TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стојчевска: Не знаев дека син ми аплицирал за работа во ЕЛЕМ

Press24 - 12.02.2019

Пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска чиј син Виктор е вработен во ЕЛЕМ, рече дека не знаела дека тој ќе аплицира. - ЕЛЕМ имаш оглас, мојот син аплицирал но не ми го соопшти тоа. Немав влијание ЕЛЕМ да го вработи син ми.

И СДСМ си има своја Силвана Бонева

AKO - 12.02.2019

Пратеничката на СДСМ од Кочани, Мира Стојчевска, повторно ја иритира јавноста , овојпат со изјавата во стилот на некогашната политичка ведета на ВМРО ДПМНЕ, Силвана Бонева. Претходно таа имаше небулозно оправдуваање околу нејзините високи патни ...

Пратеничката Стојчевска: Не знаев дека мојот син аплицирал за работа во ЕЛЕМ

А1 On - 12.02.2019

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, не гледа ништо спорно во тоа тој да работи во државна компанија. Стојчевска за „Макфакс“ вели дека нејзиниот син уредно се пријавил на оглас, за потоа да ја ...

„Која мајка изгубила син… у МЕПСО и ЕЛЕМ ќе си ги најде“: Твитер „прегреа„

еМагазин - 12.02.2019

Вработувањето на синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска во државната енергетска компанија ЕЛЕМ, предизвика низа од реакции во јавноста и на социјалните мрежи. Ова е само едно од низата вработување на родини или блиски лица на актуелни ...

Пратеничката Стојчевска: Мојот син е дефицитарен кадар, секако би се вработил

Фактор - 12.02.2019

По потврдата дека синот на пратеничката од владеачкото мнозинство Мира Стојчевска се вработил во АД ЕЛЕМ, пред јавноста истакна дека тој бил дефицитарен кадар и секако би се вработил. „Нашите деца секако ќе бидат вработени некаде, според нивните ...

Амди Бајрам рече немам имот - пратеничката Стојчевска од СДСМ пријавила само кредит

Press24 - 12.02.2019

Пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска позната по големите патни трошоци, пријавила во имотниот лист до Комисијата за спречување корупција дека има кредит кој ќе го отплаќа до 2024 година. На име на сопругот има две куќи во Делчево, стекнати со ...

Каков имот пријавила пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска

еМагазин - 12.02.2019

Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска, која на јавноста и стана позната по големите патни трошоци кои и биле исплатени од Собранието, од пред неколку месеци, повторно е актуелна, овојпат поради вработувањето на нејзиниот син во ЕЛЕМ.

ЕЛЕМ призна, синот на пратеничката Стојчевска од СДСМ е нивен нововработен

МКД - 11.02.2019

Виктор Стојчевски, син на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ е нововработено лице во ЕЛЕМ. Според оваа компанија, тој ги исполнил бараните услови на конкурсот. „Виктор Стојчевски е примен во редовен работен однос во компанијата по претходно ...

Реакција на АД ЕЛЕМ: Виктор Стојчевски е примен на оглас и ги исполнува сите критериуми

Нова ТВ - 11.02.2019

Откако опозициската ВМРО ДПМНЕ денеска објави дека синот на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска од денеска е вработен во државната компанија АД ЕЛЕМ, и побара од компанијата да ги објават условите под кои тој е примен, од АД ЕЛЕМ објавија ...

ВМРО ДПМНЕ: Синот на пратеничката Мира Стојчевска од денеска е вработен во АД ЕЛЕМ

Нова ТВ - 11.02.2019

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Димче Арсовски денеска на прес конференција објави дека синот на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, Виктор Стојчевски од денеска е вработен во компанијата во државна сопственост АД ЕЛЕМ.

ВМРО – ДПМНЕ: И пратеничката Мира Стојчевска си го вработи синот во ЕЛЕМ ВИДЕО

+инфо - 11.02.2019

Социјалдемократскиот сојуз аздиса во масовниот грабеж што го спроведува периодов. Очигледно малку им се пари од тендери, криминални иновации и патни трошоци, па решија да го цедат буџетот со вработувања на мајки, синови, ќерки, внуци, сестри, ...

