TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илон Маск ја загуби титулата најбогат човек на светот: Сопственик на познат бренд сега е прв на листата на моќни луѓе ...

Фактор - 08.12.2022

Сопственикот на Твитер и извршен директор на Тесла, Илон Маск, за прв пат од септември 2021 година, не се најде на првото место на листата на Форбс на најбогати луѓе. Илон Маск, оваа среда падна од првото на второто место на познатата листа на ...

Илон Маск за кратко тргнат од тронот: Французинот Бернар Арно денеска беше прв на листата на Форбс на најбогати луѓе на светот

Точка

Арно накратко беше прв на листата на „Форбс“ за најбогати луѓе во светот

Локално

Илон Маск веќе не е најбогатиот човек во светот

Кајгана

НАЈБОГАТ НА СВЕТОТ Е БЕРНАРД АРНО Илон Маск е симнат од тронот

+инфо

Го „прегази“ Илон Маск – Бернард Арно, газдата на „Луј Витон“ е најбогат на свет, „тежи“ 185,4 милијарди долари

ММС

Маск веќе не е најбогат човек на светот: Форбс има нови податоци, еве кој е на прво место!

Еспресо

Покрената истрага против компанијата за мозочни импланти на Илон Маск

Иновативност - 08.12.2022

Neuralink е една од компаниите на Илон Маск која може да го револуционизира начинот на кој живееме со вградување чипови во мозоците на луѓето. Маск и неговиот тим се надеваат дека со тие чипови ќе им помогнат на луѓето со тешки повреди на рбетот ...

ДАЛИ ИМАЛО ИЗМАЧУВАЊЕ НА ЖИВОТНИ: Неуралинк на Маск се соочува со федерална истрага поради тестовите врз животни

Пари

Пет факти за Неуралинк: Компанијата за мозочни чипови на Маск

Во Центар

Маск најави тестирање на мозочни чипови на луѓе

Во Центар

Илон Маск симнат од тронот, најбогат човек на светот сега е Бернард Арно

Независен - 07.12.2022

САД – Сопственикот на „Твитер“ и на „Тесла“, Илон Маск, од денеска повеќе не е најбогатиот човек на светот, покажуваат податоците на престижниот њујоршки магазин „Форбс“. Маск падна од првото место по купувањето на „Твитер“ за 44 милијарди долари и ...

Илон Маск симнат од тронот, најбогат човек на светот сега е Бернард Арно

Опсервер

Илон Маск симнат од тронот, најбогат човек на светот сега е Бернард Арно

Канал5

Илон Маск симнат од тронот, најбогат човек на светот сега е Бернард Арно

А1 On

Според Форбс, Илон Маск симнат од тронот, најбогат човек на светот сега е Бернард Арно на „Луј Витон“

Фокус

Илон Маск симнат од тронот, најбогат човек на светот сега е Бернард Арно

Во Центар

Кој е Бернар Арно, најбогатиот човек во светот?

Република

4NEWS Денешен Lider ТВ21

ЕВЕ ВИ КРЕВЕТИ, СПИЈТЕ НА РАБОТА! Маск правел спални во канцелариите на Твитер, полицијата истражува

+инфо - 07.12.2022

Додека полицијата на Сан Франциско го активира градежниот инспектор да провери што се случува во зградата, Илон Маск му е лут на градоначалникот што „ја напаѓа неговата компанија која обезбедува кревети за уморните вработени“.

„Исплива“ правилникот на Маск за вработените во Твитер: „Бидете разумни во размислувањето, напуштете ги бесмислените состаноци“

Точка

Маск отпушти топ-менаџер на Твитер: Можна вмешаност во лаптоп-аферата на синот на Бајден

Еспресо

„Твитер е помалку безбеден откако е во сопственост на Илон Маск“

USB

Колку компании има Илон Маск и колку вреди секоја од нив?

Пари

ИЛОН МАСК ТВРДИ ДЕКА Е СООЧЕН СО ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ:„Не е толку тешко да убиеш некого…“

Пари

После состанокот на Маск со Кук, Apple продолжува со рекламирање на Twitter

Телефони.мк

Локално PressingTV