TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АМС ги пречека каратистите: Вие покажавте дека Македонија е на врвот!

Sport 1 - 12.02.2019

Агенцијата на млади и спорт денеска организираше приме за македонските каратисти од последното Европско првенство за кадети, јуниори и помлади сениори. Директорот Дарко Каевски им го честиташе успехот на македонските каратисти и кажа дека тие ...

Каевски организираше прием за младите каратисти кои донесоа четири медали од ЕП (ФОТО)

Екипа - 12.02.2019

Во просториите на Агенцијата за млади и спорт, директорот Дарко Каевски организираше прием за македонските каратисти од последното Европско карате првенство за кадети, јуниори и помлади сениори кое запишаа одличен успех во Алборг, Данска, ...

Каратето останува „индустрија“ за медали

Н.Македонија - 12.02.2019

Македонското младинско карате ги доживува своите ѕвездени моменти. Освоените четири медали, од кои по два златни и сребрени на Европското првенство (ЕП) за кадети, јуниори и за јуниори до 21 година, кое викендов заврши во Алборг, Данска, е и ...

Карате-надежите со четири медали од ЕП во Алборг

Н.Македонија - 11.02.2019

Кадетот Бојан Костов (до 52 кг) и јуниорот Глигор Петков (над 76 кг) и двајцата во борби, предводени од селекторот Александар Кузмановски, се закитија со сребрени медали на 46-то Европско првенство (ЕП) во карате за кадети, јуниори и за постари ...

Гостиварецот Доан Османи Европски првак во карате У21

Gostivarpress.mk - 11.02.2019

На Европското карате превенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година кое изминативе два дена се одржа во Алборг, Данска гостиварскиот каратист, Доан Османи стана Европски шампиони во У21 во категорија до 75 килограми.

Спасеновски, Османи, Петков и Костов се нашите херои!

SportMedia - 12.02.2019

Директорот на АМС, Дарко Каевски организираше прием за македонските каратисти, кои ни донесоа два златни и два сребрени медали од последното Европско карате првенство за кадети, јуниори и помлади сениори.

ПЕТАР СПАСЕНОВСКИ И ДОАН ОСМАНИ СЕ НОВИТЕ ЕВРОПСКИ ШАМПИОНИ

Телма - 10.02.2019

ПЕТАР СПАСЕНОВСКИ И ДОАН ОСМАНИ СЕ НОВИТЕ ЕВРОПСКИ ШАМПИОНИ ВО БОРБИ ДО 21 ГОДИНА. МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ОСВОИ ВКУПНО 4 МЕДАЛИ НА ШАМПИОНАТОТ ЗА ЈУНИОРИ, КАДЕТИ И ПОМЛАДИ СЕНИОРИ КОЈ ДЕНЕСКА ЗАВРШИ ВО АЛБОРГ,ДАНСКА.

Спасеновски и Османи се закитија со злато на младинското првенство во карате!

Sport 1 - 10.02.2019

Карате репрезентацијата на Македонија со два златни медали го заврши настапот на Европското младинско првенство (ЕП), кое изминативе денови се одржа во Алборг (Данска), а кое може да се оцени како историско за нашата селекција со оглед што завршивме ...

ЕКСКЛУЗИВНО – Петар Спасеновски: Најтешко ми беше во последните секунди на финалето! Ќе ме гледате на Олимписките игри ...

IPON - 10.02.2019

Денешниот ден дефинитивно ќе биде запишан со златни букви во историјата на македонското карате, затоа што двјацата финалисти, прво Доан Османи (-75 кг), а потоа и Петар Спасеновски (-84 кг), само за неколку часа, ги освоија златните медали на ...

ЕКСКЛУЗИВНО – Доан Османи: Секогаш верував во себе, тоа и се случи – станав европски шампион!

IPON - 10.02.2019

Доан Османи денска го освои златниот медал во борби за млади сениори (У-21) на Европското карате првенство за кадети, јуниори и У-21 во Алеборг – Данска, со што отвори нова поглавје во неговата кариера, а талентот експлодира во вистинско време.

