TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бројот на новоразени од Ковид-19 во Северна Македонија има опаѓачки тренд

Глас на Америка - 22.01.2021

Во земјата засега, не е забележана новата мутација на коронавирусот која „коси“ во западноевропските земји. Според информациите на министерството за здравство, во ковид-центрите и инфективните одделенија се лекуваат околу 600 лица, а на располагање ...

Филипче: Во Македонија нема мутација на ковид како во Британија

Канал5

Филипче: Нема мутација на коронавирусот во земјава

Локално

Филипче: Нема мутација на коронавирусот во земјава

Скопје инфо

Филипче: Нема мутација на коронавирусот во земјава

Нова ТВ

Анализи на МАНУ: Во Македонија нема мутација на коронавирус

24 Вести - 22.01.2021

Мутираниот коронавирус кој се појави во Велика Британија, а кој e позаразен и напаѓа помлади лица - не е регистран во Македонија. Анализите во лабораториите на МАНУ покажале дека кај нас се шири истиот вирус кој е присутен од почетокот на ...

Британскиот мутиран Корона вирус не е пренесен и кај нас, покажале анализите на МАНУ

Телма

Меркел: Сериозно да се сфати опасноста од мутацијата на коронавирусот

ММС

Нема британска мутација во земјава

Сител

Кај нас ја нема мутацијата на коронавирусот од Британија, но мерките засега остануваат исти

360 степени - 22.01.2021

Министерот Филипче минатата недела рече дека од анализата во МАНУ ќе зависи дали кафеаните ќе работат до 23 часот Анализата во лабораторијата во МАНУ покажала дека во земјава ја нема мутацијата на коронавирусот која е регистрирана во Велика ...

Филипче: И натаму сме внимателни и покрај пад на бројките, нема мутација на вирусот како оној во В.Британија

ТВ21

Мутираниот коронавирус не е присутен во Македонија

Н.Македонија

Филипче: Новиот вид на коронавирусот не е присутен кај нас

Република

Филипче: Анализите на МАНУ покажаа дека нема мутација на коронавирусот во земјава

Слободен Печат

Филипче: Анализите на МАНУ покажаа дека новиот вид на коронавирусот не е присутен кај нас

OhridNews

Филипче: Анализите покажаа дека новата мутација на болеста не е присутна кај нас

Скопје24

Во земјава нема мутација на коронавирусот како во Британија, но тоа не значи дека треба да се олабавиме, вели Филипче

Сакам да кажам - 22.01.2021

Во Македонија нема мутација на вирусот ковид-19 како што има во Велика Британија, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. „Стигнаа резулатите од Лабораторијата во МАНУ и утврдено е дека нема во земјава нема мутација на вирусот, дека ...

Филипче: Во Македонија нема мутација на ковид како во Британија

Р.С.Европа

Филипче потврди: Во Македонија не е присутна новата мутација на коронавирусот

Точка - 22.01.2021

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска потврди дека новата мутација на коронавирусот која неодамна се појави во Велика Британија, не е присутна во земјава. Како што откри првиот човек на македонското здравство, резултатите од анализите ...

Филипче соопшти дали е забележан новиот вид коронавирус во Македонија: Треба да бидеме внимателни

Press24

Новиот вид на корона вирус не е присутен во Македонија

Фокус

Филипче: Според анализите на МАНУ новиот вид коронавирус не е присутен кај нас

Вечер Прес

Во Македонија нема мутација на коронавирусот како во Британија, потврди Филипче

MakPress

МАНУ направи анализа, познато дали во Македонија има мутација на коронавирусот

Курир

Филипче: Новиот вид на коронавирус не е присутен во Македонија

24 Вести

Стигнаа анализите на МАНУ: Познато дали е присутен новиот вид на коронавирус кај нас

Бизнис Вести - 22.01.2021

Резултатите од анализите направени во лабораторијата на МАНУ покажаа дека кај нас нема мутација на коронавирус, слична на таа која се појави во Велика Британија, соопшти денеска министерот за здравство Венко Филипче.

Филипче: Анализите на МАНУ покажаа дека новиот вид на коронавирусот не е присутен кај нас

Алсат-М

Филипче: Анализите на МАНУ покажаа дека новиот вид на коронавирус не е присутен кај нас

Сител

Филипче: Анализите на МАНУ покажаа дека новиот вид на коронавирусот не е присутен кај нас

Канал5

Филипче: Анализите на МАНУ покажаа дека новиот вид на коронавирусот не е присутен кај нас

Денар

Филипче: Анализите на МАНУ покажаа дека новиот вид на коронавирусот не е присутен кај нас

24Инфо

Филипче: Анализите на МАНУ покажаа дека новиот вид на коронавирусот не е присутен кај нас

Опсервер

Кајгана Frontline Либертас МКД iPortal Независен еМагазин

Во Македонија нема мутација на коронавирусот од Велика Британија

+инфо - 22.01.2021

Минисерот за здравство Венко Филипче информира дека анализите од лабораторијата во МАНУ покажале дека во Македонија нема мутација на коронавирусот како тој од Велика Британија, Сепак тоj укажа дека мерките и препораките остануваат на сила иако ...

Во Македонија нема мутација на коронавирусот како тој од Велика Британија

Нетпрес