хамилтон стигна до триумф во 66-те круга, и беше за повеќе од 25 секунди побрз од второпласираниот ...

Хамилтон е новиот рекордер - 92 победи во Формула 1

Sport 1 - 25.10.2020

Луис Хамилтон славеше на трката за Големата награда на Португалија што е рекордна 92.победа во кариерата. Возачот на Мерцедес повторно доминираше на патеката „Алгарве“ во Портимао и испиша нова историја во Формула 1.

Уште колку ќе остане Хамилтон во Ф1?

24auto - 25.10.2020

Светскиот првак Луис Хамилтон вели дека не е сигурен уште колку време сака да продолжи во Формула 1. Возачот на Mercedes стартуваше од пол позицијата во Портимао на трката за ГН на Португалија и се надева дека ќе ја освои рекордната 92-та Гран при ...

Хамилтон постави светски рекорд во Формула 1

Опсервер - 25.10.2020

Портимао, 25 октомври 2020 () – Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон се запиша во историјата на Формула 1 како прв кој остварил 92 победи во светскиот шампионат. Британецот победи на денешното Гран при во Португалија и го надмина легендарниот Михаел ...

Луд почеток во Португалија – Саинс кратко прв, Ферстапен со „карамбол“

TopSport - 25.10.2020

Стартот на Португалското ГП во Портимао ги надмина сите очекувања на Ф1 фановите, откако неверојатниот Карлос Саинс Јуниор во Мекларен успеа да ги помине возачите на Мерцедес и да избие на првото место, додека Макс Ферстапен имаше хаотичен старт во ...

Шумахер: Подготвен сум за Формула 1

Курир - 25.10.2020

Возачот на Формула 2, Мик Шумахер, син на седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, прокоментира дали е подготвен да ги следи стапките на неговиот татко до пробив на највисоко ниво во мотоспортот.

Кој е најдобриот пилот во историјата F1? Не е Хамилтон, ниту Шумахер!

Додај Гас - 25.10.2020

Интересна математика дава одговор на вечното прашање Досега остварените 91. победа во Formula 1, на Луис Хамилтон му овозможија да се израмни со легендата Михаел Шумахер. Како што се одвиваат работите во овогодинешниот шампионат, двајцата наскоро ќе ...

Кам-бек на „Гран-при Португалија“ по 24 години, Хамилтон може да биде рекордер

Спортманија - 25.10.2020

Британецот ја има пол-позицијата во Портимао и ако победи и денеска на трката што почнува во 14 часот ќе го престигне Михаел Шумахер По цели 24 години Португалија повторно ќе организира трка во Формула 1, денеска од 14 часот во Портимао, а гледачите ...

Хамилтон: Многу е тешка патеката во Португалија, во многу свиоци едноставно не гледате каде одите

Курир - 24.10.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ги сумираше резултатите од слободните трки во петокот пред Големата награда на Португалија, споделувајќи ги своите впечатоци од првиот настап на патеката „Алгарве“. Многу тешка патека. Вистински тест.

Хамилтон ги освои квалификациите во последната секунда

MakPress - 25.10.2020

Луис Хамилтон ја освои својата 9-та пол позиција во сезоната, откако го совлада својот тимски колега од Мерцедес, Валтери Ботас, во тешката битка на патеката во Портимао. Така, тој ќе започне од првата позиција на претстојната многу интересна трка ...

Шумахер: Подготвен сум за Формула 1

Опсервер - 25.10.2020

Маранело, 25 октомври 2020 () – Возачот на Формула 2, Мик Шумахер, син на седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, прокоментира дали е подготвен да ги следи стапките на неговиот татко до пробив на највисоко ниво во мотоспортот.

Шумахер: Подготвен сум за Формула 1

Sport M - 25.10.2020

Маранело, 25 октомври 2020 (МИА) – Возачот на Формула 2, Мик Шумахер, син на седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, прокоментира дали е подготвен да ги следи стапките на неговиот татко до пробив на највисоко ниво во мотоспортот.

