TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СП2022: Австралија го совлада Тунис

Сител - 26.11.2022

Фудбалерите на Австралија го совладаа Тунис попладнево во Ал Вакра со 1-0 (1-0) во воведниот натпревар од второто коло во групата Д на Светското првенство 2022. Австралијците поведоа во 23 минута со голот на Мичел Дјук што на крајот се покажа како ...

СП2022: Австралија го совлада Тунис

Опсервер

СП2022: Австралија го совлада Тунис

Независен

СП2022: Австралија го совлада Тунис

MakPress

СП2022: Австралија го совлада Тунис

Нова ТВ

СП2022: Австралија го совлада Тунис

Frontline

СП2022: Австралија го совлада Тунис

Бриф

OhridNews Кајгана Во Центар