TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ШОК: Еден месец пред венчавката, Александра Пријовиќ го направи ова!

Убавина и Здравје - 25.05.2018

Александра Пријовиќ на 21 јуни ќе го изговори судбоносното „да“ со Филип Живојиновиќ , и додека целата естрада зборува за „свадбата на годината“, пејачката се занимава со својата работа, па за потребите на снимањето на видеоспотот за песната со Саша ...

(Фото) Пријовиќ израснала во трошна куќа

Репортер - 25.05.2018

Александра Пријовиќ живеела скромно и пораснала во трошна куќа во селото Бели Манастир во источна Хрватска со својата мајка, пишуваат српските медиуми. Тие неодамна го посетиле селото и направиле фотографии од куќата во која пораснала пејачката.

(ФОТО) Овде порасна Александра Пријовиќ: Девојче од скромна куќа во мало место

iPortal - 25.05.2018

Една од најпопуларните „Ѕвезди на Гранд“ иако родена во Сомбор, пред да дојде во Белград живее скромно во мала куќа на крајот на малото место, Бели Манастир (источна Хрватска) со својата мајка.

Снаата на Брена, Александра Пријовиќ, прозборе за предбрачниот договор

iPortal - 24.05.2018

Српската пејачка Александра Пријовиќ на 21 јуни ќе стапи во брак со посинокот на Лепа Брена и син на Боба Живојиновиќ, Филип Живојиновиќ, а веќе потпишаа предбрачен договор. – „Се уште немаме разговарано на таа тема.

Снаата на Брена, Александра Пријовиќ, прозборе за предбрачниот договор

Република - 24.05.2018

Српската пејачка Александра Пријовиќ на 21 јуни ќе стапи во брак со посинокот на Лепа Брена и син на Боба Живојиновиќ, Филип Живојиновиќ, а веќе потпишаа предбрачен договор. – „Се уште немаме разговарано на таа тема.

Александра Пријовиќ, прозборе за предбрачниот договор

Пулс24 - 25.05.2018

Српската пејачка Александра Пријовиќ на 21 јуни ќе стапи во брак со посинокот на Лепа Брена и син на Боба Живојиновиќ, Филип Живојиновиќ, а веќе потпишаа предбрачен договор. – „Се уште немаме разговарано на таа тема.