TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбалер на Јунајтед сака да замине во јануари откако не е во прв план кај Солскјер

Дерби - 22.09.2021

Манчестер Јунајтед сезонава има квалитетен состав и голема конкуренција на речиси сите позиции во тимот, а тоа важи и за голманската. Давид де Хеа во моментов е во прв план кај менаџерот Оле Гунар Солскјер, но неговиот „ривал“ Дин Хендерсон ...

Јунајтед не се откажува, спреми нова астрономска понуда за Погба

Спортски - 22.09.2021

Пол Погба на маса има понуда да стане најплатен играч во Премиер лигата, пренесуваат медиумите на Островот. Договорот на Пол Погба со Манчестер Јунајтед истекува следното лето, па „црвените ѓаволи“ прават се за да го убедат да остане на „Олд ...

Јунајтед напнува со сите сили – ќе го направи Погба најплатен играч во Премиер лигата

Спортклуб - 22.09.2021

Манчестер Јунајтед подготува нова, уште побогата понуда за Пол Погба, тврдат утринава британските медиуми. Ако ја прифати, францускиот репрезентативец ќе стане најплатен играч не само на денешнината, туку и во историјата на англискиот фудбал.

Ќе добие астрономска плата: Манчестер Јунајтед со нов договор ќе го направи Погба најплатен играч во Англија

Дриблинг - 22.09.2021

Според Дејли Експрес, Манчестер Јунајтед приорема нов договор за Пол Погба. Ако ја прифати понудата, францускиот играч од средниот ќе стане најплатен играч во историјата на англискиот фудбал.

Манчестер јунајтед сака да се раздели со Марсијал

Опсервер - 22.09.2021

– Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Антони Марсијал, може да го напушти клубот, пренесува „Еуроспорт“. Според изворот, раководството на клубот ги поканило застапниците на 25-годишниот Французин да најдат нов клуб за играчот.

Манчестер Јунајтед подготвува нов екстра богат договор за Погба

Дерби - 21.09.2021

Манчестер Јунајтед сериозно размислува да го направи Пол Погба најплатен фудбалер во Премиер лигата откако Оле Гунар Солскјер го притискал раководството на клубот да успее да го убеди фудбалерот да остане во клубот.

Кин по подолго време застана во одбрана на еден играч на Манчестер Јунајтед: Ќе биде добар…

Дерби - 21.09.2021

Некогашниот миленик на фановите на Манчестер Јунајтед, Рој Кин повторно се јави во јавноста со коментар за еден од играчите на неговиот некогашен клуб. За разлика од претходните пати, кога најчесто знае да биде жестоко критички настроен, овојпат Рој ...

Замената за Погба на „Олд Трафорд“ ќе дојде од Милано

Екипа - 21.09.2021

Иднината на Пол Погба на „Олд Трафорд“ е неизвесна, а во случај францускиот репрезентативец да замине од Манчестер Јунајтед, клубот како негова замена го гледа фудбалерот на Милан, Френк Кеси, пренесуваат англиските медиуми.

Ѓаволски добра понуда за Погба, ќе биде најскап играч во Премиерлигата

Спортманија - 21.09.2021

Според „Дејли Експрес“ францускиот ас ќе го претрка и Роналдо и Де Бројне Пол Погба наскоро ќе добие понуда од Манчестер јунајтед што не се одбива и веројатно ќе биде најскапиот играч во Премиерлигата.

Астрономска понуда за Погба, ќе стане најскап играч во историјата на Англија

Спортклуб - 21.09.2021

Според пишувањата на „Дејли Експрес“, Манчестер Јунајтед подготвува нова понуда за продолжување на соработката со Пол Погба. Ако ја прифати истата, францускиот играч за врска ќе стане најплатениот играч во историјата на англискиот фудбал.

Мурињо го донесе на Олд Трафорд, сега го сака во Рома

Спортски - 21.09.2021

Италијанските медиуми пренесуваат дека Мурињо е силно заинтересиран за десниот бек на Манчестер Јунајтед, Диого Далот. Далот минатата сезона ја помина на позајмица во Милан, одигра солидно и се врати на „Олд Трафорд“, но не добива голема минутажа.

Погба не попушта, Јунајтед веќе бара замена

Спортклуб - 21.09.2021

Иако минатата недела имаше информации дека Пол Погба почнал да размислува за продолжување на соработката со Манчестер Јунајтед, изгледа дека ситуацијата не е баш толку сјајна. Идното лето тој станува слободен играч, а до моментов нема никаков абер ...

Погба не попушта, Јунајтед веќе бара замена

Курир - 21.09.2021

Иако минатата недела имаше информации дека Пол Погба почнал да размислува за продолжување на соработката со Манчестер Јунајтед, изгледа дека ситуацијата не е баш толку сјајна. Идното лето тој станува слободен играч, а до моментов нема никаков абер ...

Погба не попушта, а Јунајтед веќе бара замена

Нетпрес - 21.09.2021

Иако минатата недела имаше информации дека Пол Погба почнал да размислува за продолжување на соработката со Манчестер Јунајтед, изгледа дека ситуацијата не е баш толку сјајна. Идното лето тој станува слободен играч, а до моментов нема никаков абер ...

Невил со предупредување до Солскјер: Челси и натаму има предност во еден сегмент

Точка - 21.09.2021

Манчестер Јунајтед има силен тим, кој само ги зголеми амбициите за новата сезона, но за менаџерот Оле Гунар Солскјер тоа ќе биде и најголем предидизвик, во обидот да го искористи тој потенцијал за освојување трофеи.