TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познато кога Apple ќе го претстави смартфонот на преклоп

Кајгана - 04.05.2021

Преклопниот смартфон на Apple се очекува да биде претставен во 2023 година. Познатиот аналитичар Минг Чи Куо тврди дека Apple ќе произведе смартфон на преклоп кој ќе има 8 инчен QHD+ флексибилен OLED екран.

Apple дури во 2023 година ќе го лансира iPhone X Fold

Телефони.мк - 03.05.2021

Apple многу конзервативно ќе одлучува за иновација во дизајнот на iPhone моделите. Според информациите со кои располага аналитичарот Минг Чи Ку првиот iPhone X Fold би бил лансиран дури во 2023 година.