Слободен Печат - 04.03.2021

Во текот на вчерашниот ден Милан и Удинезе на стадионот „Сан Сиро“ ремизираа 1:1 во рамките од италијанската Серија А. Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски за гостите го одигра целиот натпревар против „росонерите“.

Ромањоли со одбрана на сезоната спречи радост на Несторовски (видео)

OhridNews

Sport M

Пиоли: Ни недостига и квалитет и ритам, секогаш очекувам повеќе од моите играчи

Дриблинг

Милан спаси бод, Рома впиша гостинска победа

Нетпрес

Каква глупост на Ларсен во последните секунди, Милан од пенал во 97. минута се спаси од пораз (ВИДЕО)

МКД

Несторовски ова мораше да го реализира, Македонецот промаши зицер против Милан (ВИДЕО)

24Фудбал

Спортманија Спортманија Слободен Печат 24Фудбал Дерби Оff.net

Дербито на Џенова заврши без победник, 20 минути за Горан Пандев (ВИДЕО)

МКД - 03.03.2021

Џенова и Сампдорија ги поделија бодовите во градското дерби играјќи 1-1, Горан Пандев ги одигра последните 20 минути од мечот. Горан Пандев од клупата го почна дербито на Џенова во кое неговиот клуб беше поблиску до победата.

Без победник на дербито на Џенова, 20 минути за Горан Пандев (ВИДЕО)