TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силно невреме во повеќе градови низ Македонија - ова е состојбата

Press24 - 13.06.2018

Невреме беснее во повеќе градови низ Македонија. Ова се температурите и состојбата во ...

(Фото) Силно невреме ја погоди Хрватска

Макфакс - 13.06.2018

Силно невреме проследено со дожд и град го погоди Загреб, пренесуваат медиумите во Хрватска. Температурата за само еден час се спуштила за 8 степени. На терен се излезени пожарникарите кои интервенираат на десетина места, испумпувајќи вода што освен ...

Скопје пак зафетено од силен дожд и ветер (ФОТО)

МКД - 13.06.2018

Попладнево Скопје повторно беше зафатено од невреме, силен дожд и ветер, но со послаб интензитет од тоа што беше пред неколку дена. Еве како изгледаа скопските улици. ...

Невреме во Скопје

Телма - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА изјавиле дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

(Фото) Подвозникот на улицата Јордан Мијалков непрооден по невремето

Макфакс - 13.06.2018

По невремето кое го зафати градот Скопје, подвозникот на улицата Јордан Мијалков не беше прооден за возила. Од ЈП Водовод и канализација – Скопје соопштија дека екипите се на терен со цел набрзо да го оспособат коловозот за непречено движење на ...

Ова е состојбата по невремето во Македонија - не чека нова нестабилност

Press24 - 13.06.2018

Ова се моменталните температури по невремето во Македонија. Се најавува невреме и ...

Силно невреме го зафати Скопје (видео)

Алсат-М - 13.06.2018

Силно невреме проследено со дожд, град, грмотевици и ветер го зафати ...

Видео: „Водопади" на улиците - водата носи се пред себе по невремето

Press24 - 13.06.2018

По страшното невреме во Србија каде 10 минути град ги побеле улиците и грмеше без престан, течат реки по улиците. Погледнете го видеото споделено на социјалните ...

„Силвија“ стигна во Скопје ФОТО

+инфо - 13.06.2018

Пополаднево главниот град го зафати силен дожд проследен со грмежи. Циклонот е наречен „Силвија“. Во центарот на Скопје покрај дождот паѓа и град, а улиците полека, но сигурно се претвораат во речни ...

Качи се на автобус, ако можеш (ФОТО)

Слободен Печат - 13.06.2018

Откако денеска Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии кои ги насмеаја сите. Влегувањето во градски автобус беше невозможна ...

Хит на социјалните мрежи по невремето во Скопје: „качи се во автобус ако можеш“ (ФОТО)

Курир - 13.06.2018

Откако денеска Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи повторно се појавија фотографии кои ги насмеа сите. Иако ситуацијата во градот Скопје особено по саботното невреме стана алармантна, граѓаните на сета мака не им преостанува ништо ...

Се заканува нов „удар" на невремето - на овие места беснее во моментов

Press24 - 13.06.2018

По силното невреме во Скопје кое остави реки по улиците, ситуацијата се смири, но се најавува нова нестабилност вечерва и утре. Невреме беснее во овие ...

Видео: Невреме какво што Балканот не памети - улиците побелеа од град, автомобилите во вода за 5 минути

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме какво не е запаметено го зафати Балканот. Во Србија улиците побелеа од град за пет минути. На социјалните мрежи се појавуваат видеа од страшното невреме. Град со големина на лешник остави лед на сите страни, а дел од автомобилите се ...

Фото: Дел од улиците во Скопје поплавени

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме со дожд, град, ветер и грмотевици го зафати Скопје. Дел од улиците во Црниче се под вода, како што може да се види од фотографиите на наш ...

Обилен дожд, силен град и ветер: страшно невреме го зафати Скопскиот регион

Скопје24 - 13.06.2018

Скопскиот регион го зафати силно невреме обилен дожд, силен град, силен ветер и силни врнежи. Штетите допрва ќе се утврдуваат. Во моментов нестабилноста се движи во правец на Југозапад, Север, Североисток и Исток.

Се санираат последиците од невремето во Скопје

Стандард - 13.06.2018

По силното невремето кое попладнево го зафати Скопје, подвозникот на улицата „Јордан Мијалков“ не беше прооден за возила. ЈП „Водовод и канализација“-Скопје информира дека нивните екипи се на терен и оти за кратко ќе го оспособат коловозот за ...

Фото: Силно невреме беснее во Скопје - грмотевици и град

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме беснее во Скопје. Пороен дожд, ветер и град проследени со грмотевици се сликата во главниот град. Се најавува нестабилноста да продолжи и ...

Ново невреме го зафати Скопје

Н.Македонија - 13.06.2018

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати попладнево Скопје. Засега нема информации кои делови на градот се најтешко ...

