TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведен крадец, дел од одземеното вратено на сопственикот

Centar - 11.08.2022

На 10.08.2022 во 10.40 часот на подрачјето на Драчево полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево и од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода Г.Ј.(50) од Скопје.

Приведен крадец, дел од одземеното вратено на сопственикот

Курир - 11.08.2022

На 10.08.2022 во 10.40 часот на подрачјето на Драчево полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево и од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода Г.Ј.(50) од Скопје.

Приведен крадец, дел од одземеното вратено на сопственикот

А1 On - 11.08.2022

Вчера, во 10.40 часот на подрачјето на Драчево полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево и од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода 50-годишниот Г.Ј.

Приведен крадец, дел од одземеното вратено на сопственикот

Алсат-М - 11.08.2022

На 10.08.2022 во 10.40 часот на подрачјето на Драчево полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево и од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода Г.Ј.(50) од Скопје.

Притворен е 50-годишен крадец

Скопје инфо - 11.08.2022

Вчера, на подрачјето на Драчево полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево и од Полициската станица Драчево привеле крадец. Според извештајот на МВР, станува збор за Г.Ј.

Приведен крадец, дел од одземеното вратено на сопственикот

MakPress - 11.08.2022

На 10.08.2022 во 10.40 часот на подрачјето на Драчево полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево и од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода Г.Ј.(50) од Скопје.

Притворен 50-годишен крадец од Драчево

Република - 11.08.2022

Вчера, на подрачјето на Драчево полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево и од Полициската станица Драчево привеле крадец. Според извештајот на МВР, станува збор за Г.Ј.

Приведен крадец, дел од одземеното вратено на сопственикот

Макфакс - 11.08.2022

Вчера во 10.40 часот на подрачјето на Драчево полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево и од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода Г.Ј.(50) од Скопје.

Приведен крадец, дел од одземеното вратено на сопственикот

Опсервер - 11.08.2022

На подрачјето на Драчево полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево и од Полициската станица Драчево вчера во 10:40 часот го лишиле од слобода Г.Ј.(50) од Скопје.