Шумахер: Подготвен сум за Формула 1

+инфо - 25.10.2020

Мик е лидер во рангирањето на Формула 2, и веќе има освоено една титула во Формула 3 во својата кариера. Возачот на Формула 2, Мик Шумахер, син на седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, прокоментира дали е подготвен да ги следи ...

Шумахер: Подготвен сум за Формула 1

Локално - 25.10.2020

Возачот на Формула 2, Мик Шумахер, син на седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, прокоментира дали е подготвен да ги следи стапките на неговиот татко до пробив на највисоко ниво во мотоспортот.

Шумахер: Подготвен сум за Формула 1

Либертас - 25.10.2020

Возачот на Формула 2, Мик Шумахер, син на седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, прокоментира дали е подготвен да ги следи стапките на неговиот татко до пробив на највисоко ниво во мотоспортот.

Шумахер: Подготвен сум за Формула 1

MakPress - 25.10.2020

Возачот на Формула 2, Мик Шумахер, син на седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, прокоментира дали е подготвен да ги следи стапките на неговиот татко до пробив на највисоко ниво во мотоспортот.

Шумахер: Подготвен сум за Формула 1

Независен - 25.10.2020

Возачот на Формула 2, Мик Шумахер, син на седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, прокоментира дали е подготвен да ги следи стапките на неговиот татко до пробив на највисоко ниво во мотоспортот.

Мик Шумахер поготвен да ги следи стапките на татко му и да влезе во Формула 1

Frontline - 25.10.2020

Возачот на Формула 2, Мик Шумахер, син на седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, прокоментира дали е подготвен да ги следи стапките на неговиот татко до пробив на највисоко ниво во мотоспортот.

Хамилтон постави светски рекорд во Формула 1

Sport M - 25.10.2020

Портимао, 25 октомври 2020 (МИА) – Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон се запиша во историјата на Формула 1 како прв кој остварил 92 победи во светскиот шампионат. Британецот победи на денешното Гран при во Португалија и го надмина легендарниот ...

Хамилтон се запиша во историјата на Формула 1

Локално - 25.10.2020

Луис Хамилтон се запиша во историјата на Формула 1 како прв кој остварил 92 победи во светскиот шампионат. Британецот победи на денешното Гран при во Португалија и го надмина легендарниот Михаел Шумахер кој во својата кариера забележа 91 победа.

Хамилтон го надмина Шумахер – победи 92 пати

Независен - 25.10.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон се запиша во историјата на Формула 1 како прв кој остварил 92 победи во светскиот шампионат. Британецот победи на денешното Гран при во Португалија и го надмина легендарниот Михаел Шумахер кој во својата кариера ...

Шумахер: Подготвен сум за Формула 1

Кајгана - 25.10.2020

Возачот на Формула 2, Мик Шумахер, син на седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, прокоментира дали е подготвен да ги следи стапките на неговиот татко. Мик е лидер во рангирањето на Формула 2, и веќе има освоено една титула во ...

Хамилтон постави светски рекорд во Формула 1

Курир - 25.10.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон се запиша во историјата на Формула 1 како прв кој остварил 92 победи во светскиот шампионат. Британецот победи на денешното Гран при во Португалија и го надмина легендарниот Михаел Шумахер кој во својата кариера ...

Веќе нема сомнеж, Хамилтон е подобар од Шуми – Луис го освои Портимао

Макфакс - 25.10.2020

Иако стартот на трката ни најави дека е можна дождлива трка и неочекуван победник, на крајот работите си дојдоа на своето место и Луис Хамилтон триумфираше на Португалското ГП во Портимао, остварувајќи ја својата 92. победа во кариерата.

Веќе нема сомнеж, Хамилтон е подобар од Шуми – Луис го освои Портимао

Опсервер - 25.10.2020

Иако стартот на трката ни најави дека е можна дождлива трка и неочекуван победник, на крајот работите си дојдоа на своето место и Луис Хамилтон триумфираше на Португалското ГП во Портимао, остварувајќи ја својата 92. победа во кариерата.