TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србите во еуфорија пред мечот со Бразил: „Не сме ги победиле 88 години“

Кајгана - 24.11.2022

Денеска од 20 часот во натпреварот од групата Г се среќаваат Србија и Бразил. Според обложувалниците, Бразилците се фаворити за освојување на титулата светски шампион, додека Србија и понатаму е аутсајдер на овој меч.

Бразилците го снимиле тренингот на Србите со дрон?!

Sport M - 24.11.2022

Селекторот на фудбалската репрезентација на Србија, Драган Стојковиќ, ги отфрли гласините дека тренингот на неговата репрезентација бил шпиониран со дрон од таборот на Бразил. Тој изјави дека Јужноамериканците нема да добијат ништо од снимањето на ...

Пикси: Оваа Србија не се плаши од никого, па дури ни од еден Бразил!

Gol.mk - 24.11.2022

Селекторот на српската фудбалска репрезентација Драган Стојковиќ Пикси не го смета Бразил како репрезентација која е невозможно да се победи. Вечерва „орлите“ ги чека најтешкиот можен предизвик на Мундијалот, дуел со моќниот Бразил, првиот фаворит ...

Бразилците ќе се потат против Србија

Вечер Прес - 24.11.2022

Секоја чест и за останатите натпревари кои се дел од првото коло во групната фаза од СП 2022, но денешната пресметка помеѓу најтрофејната фудбалска репрезентација Бразил и селекцијата на Србија, може да се дефинира како прв дерби натпревар во Катар.

СП Катар: Бразил против Србија во дербито на денот

OhridNews - 24.11.2022

На Светското првенство во фудбал што се игра во Катар, денеска на програмата се четири средби. Во групата Г од 11 часот се среќаваат Швајцарија и Камерун, а во 20 часот дербито на денот играат Бразил и Србија.

Денеска на СП: Португалија со „африкански тест“, Србија ќе го напаѓа фаворитот Бразил!

Sport 1 - 24.11.2022

Северниот сосед Србија вечерва (20 часот) ќе покаже колкав потенцијал има за спектакуларно Светско првенство во дербито на денот за крај на првиот круг од групите на Мундијалот против првиот фаворит за титулата Бразил, петкратниот шампион со моќниот ...

СП Катар: Супер дерби Бразил-Србија, Роналдо вечерва против Гана против

Фактор - 24.11.2022

Нови возбудувања на мундијалот во Катар, дерби секако е дуелот меѓу Бразил и Србија во вечерниот термин од 20 часот. Покрај оваа средба, во 11 часот се среќаваат, Швајцарија - Камерун, потоа следува дуелот Уругвај -Јужна Кореа од 14 часот, Рналдо и ...

Бразил против Србија е мечот на денот на Светското првенство во Катар

24Фудбал - 24.11.2022

Убедливо најатрактивната денешна пресметка е дуелот меѓу нашиот северен сосед Србија и главниот фаворит за освојување на Светското првенство, селекцијата на Бразил. Србија во одлично расположение и со сериозни амбиции отпатува на Светското првенство ...

Петти ден на Мундијалот: Пресметка меѓу Србија и Бразил, игра и Португалија на Роналдо

Независен - 24.11.2022

На петтиот ден од Мундијалот се закажани четири натпревари, а ќе играат сите селекции од групите Г и Х. Од 11 часот играат Швајцарија и Камерун, со што почнуваат натпреварите во групата Г.

Денеска на Мундијалот: “Орлите“ на Пикси ќе удрат по Бразил!

SportMedia - 24.11.2022

Со денешните четири мечеви завршува првото коло од групната фаза на СП во Катар. И за крај на ова коло, во последниот меч, ќе имаме мега – спектакл. Бразил против Србија. Најголемиот фаворит за титулата против селекцијата од Балканот која е во ...

СП 2022: Србија против Бразил

TopSport - 24.11.2022

Четири натпревари, по два во групите Г и Х, се на денешната програма на Светското првенство во Катар. Првите натпревари ќе ги одиграат фаворитите за највисок пласман Бразил и Португалија. Денот ќе го отворат и затворат натпреварите во Г групата.

Бразилците обвинети дека со дрон го снимиле тренингот на Србија, еве го одговорот на Пикси

Слободен Печат - 23.11.2022

Неодамна во италијанските медиуми се појави информација дека Бразилците го снимаа тренингот на Србија со дрон, но српскиот селектор Драган Стојковиќ – Пикси не бил премногу потресен од тоа.

Пикси пред Бразил: Од никого не се плашиме, горд сум што ја одведов мојата Србија на СП

Екипа - 23.11.2022

Драган Стојковиќ Пикси оствари извонреден резултат откако со Србија го освои првото место во групата, без бараж пласирајќи се на СП 2022 во Катар. Сега нашиот северен сосед го очекува спектакл во Катар, каде на премиерата Србите ги очекува пресметка ...

Стојковиќ: Не се плашиме од Бразил, очекувам една храбра Србија на Мундијалот

Слободен Печат - 23.11.2022

В четврток (24 ноември) во рамките од групата „Г“ репрезентацијата на Србија ќе ги одмери силите против Бразил на Светското првенство во Ката р. Српскиот селектор Драган Стојковиќ – Пикси ги сподели очекувањата за утрешниот натпревар кој ќе започне ...

Србија без Костиќ против Бразил!?

SportMedia - 23.11.2022

Репрезентацијата на Србија утре го стартува Мундијалот во Катар со дуелот против Бразил. На денешната прес конференција пред мечот селекторот Драган Стојковиќ истакна дека секој би сакал да го дознае составот, дека е нормално да го скрие, и дека од ...

Проблем за Србија: За против Бразил незивесен е еден од најважните играчи

Спортски - 23.11.2022

Селекторот на српската фудбалска репрезентација Драган Стојковиќ – Пикси откри дека Филип Костиќ е неизвесен за утрешниот натпревар против Бразил. Утре Србија го игра првиот натпревар на Мундијалот, а противник на избраниците на Пикси е еден од ...

Панчев има рецепт за победа над Бразил: Нема потреба да го потсетувам Пикси

Точка - 23.11.2022

Дарко Панчев одработи интервју за „Спорт Клуб“ и направи своја најава за првиот натпревар кој ќе го игра Србија на мундијалот, селекција која тој силно ќе ја бодри на Светското првенство кое веќе е во тек.

Панчев до Пикси: Знам како Србија да го победи Бразил

Sport M - 23.11.2022

Македонската фудбалска легенда и златна копачка на Европа, Дарко Панчев ќе навива за Србија и Хрватска на ова Светско првенство. Неговиот некогашен соиграч од златната генерација на Црвена Звезда со која се искачија на врвот на Европа и Светот на ...

Бразилците обвинети дека со дрон го снимиле тренингот на Србија, Пикси одговори

Курир - 24.11.2022

Неодамна во италијанските медиуми се појави информација дека Бразилците го снимале тренингот на Србија со дрон, но српскиот селектор Драган Стојковиќ – Пикси не е премногу потресен од тоа.

СП 2022: Србија против Бразил

Макфакс - 24.11.2022

Четири натпревари, по два во групите Г и Х, се на денешната програма на Светското првенство во Катар. Првите натпревари ќе ги одиграат фаворитите за највисок пласман Бразил и Португалија. Денот ќе го отворат и затворат натпреварите во Г групата.