TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден за време на посетата на Европа сака да се сретне со Путин (ВИДЕО)

МКД - 04.05.2021

Американскиот претседател Џо Бајден кажа дека би сакал да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин за време на својата посета на Европа во јуни. „На тоа се надевам и го очекувам. Работиме на тоа“, им кажа Бајден на новинарите.

Бајден сака да се сретне со Путин за време на посетата на Европа

Канал5 - 04.05.2021

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека би сакал да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин за време на неговото патување во Европа во јуни. „Се надевам на тоа и го очекувам. Работиме на тоа“, изјавил Бајден пред новинарите.

Бајден најавува: Се надевам на состанок со Путин во јуни

Слободен Печат - 04.05.2021

Американскиот претседател Џозеф Бајден се надева дека ќе се состане со претседателот на Русија, Владимир Путин во рамки на своето патување во Европа во јуни, пренесува Спутник. На прашањето на новинарите во Белата куќа да објасни дали рускиот колега ...

Бајден откри кога ќе се сретне со Путин

Локално - 04.05.2021

Американскиот претседател Џозеф Бајден се надева дека ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин во рамките на неговото патување во Европа во јуни. На новинарско прашање во Белата куќа да објасни дали тој предлага состанок со неговиот руски ...

Бајден сака средба со Путин за време на посетата на Европа

Нетпрес - 04.05.2021

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека би сакал да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин за време на неговото патување во Европа во јуни. „Се надевам на тоа и го очекувам. Работиме на тоа“, изјавил Бајден пред новинарите.

Бајден сака средба со Путин за време на посетата на Европа

Фокус - 04.05.2021

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека би сакал да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин за време на неговото патување во Европа во јуни. -Се надевам на тоа и го очекувам. Работиме на тоа – изјавил Бајден.