Доан Османи и Петар Спасеновски европски шампиони (ФОТО)

IPON - 10.02.2019

Македонија освои две европски титули за неколку часа на Евроското карате превнство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година во Алборг, Данска, нешто што не се случило досега, а тоа им појде од рака на Доан Османи (-75 кг) и Петар Спасеновски (-84 ...

ЕП: Петар Спасеновски и Доан Османи европски шампиони во У21

AKO - 10.02.2019

Каратистите на Македонија обезбедија две златни медали на Европското првенство во помлади категории кое се одржува во Данска, ова е историски ден за каратето во Македонија. Петар Спасеновски и Доан Османи станаа Европски шампиони во У21 во своите ...

Спасеновски и Османи - европски шампиони!!!

SportMedia - 10.02.2019

Македонските каратисти со вкупно четири медали, два златни и два сребрени се враќа од настапот на Европското првенство У21 во Данска. Историски успех на македонските карате репрезентативци, кои во ист ден и донесоа два златни медали на Македонија на ...

Две злата за македонските каратисти на ЕП во Данска

Локално - 10.02.2019

Историски ден за македонското карате и македонскиот спорт. Петар Спасеновски и Доан Османи денеска станаа европски шампиони во У21, на континенталниот шампионат во карате за помлади категории.

Македонските каратисти освоија две златни и две сребрени медали на ЕП во Данска

Вечер - 10.02.2019

Историски ден за македонското карате и македонскиот спорт. Петар Спасеновски и Доан Османи денеска станаа европски шампиони во У21, на континенталниот шампионат во карате за помлади категории.

Две злата за македонските каратисти на ЕП во Данска

Фокус - 10.02.2019

Историски ден за македонското карате и македонскиот спорт. Петар Спасеновски и Доан Османи денеска станаа европски шампиони во У21, на континенталниот шампионат во карате за помлади категории.

Две злата за македонските каратисти на ЕП во Данска

Н.Македонија - 10.02.2019

Историски ден за македонското карате и македонскиот спорт. Петар Спасеновски и Доан Османи денеска станаа европски шампиони во У21, на континенталниот шампионат во карате за помлади категории.

Две злата за македонските каратисти на ЕП во Данска

Нетпрес - 10.02.2019

Историски ден за македонското карате и македонскиот спорт. Петар Спасеновски и Доан Османи денеска станаа европски шампиони во У21, на континенталниот шампионат во карате за помлади категории.

Две злата за македонските каратисти на ЕП во Данска

24 Вести - 10.02.2019

Историски ден за македонското карате и македонскиот спорт. Петар Спасеновски и Доан Османи денеска станаа европски шампиони во У21, на континенталниот шампионат во карате за помлади категории.

Два златни медали за македонските каратисти на ЕП во Данска

Спортски - 10.02.2019

Историски ден за македонското карате и македонскиот спорт. Петар Спасеновски и Доан Османи денеска станаа европски шампиони во У21, на Европското првенство кое се одржува во Данска. Европското првенство Македонија го заврши со вкупно четири медали, ...

Добивме шампиони: Младите каратисти освоија два златни и два сребрени медали за Македонија

Курир - 10.02.2019

Историски ден за македонското карате и македонскиот спорт. Петар Спасеновски и Доан Османи денеска станаа европски шампиони во У21, на континенталниот шампионат во карате за помлади категории.

Добивме шампиони: Младите каратисти освоија два златни и два сребрени медали за Македонија

Sport M - 10.02.2019

Историски ден за македонското карате и македонскиот спорт. Петар Спасеновски и Доан Османи денеска станаа европски шампиони во У21, на континенталниот шампионат во карате за помлади категории.

Две злата за македонските каратисти на ЕП во Данска

А1 On - 10.02.2019

Историски ден за македонското карате и македонскиот спорт. Петар Спасеновски и Доан Османи денеска станаа европски шампиони во У21, на континенталниот шампионат во карате за помлади категории.

Две злата за македонските каратисти на ЕП во Данска

MTM - 10.02.2019

Историски ден за македонското карате и македонскиот спорт. Петар Спасеновски и Доан Османи денеска станаа европски шампиони во У21, на континенталниот шампионат во карате за помлади категории.