Поплавен подвозникот под Јужен булевар

Мета - 13.06.2018

Циклонот Силвија го зафати Скопје со пороен дожд, ветер и град. Поројниот дожд што попладнево паѓаше дваесетина минути целосно го поплави подвозникот под Јужен булевар, кој е на главната сообраќајница кон населбата Црниче и сообраќајот е оневозможен.

Делови од Скопје повторно под вода по невремето, граѓаните револтирани од градските власти (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 13.06.2018

По краткото невреме кое го зафати Скопје попладнево делови од градот повторно се полавија. На социјалните мрежи се појавија фотографии и видеа од скопските булевари и улици каде надојдената вода предизвика проблеми во сообраќајот, а најмногу за ...

Дожд, град, грмотевици и ветер, видео од невремето во Скопје

Република - 13.06.2018

Силно невреме проследено со пороен дожд, град, грмотевици и ветер го зафати Скопје. Засега невремето е ограничено на скопскиот регион, а дополнително ќе се утврдуваат материјални штети. Невремето кое го зафати главниот град минатата недела ...

Невреме беснее низ Македонија, доаѓа кон Скопје - на овие места најкритично

Press24 - 13.06.2018

Ова се моменталните температури низ градовите во Македонија. Некаде веќе беснее ...

Бидете крајно внимателни – Атмосферата е ПРЕМНОГУ ЗАГРЕАНА и СИЛВИЈА носи силно НЕВРЕМЕ

Скопје24 - 13.06.2018

Атмосферата над нашата држава е ПРЕМНОГУ ЗАГРЕАНА поради АФРИКАНСКИОТ БРАН кој се наоѓа над нас. Од север ќе се спушта посвежа воздушна маса па така ќе дојде до судирна две воздушни маси (топла и студена) со што ќе дојде до развивање на олујни ...

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ КАКВО ШТО БАЛКАНОТ НЕ ПАМЕТИ: Улиците подбелени како да врнел снег

Маркукуле - 13.06.2018

Силно невреме денес околу 2 часот ја зафати западна Србија, а фотографиите и видеата кои се споделени на српските медиуми се навистина ...

Вонредно: во пресрет на СИЛВИЈА – од денес доаѓа НЕВРЕМЕ во македонија

Скопје24 - 13.06.2018

Како што и претходно најавивме и информираме од денес (среда) па во следните денови нашата териотрија но и регионот ќе бидат под влијание на циклонот СИЛВИЈА, Во текоит на денешниот средочен ден во текот на претпладнево сеуште времето во државава ќе ...

Месечна временска прогноза: Секој ден невреме

Press24 - 13.06.2018

Високи температури но и нестабилно време најавуваат метеролозите до крајот на месецот. Речи си секој ден до крајот на јуни се најавуваат врнежи од дожд или барем услови за тоа. До крајот на оваа недела не очекува невреме со грмотевици скоро секој ...

Видео: Силно невреме на Балканот - ветерот кршеше дрва и носеше се пред себе

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме проследено со ветер и град зафати делови од Загреб. Жителите на западниот дел од градот воочиле силен ветер неколку минути како носи работи низ градот со сета сила. Неколку срушени стебла причиниле штет на паркираните возила.

Една жртва во невреме во Грац

Н.Македонија - 12.06.2018

Едно лице загина во невремето што вечерва зафати делови на Австрија, јавија локалните медиуми. Во градскиот парк во Грац гранка од дрво паднала врз еден човек и го усмртила, информира претставник на противпожарната служба во градот.

Во Шкотска невремето донесе снег, во Франција поплави

24 Вести - 12.06.2018

Шкотска се соочи со силнo невреме кое донесе грмежи, град, поплави, дури и снег во јуни. Поплави предизвикани од силни врнежи носеле автомобили во градот Берзден, додека во Лензија гром погодил куќа и ја запалил.

Силно невреме во Германија, делови од земјата под вода

Канал5 - 12.06.2018

Силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд и град погодија делови од Германија. Невремето зад себе остави поплавени улици, продавници, домови, срушени стебла, заробени автомобили и луѓе во нив.

Невремето направи вистински хаос - уништи 50 куќи и болница

Сител - 12.06.2018

Силно невреме ја погоди Црна Гора. Властите велат дека силна бура на Јадранското крајбрежје оштетила десетици куќи и болница. Исходот бил срушено покриви, паднати дрвја, превртени автомобили, оштетени кровови.

Силно невреме беснее низ Македонија: Доаѓа кон Скопје, на овие места најкритично

Press24 - 12.06.2018

Циклон доаѓа кон Скопје, а невремето веќе беснее во делови на Македонија. Ова е состојбата и моменталните ...

Пред нас новиот страшен циклон Силвија – Еве што да направите при грмотевици и невреме

Скопје24 - 12.06.2018

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА. Истиот ќе услови ЗНАЧИТЕЛНО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ на атмосферата па така врнежите и грмежите ќе бидат се ...

