TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Актерите се простуваат од српската легенда: „Фала ти за секој збор"

Press24 - 15.05.2019

Актерите денеска се простуваат од српскиот легендарен актер, Михајло Миша Јанкетиќ. - Среќа е што имав прилика да те запознаат и да работам со тебе, последен поздрав за великанот, напиша Андрија Милошевиќ. Се прости од него и Слобода Мичаловиќ.

Почина српскиот актер Миша Јанкетиќ

Опсервер - 15.05.2019

Познатиот српски театарски и филмски актер Михаило „Миша“ Јанкетиќ почина денеска во Белград на 81-годишна возраст. Во својата богата актерска кариера Јанкетиќ одиграл над сто театарски улоги, најголем број во Југословенскиот драмски театар во ...

Замина уште еден великан: Почина актерот Миша Јанкетиќ

Fashionel - 15.05.2019

Во српските медиуми денеска одекна веста за смртта на познатиот актер Михајло Миша Јанкетиќ. Тој почина во 80. година од животот во својот дом во Белград. Последните години живее повлечено и подалеку од очите на јавноста.

Почина легендарниот актер Михаило Миша Јанкетиќ ФОТО

+инфо - 15.05.2019

Неговите колеги ја делат тагата и се обидуваат да прифатат дека легендата повеќе ја нема. Во Белград на 80-годишна возраст почина легендарниот српски и југословенски актер Михаило Миша Јанкетиќ.

Остана без семејство на 4 години: Потресната животна приказна на Михајло Јанкетиќ

Женски магазин - 15.05.2019

Денеска почина познатиот српски актер Михајло Миша Јанкетиќ, во Белград на свои 80 години. Неговата животна приказна не е ми малку лесна и заслужува огромен аплауз за храброста. Имено во текот на Втората светска војна му настрада цела фамилија, а ...

Почина српскиот актер Миша Јанкетиќ

Макфакс - 15.05.2019

Денес во Белград, на возраст од 81 година почина Михаило Миша Јанкетиќ, еден од најголемите српски и југословенски актери. Во исклучително богатата кариера тој одигра повеќе од сто улоги во театарот, главно во своето Југословенско драмско позориште.

Почина познатиот српски глумец Миша Јанкетиќ

AKO - 15.05.2019

Во 81 година од животот , во Белград почина познатиот филмски и татарски глумец, Михајло Миша Јанкетиќ. Јанкетиќ имаше импозантна кариера, направена исклучително врз основа на своите актерски способности, пишуваат белградските медиуми.

Почина српскиот актер Миша Јанкетиќ, а за ова најмногу жалеше во животот!

Вистина.мк - 15.05.2019

Денес, 15-ти мај 2019 година на своја 81 годишна возраст почина бардот на српското глумиште Михаило Миша Јанкетиќ. Тој во животот постигна многу, но сепак, остана една желба која не успеа да ја оствари.

Замина легендарниот српски актер Михаило Миша Јанкетиќ

Слободен Печат - 15.05.2019

Кај нашата публика најпознат е по серијата „Породично благо“, а во кариерата одигра повеќе од стотина улоги само во театарот. Во Белград на 80 години почина големиот српски и југословенски актер Михаило Миша Јанкетиќ.

Почина Михаило Миша Јанкетиќ, еден од најголемите југословенски глумци

Независен - 15.05.2019

Еден од најголемите српски и југословенски актери, Михаило Миша Јанкетиќ, почина денеска во Белград на 80 години. Во богатата кариера Миша Јанкетиќ има одиграно повеќе од сто улоги во театар, главно во Југословенското драмско позориште.

Почина српскиот актер Миша Јанкетиќ

MakPress - 15.05.2019

Познатиот српски театарски и филмски актер Михаило „Миша“ Јанкетиќ почина денеска во Белград на 81-годишна возраст. Во својата богата актерска кариера Јанкетиќ одиграл над сто театарски улоги, најголем број во Југословенскиот драмски театар во ...

Почина српскиот глумец Миша Јанкетиќ

Репортер - 15.05.2019

Денес во Белград на 81 година почина српскиот глумец Михаило Миша Јанкетиќ. Во богатата филмска кариера тој одигра повеќе од сто улоги во театарот, најмногу во Југословенско драмско позориште, каде што беше вработен.

Почина познатиот српски актер кој ќе го паметиме по улогите во сериите „Подобар живот“, „Среќни луѓе“, „Сив дом“

Курир - 15.05.2019

Во 81 година од животот, во Белград почина познатиот филмски и татарски глумец, Михајло Миша Јанкетиќ. Јанкетиќ имаше импозантна кариера, направена исклучително врз основа на своите актерски способности, пишуваат белградските медиуми.

Имал помалку од 50 кила и едвај се движел - Детали за смртта на легендарниот актер

Press24 - 15.05.2019

Еден од најголемите српски и југословенски актери, Михаило Миша Јанкетиќ, почина денеска во Белград на 80 години. Инаку, пред смртта целосно се сменил. Сите го познавале како голем боем, а последните години актерот само седел дома.

Почина еден од најдобрите српски и југословенски актери

Press24 - 15.05.2019

Еден од најголемите српски и југословенски актери, Михаило Миша Јанкетиќ, почина денеска во Белград на 80 години. Во богатата кариера Миша Јанкетиќ има одиграно повеќе од сто улоги во театар, главно во Југословенското драмско позориште.

Почина српскиот актер Миша Јанкетиќ

24Инфо - 15.05.2019

Денес во Белград, на возраст од 81 година почина Михаило Миша Јанкетиќ, еден од најголемите српски и југословенски актери. Во исклучително богатата кариера тој одигра повеќе од сто улоги во театарот, главно во своето Југословенско драмско позориште.

Почина српскиот актер Миша Јанкетиќ

Нетпрес - 15.05.2019

Во 81-та година од животот, во Белград почина познатиот филмски и татарски актер Михајло Миша Јанкетиќ, познат во сериите „Подобар живот“, „Среќни луѓе“, „Сив дом“. Јанкетиќ имаше импозантна кариера, направена исклучително врз основа на своите ...

Си замина уште една легенда – Почина познатиот српски глумец Миша Јанкетиќ

Екран - 15.05.2019

Во 81 година од животот , во Белград почина познатиот филмски и татарски глумец, Михајло Миша Јанкетиќ. Јанкетиќ имаше импозантна кариера, направена исклучително врз основа на своите актерски способности, пишуваат белградските медиуми.

Почина познатиот српски глумец Миша Јанкетиќ

Сител - 15.05.2019

Во 81 година од животот , во Белград почина познатиот филмски и татарски глумец, Михајло Миша Јанкетиќ. Јанкетиќ имаше импозантна кариера, направена исклучително врз основа на своите актерски способности, пишуваат белградските медиуми.