(Видео) Арсовски: Синот на пратеничката Стојчевска е вработен во ЕЛЕМ

Макфакс - 11.02.2019

Пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ си го вработила синот во ЕЛЕМ, соопшти портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Според Арсовски, Виктор Стојчевски од денес почнал да оди на работа. „Дали е точно дека Виктор Стојчевски своето вработување во ...

Пратеничката Мира Стојчевска: Не знаев дека мојот син аплицирал за работа во ЕЛЕМ

Либертас - 12.02.2019

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, не гледа ништо спорно во тоа тој да работи во државна компанија. Стојчевска вели дека нејзиниот син уредно се пријавил на оглас, за потоа да ја добие ...

АД ЕЛЕМ го потврди вработувањето на син на пратеничка

Фактор - 12.02.2019

АД ЕЛЕМ го потврди вработувањето на синот на пратеничката од редовите на владеачкото мнозинство во Собранието, Мира Стојчевска. Станува збор за Виктор Стојчевски, а според Електрани на Македонија, тој е примен на работното место затоа што ги ...

Од ЕЛЕМ реагираат: Синот на Мира Стојчевска ги исполнувал сите критериуми во огласот

Фокус - 11.02.2019

Откако ВМРО-ДПМНЕ денеска истакна дека синот на пратеничката Мира Стојчевска е вработен во ЕЛЕМ, оттаму се произнесоа со своја реакција. Како што истакнаа, тој ги исполнувал сите критериуми за работното место во ЕЛЕМ.

Арсовски: СДСМ реши да го цедат буџетот со вработувања на мајки, синови, ќерки, ....

Канал5 - 11.02.2019

Социјалдемократскиот сојуз аздиса во масовниот грабеж што го спроведува периодов. Очигледно малку им се пари од тендери, криминални иновации и патни трошоци, па решија да го цедат буџетот со вработувања на мајки, синови, ќерки, внуци, сестри, ...

Арсовски: Синот на Мира Дизел вработен во ЕЛЕМ

Република - 11.02.2019

Пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ си го вработила синот во ЕЛЕМ, соопшти портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Според Арсовски, Виктор Стојчевски од денес почнал да оди на работа. Дали е точно дека Виктор Стојчевски своето вработување во ...

Не сам знајала: Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска не знаела дека синот аплицирал за работа во ЕЛЕМ

Република - 12.02.2019

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, не знаела дека Виктор се пријавил на оглас. ЕЛЕМ имаше распишано јавен оглас. Мојот син прво аплицирал, па потоа ми го соопшти тоа.

ЕЛЕМ: Синот на пратеничката го примивме дека го бива

Независен - 11.02.2019

АД Државни електрани на Македонија потврдија дека го примиле на работа синот на пратеничката Мира Стојчевска. Од ЕЛЕМ соопштуваат дека Виктор Стојчевски е примен во редовен работен однос по претходно објавен оглас за вработување.

Реакција на АД ЕЛЕМ: Виктор Стојчевски е примен на оглас и ги исполнува сите критериуми

Курир - 11.02.2019

Откако опозициската ВМРО ДПМНЕ денеска објави дека синот на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска од денеска е вработен во државната компанија АД ЕЛЕМ, и побара од компанијата да ги објават условите под кои тој е примен, од АД ЕЛЕМ објавија ...

Арсовски: СДСМ аздиса во масовниот грабеж што го спроведува периодов- синот на пратеничката Стојчевска од денес ...

Курир - 11.02.2019

Социјалдемократскиот сојуз аздиса во масовниот грабеж што го спроведува периодов. Очигледно малку им се пари од тендери, криминални иновации и патни трошоци, па решија да го цедат буџетот со вработувања на мајки, синови, ќерки, внуци, сестри, ...

Пратеничката Стојчевска: Не знаев дека мојот син аплицирал за работа во ЕЛЕМ

Макфакс - 12.02.2019

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, не гледа ништо спорно во тоа тој да работи во државна компанија. Стојчевска за „Макфакс“ вели дека нејзиниот син уредно се пријавил на оглас, за потоа да ја ...

ЕЛЕМ потврди дека го примиле синот на пратеничката оти го бивало

Република - 11.02.2019

АД Државни електрани на Македонија потврдија дека го примиле на работа синот на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ. Од ЕЛЕМ соопштуваат дека Виктор Стојчевски е примен во редовен работен однос по претходно објавен оглас за вработување.

