TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Богдановиќ доследно во духот на српската традиција даде завет пред Јелена и пред Бога (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.10.2020

Градоначалникот на Центар Саша Богановиќ и избраничката на неговото срце Јелена Брауновиќ, Светата Тајна Венчание ја примија денеска во Манастирот Успение на Пресвета Богородица во Грачаница.

Денеска се жени Саша Богдановиќ и Јелена: Младенците се чекаат во Грчаница

Скопје24 - 18.10.2020

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ и неговата Јелена Брауновиќ денеска својата љубов ќе ја крунисаат со брак во манастирот „Успение на пресвета Богородица“ во Грчаница. На оваа мала венчавка ќе присуствуваат само најблиските од ...

Сѐ е подготвено, се чекаат младенците: Саша Богдановиќ и Јелена ќе се венчаат во Грачаница (ФОТО)

Слободен Печат - 18.10.2020

Градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ и неговата избраничка Јелена Брауновиќ попладнево ќе се венчаат во манастирот „Успение на Пресвета Богородица“ во Грачаница. На црковната церемонија во најстарото српско светилиште на Косово ќе присуствуваа ...

Градоначалникот на Центар Саша Богановиќ и неговата избраничка го кажаа судбоносното ДА

Скопје1 - 18.10.2020

Градоначалникот на Центар Саша Богановиќ и избраничката на неговото срце Јелена Брауновиќ, Светата Тајна Венчание ја примија денеска во Манастирот Успение на Пресвета Богородица во Грачаница, објави slobodenpecat.mk.