TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Деветнасетгодишна девојка со автомобил удрила во пешак

МКД - 14.11.2019

Вчера околу 08:50 часот во селото Оризаре, општина Липково, на регионалниот пат Липково – Куманово, Е.Е.(19) од село Отља управувајќи патничко возило „даихатсу“, со кумановски таблички удрила во пешакот А.Р.(23) од село Лојане.

Деветнаeсетгодишна девојка со автомобил удрила во пешак кај Липково

Макфакс - 14.11.2019

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане. Несреќата се случила на регионалниот пат Липково – Куманово, пришто со тешки телесни повреди се здобил пешакот.

Двајца повредени во сообраќајка кај Лојане

Слободен Печат - 14.11.2019

Повредените се пренесени во болницата во Куманово каде им била укажана лекарска помош. Кумановската полиција извести дека вчера во атарот на селото Оризаре, на регионалниот пат Липково – Куманово, Е.Е.

Тинејџерка прегази пешак, повреден и совозачот

Курир - 14.11.2019

Сообраќајна несреќа во којаповредени се две лица се случила вчера околу 8:50 часот во липковско Оризаре на регионалниот пат Липково – Куманово. Несреќата се случила кога Е.Е.(19) од с.Отља, општина Липково, управувајќи „Даихатсу“, со кумановски ...

Силувана мигрантка од жител на Лојане

+инфо - 13.11.2019

Во Транзитниот центар – Табановце, вчера Н.А. (35) и Х.М. (38), мигранти од Иран, пријавиле дека од неколку лица од село Лојане, општина Липково, биле ограбени, а едно од лицата извршило обљуба над жена, мигрантка од Авганистан.

Жители на Лојане силувале Авганистанка па ја однеле во Србија

24Инфо - 13.11.2019

На 12.11.2019 во 14.00 часот во Транзитен Центар – Табановце, Н.А.(35) и Х.М.(38), двајцата мигранти од Иран, пријавиле дека неколку лица во с.Лојане, општина Липково им ги одзеле парите и мобилните телефони.

Ограбени мигранти и злоупотребена жена на Табановце

Точка - 13.11.2019

Во Транзитен центар – Табановце двајца мигранти од Иран вчера пријавиле дека неколку лица во с.Лојане, општина Липково, им ги одзеле парите и мобилните телефони, а едно од лицата извршило обљуба над жена мигрант од Авганистан која, според ...

Жители на Лојане силувале мигрантка од Авганистан

ММС - 13.11.2019

На 12.11.2019 во 14.00 часот во Транзитен Центар – Табановце, Н.А.(35) и Х.М.(38), двајцата мигранти од Иран, пријавиле дека неколку лица во с.Лојане, општина Липково им ги одзеле парите и мобилните телефони, а едно од лицата извршило обљуба над ...

Мигранти пријавиле силување на жена и грабеж во село Лојане

еМагазин - 13.11.2019

На 12.11.2019 во 14.00 часот во Транзитен Центар – Табановце, Н.А.(35) и Х.М.(38), двајцата мигранти од Иран, пријавиле дека неколку лица во с.Лојане, општина Липково им ги одзеле парите и мобилните телефони, а едно од лицата извршило обљуба над ...

Жител на Лојане силувал Авганистанка, по што ја однеле во Србија

Фактор - 13.11.2019

Жител на липковското село Лојане силувал Авганистанка, пo што ја однеле во Србија. Вчера во 14.00 часот во Транзитен Центар – Табановце, Н.А.(35) и Х.М.(38), двајцата мигранти од Иран, пријавиле дека неколку лица во Лојане, им ги одзеле парите и ...

Маж од Лојане силувал мигрантка, потоа ја пренеле во Србија

Република - 13.11.2019

Двајца мигранти од Иран, Н.А.(35) и Х.М.(38), вчера во Транзитениот центар во Табановце, двајцата мигранти од Иран, пријавиле дека неколку лица во с.Лојане, општина Липково им ги одзеле парите и мобилните телефони.

Мигранти ограбени и силувани во липковско

Кумановски м. - 14.11.2019

Во Транзитниот центар – Табановце, звчера околу 14:00 часот Н.А.(35) и Х.М.(38), двајцата мигранти од Иран, пријавиле дека неколку лица во селото Лојане, општина Липково им ги одзеле парите и мобилните телефони.

Тешко повреден пешак на патот Липково – Куманово

Алсат-М - 14.11.2019

Пешак со тешки телесни повреди е пренесен во болницата во Куманово откако на регионалниот пат Липково – Куманово, во него удрил автомобил. Како што пренесува МВР: На 13.11.2019 околу 08.50 часот во с.Оризаре, општина Липково, на регионалниот пат ...

19-годишна девојка удрила во пешак во липковско

Кумановски м. - 14.11.2019

Во близина на селото Оризаре, општина Липково, на регионалниот пат Липково – Куманово, вчера околу 08:50 часот Е.Е.(19) од село Отља, општина Липково, управувајќи патничко возило „даихатсу“, со кумановски регистарски ознаки, удрила во пешакот А.Р.

Тинејџерка прегази пешак, повреден и совозачот

Република - 14.11.2019

Сообраќајна несреќа во која се повредени две лица се случила вчера околу 8:50 часот во липковско Оризаре на регионалниот пат Липково – Куманово. Несреќата се случила кога Е.Е.(19) од с.Отља, општина Липково, управувајќи „Даихатсу“, со кумановски ...

19- годишна девојка со автомобил удрила во пешак- две лица префрлени во кумановската болница

Press24 - 14.11.2019

Вчера во кумановско Липково, 19- годишна девојка со автомобил удрила во пешак, по што пешакот и сопатникот во автомоблот биле повредени и пренесени во кумановската болница. Според пријавеното вчера наутро околу 08.50 часот во село Оризаре, општина ...

Деветнасетгодишна девојка со автомобил удрила во пешак кај Липково

24Инфо - 14.11.2019

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане. Несреќата се случила на регионалниот пат Липково – Куманово, пришто со тешки телесни повреди се здобил пешакот.

Деветнасетгодишна девојка со автомобил удрила во пешак кај Липково

Centar - 14.11.2019

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане. Несреќата се случила на регионалниот пат Липково – Куманово, пришто со тешки телесни повреди се здобил пешакот.