ЕЛЕМ потврди дека кај нив е вработен синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска

еМагазин - 11.02.2019

АД Државни електрани на Македонија (ЕЛЕМ) извести дека Виктор Стојчевски, синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска е примен во редовен работен однос во компанијата по претходно објавен оглас за вработување.

ЕЛЕМ потврди дека кај нив е вработен синот на пратеничката Стојчевска

Макфакс - 11.02.2019

Виктор Стојчевски, син на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ е примен на работа во ЕЛМ откако ги исполнил сите критериуми од конкурсот, потврди ЕЛЕМ. ,,АД Државни електрани на Македонија ја известува јавноста дека лицето Виктор Стојчевски е примен ...

Пратеничката на СДСМ со најголеми патни трошоци си го вработила синот во ЕЛЕМ

AKO - 11.02.2019

Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска, позната во јавноста по рекордните патни трошоци во износ од 12 илјади евра на годишно ниво, според информациите до кои дошле во ВМРО ДПМНЕ, ќе се радува и на вработувањето на својот син Виктор Стојчевски во ...

Пратеничката Мира Стојчевска: Не знаев дека син ми аплицирал за работа во ЕЛЕМ

Сител - 12.02.2019

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, не гледа ништо спорно во тоа тој да работи во државна компанија. Стојчевска за „ Макфакс “ вели дека нејзиниот син уредно се пријавил на оглас, за потоа да ...

ЕЛЕМ потврди, синот на пратеничката Стојчевска од СДСМ е нивен нововработен

+инфо - 11.02.2019

Виктор Стојчевски, син на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ е нововработено лице во ЕЛЕМ. Компанијата тврди дека Виктор ги исполнил бараните услови на конкурсот. – Виктор Стојчевски е примен во редовен работен однос во компанијата по претходно ...

ЕЛЕМ потврди дека кај нив е вработен синот на пратеничката Стојчевска

Точка - 11.02.2019

Виктор Стојчевски, син на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ, е примен на работа во ЕЛМ откако ги исполнил сите критериуми од конкурсот, потврди ЕЛЕМ. „АД Државни електрани на Македонија ја известува јавноста дека лицето Виктор Стојчевски е примен ...

Реакција на АД ЕЛЕМ: Виктор Стојчевски е примен на оглас и ги исполнува сите критериуми

Press24 - 11.02.2019

Откако опозициската ВМРО ДПМНЕ денеска објави дека синот на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска од денеска е вработен во државната компанија АД ЕЛЕМ, и побара од компанијата да ги објават условите под кои тој е примен, од АД ЕЛЕМ објавија ...

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ: Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска својот син го вработи во ЕЛЕМ

Скопје1 - 11.02.2019

Пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска позната во јавноста по рекордните патни трошоци во износ од 12 илјади евра, според информациите до кои дојдовме и ги добивме ќе се радува и на вработувањето на својот син Виктор Стојчевски во ЕЛЕМ кому денес му е ...

Пратеничката Стојчевска тврди дека не знаела кога нејзиниот син се пријавил за работа во ЕЛЕМ

+инфо - 12.02.2019

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, во изјава за „ Макфакс “ вели дека нејзиниот син уредно се пријавил на оглас, па дури потоа ја информирал за тоа. – ЕЛЕМ имаше распишано јавен оглас.

Пратеничката Мира Стојчевска: Син ми е дефицитарен кадар, секако ќе беше вработен

365 - 12.02.2019

Пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска смета дека нема ништо спорно во тоа нејзиниот син да работи во државна компанија. Таа ги демантира обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ изнесени од портпаролот Димче Арсовски, негирајќи дека нејзината функција има било ...

АД ЕЛЕМ потврди дека кај нив е вработен синот на пратеничката Мира Стојчевска

Нетпрес - 11.02.2019

Откако опозициската ВМРО ДПМНЕ објави дека синот на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска од денеска е вработен во државната компанија АД ЕЛЕМ, и побара од компанијата да ги објават условите под кои тој е примен, од АД ЕЛЕМ објавија соопштение во кое ...

