TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Од срце за Влае“ – Маалска дружба на иницијативата Борба за Влае

Радио МОФ - 14.05.2022

Утре (15 мај) иницијативата Борба за Влае организира маалска дружба која ќе почне од 11 часот на Плоштадот „Делфина“ во скопската населба Влае. Организаторите најавуваат дека настанот ќе биде со цел граѓаните би ги искажале своите идеи и желби, но и ...

Со маалска дружба на плоштадот Делфина продолжува борбата за Влае

Слободен Печат - 14.05.2022

Од Иницијативата велат дека на утрешната средба на жителите ќе го презентираат нивниот манифест и ги покануваат влаевчани да дојдат, да ги кажат своите идеи и желби, но и да понудат помош оние што би сакале и кои би можеле да помогнат.

Утре нова маалска дружба против бетонизација на Влае

Скопје инфо - 14.05.2022

Во недела во периодот од 11 до 14 часот, иницијативата „Борба за Влае“ организира т.н. маалска дружба, со цел да се спречи да се донесе ДУП-от со кој ќе се бетонизира целата населба. - Пред речиси два месеца ја направивме првата маалска дружба каде ...

В недела ќе се собираат потписи против бетонизацијата на Влае

Вечер Прес - 13.05.2022

Жителите од населбата Влае подготвуваат петиција до надлежните за да се сочува и она малку зеленило кое пополека им се одзима со градењето на висококатници, паркинзи, детска градинка… предвидени со новиот Детален урбанистички план за градска четврт ...