TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: Шампионот рутински, Мајами направи брејк

Спортски - 17.04.2018

Синоќа се одиграа само два натпревари во НБА лигата. Голден Стејт поведе со 2:0 против Сан Антонио, а Мајами ја изненади Филаделфија. Мајами забележа триумф на гостински терен против Филаделфија со со резултат 113:103, а херој за „жешките“ беше ...

Мајами направи најпријатно изненадување: После еден месец Филаделфија ја почуствува горчината на поразот (Видео)

Дерби - 17.04.2018

Двејн Вејд како во старите добри времиња им донесе победа на ,,жешките” од Мајами Хит против Филаделфија Севентисиксерс, тимот кој беше во залет од 13 март и кој немаше пораз повеќе од еден месец.

Голден Стејт поведе со 2:0 против Сан Антонио

Стандард - 17.04.2018

Уште еднаш кошаркарите на Голден Стејт победија ривал по силно претставување во второто полувреме. „Воините“ губеа со 47:53 против Сан Антонио, но по паузата се се подобрија и после 69:48 победија на натпреварот со 116:101, за да поведат со 2:0 во ...

Мајами ги запре Сиксерс, Вејд како во старите-добри времиња

Локално - 17.04.2018

Двејн Вејд потсети на неговите најдобри денови, а тоа значеше само едно – проблеми за Филаделфија. Ветеранот нанижа 28 поени за да го изведе Мајами до победа над Сиксерс со 113:103 и изедначување 1-1 победи во серија.

Голден стејт поведе со 2-0, Мајами ја изненади Филаделфија! (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.04.2018

Актуелниот шампион во НБА-лигата, Голден стејт поведе со 2-0 против Сан Антонио, во првото коло од плјејофот. Иако уште играат без повредениот Стеф Кари, Вориорс имаат „коњи за трчање“, па го надиграа Сан Антонио со 116-101, благодарение на ...

ВИДЕО: Вејд донесе брејк за Мајами, Голден Стејт и без Кари доминира против Сан Антонио

Gol.mk - 17.04.2018

Првопласираната екипа на Истокот, Филаделфија 76ерс, заработи пораз по 17 последователни меча, поточно првпат загуби по 13 март. Денес, Двејн Вејд со 28 поени од клупата за резерви го водеше Мајами Хит во голема победа и прв брејк во серијата ...

НБА: Двејн Вејд го врати времето и донесе победа за Хит

Кајгана - 17.04.2018

На синоќешната НБА програма имаше само два натпревари, еден од Источната и еден од Западната конференција. Двејн Вејд го врати времето некои десетина години и со одлична претстава му донесе победа на тимот од Мајами.

Вејд го чува Мајами, Вориорс без проблем (ВИДЕО)

SportMedia - 17.04.2018

Кошаркарите на Мајами Хит го направија второто изненадување на почетокот на плеј-офот во НБА лигата. Победија во Филаделфија со (113:103) и израмија во серијата на Истокот која сега се префрла на Флорида.

Мајами израмни против Филаделфија, ГС води 2-0 против Сан Антонио (Видео)

TopSport - 17.04.2018

Мајами го израмни резултатот во серијата против Филалделфија на 1-1, додека Голден Стејт против Сан Антонио води со 2-0. Мајами доживеа дебакл во првиот натпревар од плејоф серијата со Филалдлефија, а изминатата ноќ успеа да направи брејк.

Ниту Леброн, ниту Харден, ниту Вестбрук: „Снајперистот“ Мидлтон го има потегот на денот во НБА лигата (Видео)

Дерби - 16.04.2018

Од четирите плејоф средби во НБА лигата беа избрани десетте најдобри потези во кои ќе видите мајстории, атракции на Леброн Џејмс, Џејмс Харден, Расел Вестбрук, Ленс Стивенсон… меѓутоа позицијата број еден е наменета за еден човек, ѕвездата на ...

Леброн самоуверен: Не ме прашувајте дали ќе се вратиме…

Дерби - 16.04.2018

Екипата на Кливленд Кавалирс доживеа пораз од Индијана Пејсерс од 98-80 во првиот меч од плејоф четвртфиналната серија на Истокот, но првата ѕвезда на вицешампионот, Леброн Џејмс не е загрижен и е убеден дека тимот позитивно ќе одговори на ...

„Волците“ го завршија долгиот пост за НБА-плејоф

Н.Македонија - 16.04.2018

Тринаесетгодишното чекање на Минесота тимбервулфс и на нивните навивачи за пласман во плејофот на кошаркарската НБА-лига заврши, со победата над директниот ривал Денвер нагетс од 112-106 по продолженија, на домашен терен, во последниот меч од ...

Индијана го шокираше Кливленд – не помогна ниту Леброн, за Харден не постојат граници

Екипа - 16.04.2018

Кошаркарите на Индијана го изненадија Кливленд во првата четвртфинална средба во Источната конференција од НБА плеј-офот победувајќи на гости со 80-98. Кливленд како голем фаворит влезе во пресметките со Индијана, но од самиот почеток на синоќешниот ...

