TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тринаесет лица се повредени во судирот на возови во Белград

360 степени - 18.05.2024

Тринаесет лица се повредени во судирот на возови што се случи вчера кај Панчевачкиот мост во близина на Белград. Како што пренесуваат српските медиуми, повредените биле примени во Ургентниот центар, а четворица од нив се со тешки повреди.

Позната е состојбата на повредените во сударот на товарен и патнички во тунел во Белград

Канал5

Се судрија патнички и товарен воз во тунел во Белград, има повредени

Канал5

Позната состојбата на повредените при судирот на двата воза во тунелот во Белград

Слободен Печат

Судир на два воза во Србија: има повредени

Макфакс

НАЈНОВА ВЕСТ: Се судрија возови во Белград – има повредени

Слободен Печат

Се судрија два воза во подземен тунел во Белград, има повредени

Независен

ТВ21 Во Центар Press24 Во Центар ММС Press24 Локално Опсервер

(ВИДЕО) 14 лица се повредени во судир на возови во тунел во Белград

А1 On - 18.05.2024

Тринаесет лица се повредени во петокот, од кои четворица потешко, во судир на товарен и патнички воз кој поминал на црвено светло во тунел во Белград, изјави министерот за транспорт Горан Весиќ.

Дачиќ и Весиќ: Човечки фактор е причина за судирот на возовите

Макфакс

Четворица повредени во судир на патнички и товарен воз во Белград

Р.С.Европа

Дачиќ: Човечки фактор е причина за сударот на возовите, најважно е дека нема загинати

Бизнис Вести

Нема жртви, сите патници излегоа: Обраќање на Дачиќ и Весиќ по сударот на возовите во Белград

Локално

Дачиќ: Човечки фактор е причина за сударот на возовите, најважно е дека нема загинати

Сител

Дачиќ: Човечки фактор е причина за сударот на возовите, најважно е дека нема загинати

Курир

Во Центар Слободен Печат Опсервер Бриф Press24 MakPress Тера Кајгана

(ФОТО) Како изгледала евакуацијата на патниците од возовите кои се судрија во тунелот

Фактор - 18.05.2024

Во 18 часот и 26 минути патнички воз кој се движел во правец на мостот Панчевац . Во несреќата повредени се 13 лица, кои се евакуирани од страна на припадниците на Секторот за вонредни состојби, додека нема жртви.

Во Белград се судрија товарен и патнички воз, евакуирани се девет повредени (ВИДЕО)

МКД

(ФОТО+ВИДЕО) Се судрија патнички и товарен воз кај Панчевачкиот мост во Белград, нема жртви, но има повредени

360 степени

Српско МВР: Од возовите се евакуирани девет лица, нема жртви – позната причината за несреќата

Вечер Прес

Погледнете како изгледаше извлекувањето повредени во судир на воз во Белград – МУП објави фотографии

ТВ21

Судир на товарен и патнички воз во Белград, има повредени

Вечер Прес

Се судрија два воза во тунел во Србија, има повредени

Курир

Фактор Телма Фокус Сител Бриф Во Центар ММС Нетпрес

Дачиќ: Припадниците на полицијата евакуираа девет лица од возовите

Макфакс - 17.05.2024

Веднаш по добиената дојава дека во тунел дошло до судир меѓу патнички и товарен воз, на местото на настанот пристигнале бројни полициски сили и 25 пожарникари-спасувачи со седум возила, со оглед дека екипите на итната медицинска помош нене можеле да ...

Дачиќ за сударот на возовите во Белград: Евакуирани се 9 лица, итната помош не може да се приближи до местото

Локално

Дачиќ: Припадниците на полицијата евакуираа девет лица од возовите

Опсервер

Дачиќ: Припадниците на полицијата евакуираа девет лица од возовите

Точка