Непотизмот на „најјако“: Синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска вработен во ЕЛЕМ

еМагазин - 11.02.2019

Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска позната во јавноста по рекордните патни трошоци во износ од 12 илјади евра, според информациите до кои дојдовме и ги добивме ќе се радува и на вработувањето на својот син Виктор Стојчевски во ЕЛЕМ кому денес му ...

Пратеничката Стојчевска: Не знаев дека мојот син аплицирал за работа во ЕЛЕМ

Centar - 12.02.2019

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, не гледа ништо спорно во тоа тој да работи во државна компанија. Стојчевска за „Макфакс“ вели дека нејзиниот син уредно се пријавил на оглас, за потоа да ја ...

ЕЛЕМ: Син на пратеничка на СДСМ е вработен откако ги исполни сите критериуми

А1 On - 11.02.2019

Виктор Стојчевски, син на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ, е примен на работа во ЕЛЕМ откако ги исполнил сите критериуми од конкурсот, потврди ЕЛЕМ. „АД Државни електрани на Македонија ја известува јавноста дека лицето Виктор Стојчевски е ...

(ВИДЕО) Арсовски: Дали пратеничката Мира си го вработи синот во ЕЛЕМ?

А1 On - 11.02.2019

„Социјалдемократскиот сојуз аздиса во масовниот грабеж што го спроведува периодов. Очигледно малку им се пари од тендери, криминални иновации и патни трошоци, па решија да го цедат буџетот со вработувања на мајки, синови, ќерки, внуци, сестри, ...

Пратеничката Стојчевска: Не знаев дека мојот син аплицирал за работа во ЕЛЕМ

Точка - 12.02.2019

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, не гледа ништо спорно во тоа тој да работи во државна компанија. Стојчевска за „Макфакс“ вели дека нејзиниот син уредно се пријавил на оглас, за потоа да ја ...

ЕЛЕМ потврди дека кај нив е вработен синот на пратеничката Стојчевска

Press24 - 11.02.2019

Виктор Стојчевски, син на пратеничката Мира Стојчевска од СДСМ, е примен на работа во ЕЛМ откако ги исполнил сите критериуми од конкурсот, потврди ЕЛЕМ. „АД Државни електрани на Македонија ја известува јавноста дека лицето Виктор Стојчевски е примен ...

Арсовски: СДСМ „аздиса“ во масовниот грабеж, го цедат буџетот со вработувања на мајки, синови, внуци, сестри, фризерки…

ТВ21 - 11.02.2019

На прес-конференција денеска, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски истакна дека власта не престанува со трошење на буџетот и вработување на своите блиски и неблиски роднини. „Социјалдемократскиот сојуз аздиса во масовниот грабеж што го ...

ЕЛЕМ го потврди вработувањето на Стојчевски

Тера - 12.02.2019

Виктор Стојчевски е примен на работа во ЕЛEМ откако ги исполнил сите критериуми од конкурсот, потврди ЕЛЕМ. „АД Државни електрани на Македонија ја известува јавноста дека лицето Виктор Стојчевски е примен во редовен работен однос во компанијата по ...

ЕЛЕМ: Синот на Мира Стојчевска ги исполнувал сите критериуми во огласот

Скопје1 - 11.02.2019

Откако ВМРО-ДПМНЕ денеска истакна дека синот на пратеничката Мира Стојчевска е вработен во ЕЛЕМ, реакција од компанијата. реакција. Како што истакнаа, тој ги исполнувал сите критериуми за работното место во ЕЛЕМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Синот на пратеничката Мира Стојчевска работи во ЕЛЕМ

Фокус - 11.02.2019

Социјалдемократскиот сојуз аздиса во масовниот грабеж што го спроведува периодов. Очигледно малку им се пари од тендери, криминални иновации и патни трошоци, па решија да го цедат буџетот со вработувања на мајки, синови, ќерки, внуци, сестри, ...

(ВИДЕО) Арсовски: Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска ќе се радува на вработувањето на својот син во ЕЛЕМ кому денес ...

Либертас - 11.02.2019

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Социјалдемократскиот сојуз аздиса во масовниот грабеж што го спроведува периодов. Очигледно малку им се пари од тендери, криминални иновации и ...