Јокиќ покажува дека забивањата не се неопходни во НБА

Н.Македонија - 16.04.2018

Никола Јокиќ ги одржува надежите на Денвер за пласман во плејофот во кошаркарската НБА-лига, благодарение на неговата разновидна игра, која му овозможи да има повеќе трипл-дабл ефекти отколку забивања сезонава, што е невообичаено за центар висок 208 ...

Индијана го шокираше Кливленд, попусто трипл-дабл на Џејмс

24 Вести - 16.04.2018

Плејофот во НБА-лигата зема замав, со првите натпревари во кои се случи едно изненадување. Индијана победи на гостувањето кај Кливленд и тоа убедливо, со 98-80. Виктор Оладипо постигна 32 поена, а Леброн Џејмс попусто имаше трипл дабл со 24 коша, 12 ...

Чудна контра во НБА плејофот

Оff.net - 16.04.2018

Иако неверојатниот Џејмс Харден ги издоминира со 44 поени и му донесе на Хјустон водство од 1-0 во плејофот, мечот против Минесота ќе остане во сенка на една чудна ...

Леброн не е загрижен: Сме се вратиле и по негатива од 3-1 и тоа во финале!

Gol.mk - 16.04.2018

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс синоќа беа шокирани во првиот осминафинален натпревар од плеј-офот на НБА лигата. Актуелниот вицешампион забележа тежок пораз од Индијана Пејсерс, но и покрај тоа првата ѕвезда на Кавалирс, Леброн Џејмс, не е многу ...

Џејмс поразен пред својата публика: Лош старт за Кливленд Кавалирс (Видео)

Дерби - 16.04.2018

Индијана Пејсерс одигра неверојатно најдобар натпревар оваа сезона и тоа баш кога беше најпотребно, во почетокот за разигрување на титулата во плеј-офот против тимот на Кливленд Кавалирс на гости.

Индијана го изненади Кливленд, Леброн Џејмс ваков пораз немал од 2012 (ВИДЕО)

МКД - 16.04.2018

Кливленд лошо го започна разигрувањето за титулата, „Коњаницата" на домашен терен убедливо загуби со 80-98 во дуелот со Индијана Индијана очигледно го има лекот за Кливленд, откако во регуларниот дел од сезоната доби три од четирите пресметки, ...

Неочекуван пораз на Кливленд, но одговорот на Џејмс е неверојатен

СуперСпорт - 16.04.2018

Кливленд Кавалирс во првиот меч од четвртфиналната серија на Истокот играа лошо, па беа поразени од Индијана. Леброн Џејмс постигна 24 поени, стигна до нов трипл-дабл, но не можеше сам да се бори против расположените гости.

Видео: Леброн не може сам, Кливленд поразен дома!

Спортски - 16.04.2018

Финалистот во НБА лигата во последните три сезони, Кливленд го започна со пораз учеството во овогодинешните плејоф. Леброн Џејмс и компанија загубија со 80:98 од Индијана на домашен терен.

Брејк на Индијана, Харден ги скроти „волците“ (Видео)

Макфакс - 16.04.2018

Индијана направи брејк во Кливленд, а Хјустон и Оклахома ја искористија предноста на домашниот терен, во првите натпревари од плејофот во НБА лигата. Индијана го декласира Кливленд 98:80 и стекна почетна предност во серијата против вицепрвакот.

Леброн: Сум губел и со 3-1

+инфо - 16.04.2018

Ѕвездата на Кливленд, Леброн Џејмс, не е многу загрижен по поразот од Индијана на стартот од разигрувањето за титулата во НБА лигата. Ѕвездата на Кливленд, Леброн Џејмс, не е многу загрижен по поразот од Индијана на стартот од разигрувањето за ...

Каваи Ленард нема да игра за Сан Антонио во НБА плејофот

Стандард - 16.04.2018

Крилото на Сан Антонио Спарс, Каваи Ленард нема да игра во плеј-офот во НБА, соопштија ЕСПН и Јаху Спортс. Информациите се уште не се потврдени од клубот, но поинаков развој на настанита е малку веројатен.

НБА, сигурна победа за Голден Стејт

Алсат-М - 15.04.2018

Со дуелот Голден Стејт- Сан Антонио почна плејоф фазата во НБА Лигата. Бранителот на трофејот, со резултат од 113-92 дојде до сигурна победа. Предноста на домашниот терен ја искористија Торонто и Филаделфија кои победија против Вашингтон и Мајами.

Видео: Леброн не може сам, Кливленд поразен дома!

Таратур - 16.04.2018

Финалистот во НБА лигата во последните три сезони, Кливленд го започна со пораз учеството во овогодинешните плејоф. Леброн Џејмс и компанија загубија со 80:98 од Индијана на домашен терен.