Ексклузивно НА метеорологот ПОПОСКИ: доаѓа циклон СИЛВИЈА! врнежи, грмежи, невреме и град!

Скопје24 - 12.06.2018

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА. Истиот ќе услови ЗНАЧИТЕЛНО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ на атмосферата па така врнежите и грмежите ќе бидат се ...

Силно невреме ја погоди Хрватска

Точка - 13.06.2018

Силно невреме проследено со дожд и град го погоди Загреб, пренесуваат медиумите во Хрватска. Температурата за само еден час се спуштила за 8 степени. На терен се излезени пожарникарите кои интервенираат на десетина места, испумпувајќи вода што освен ...

Невреме во Скопје

Независен - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

(Фото) Подвозникот на улицата Јордан Мијалков непрооден по невремето

Скопје инфо - 13.06.2018

По невремето кое го зафати градот Скопје, подвозникот на улицата Јордан Мијалков не беше прооден за возила. Од ЈП Водовод и канализација – Скопје соопштија дека екипите се на терен со цел набрзо да го оспособат коловозот за непречено движење на ...

Фото: Автобусите „пловат“ низ Скопје

Скопје инфо - 13.06.2018

Откако денеска Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии кои ги насмеаја сите. Влегувањето во градски автобус беше невозможна ...

Се споија небото и земјата над Скопје: Силно невреме пустошеше низ главниот град

Sky - 13.06.2018

Силно невреме беснее во Скопје. Пороен дожд, ветер и град проследени со грмотевици се сликата во главниот град. Се најавува нестабилноста да продолжи и ...

Ново невреме го зафати Скопје

ТВ21 - 13.06.2018

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати попладнево Скопје. Засега невремето е ограничено на скопскиот регион, а дополнително ќе се утврдуваат материјални ...

Делови од Скопје повторно под вода по невремето

Пулс24 - 13.06.2018

По краткото невреме кое го зафати Скопје попладнево делови од градот повторно се полавија. На социјалните мрежи се појавија фотографии и видеа од скопските булевари и улици каде надојдената вода предизвика проблеми во сообраќајот, а најмногу за ...

Една жртва во невреме во Грац

Независен - 12.06.2018

Едно лице загина во невремето што вечерва зафати делови на Австрија, јавија локалните медиуми. Во градскиот парк во Грац гранка од дрво паднала врз еден човек и го усмртила, информира претставник на противпожарната служба во градот.

Невремето направи вистински хаос во Црна Гора

24Инфо - 12.06.2018

Невремето направи вистински хаос во Црна Гора Силно невреме ја погоди Црна Гора. Властите велат дека силна бура на Јадранското крајбрежје оштетила десетици куќи и болница. Исходот бил срушено покриви, паднати дрвја, превртени автомобили, оштетени ...

Се најавува страшно невреме во Македонија - никако не го правете ова кога грми

Press24 - 12.06.2018

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е Силвија, стои во временската на Славчо Поповски. Врнежите и грмежите ќе бидат се почести и локално ќе бидат ...

Утре доаѓа циклонот Силвија: Врнежи, грмежи, невреме и град

24Инфо - 12.06.2018

Утре доаѓа циклонот Силвија: Врнежи, грмежи, невреме и град Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА.

Силно невреме во регионот: Пожарникарите интервенираат на повеќе места, големи материјални штети

Sky - 14.06.2018

Силно невреме проследено со дожд и град го погоди Загреб, пренесуваат медиумите во Хрватска. Температурата за само еден час се спуштила за 8 степени. На терен се излезени пожарникарите кои интервенираат на десетина места, испумпувајќи вода што освен ...

Краткото невреме направи хаос во Скопје. Поплавени улица

Press24 - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

Делови од Скопје повторно под вода по невремето, без реакција од градските власти (Видео)

Република - 13.06.2018

По краткото невреме кое го зафати Скопје попладнево делови од градот повторно се полавија, а граѓаните на македонската престолнина повторно го искажаа своето големо незаводовлство и револ од неактивноста на градските власти.

НЕВРЕМЕ ВО ГЕРМАНИЈА И АВСТРИЈА: Има и жртва

Фактор - 13.06.2018

Силно невреме со обилни врнежи од дожд и град зафати делови од Германија. Невремето зад себе остави поплавени улици, продавници, домови, срушени стебла, заробени автомобили и луѓе во нив. На социјалните мрежи се појавија фотографии на кои се ...

Доаѓа циклонот Силвија: Силно невреме со град по пеколот, останете дома

Press24 - 12.06.2018

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА, стои во временската на Славчо Поповски. Истиот ќе услови ЗНАЧИТЕЛНО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ на атмосферата па ...