TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Договорот со „Бехтел и Енка“ нема да се раскинува, но останува превезот на тајност

Deutsche Welle - 10.07.2024

„Ќе биде недомаќински и душмански однос кон Буџетот ако јас сега го прекинам договорот“, вели министерот за транспорт Александар Николоски. Досега се исплатени 240 милиони евра на изведувачот.

Договорот со „Бехтел и Енка“ нема да се раскинува, Владата ќе се ценка да добие повеќе километри за договорената сума

Фокус

Николоски: Договорот со „Бехтел и Енка“ нема да се раскинува, претстои битка за повеќе километри за истите пари

Слободен Печат

Владата со своја тактика кон договорот со „Бехтел и Енка“ – исти пари, поголема километража

Пари

ЗА ИСТИТЕ ПАРИ МОЖЕМЕ ДА ДОБИЕМЕ ПОВЕЌЕ ОД ДОГОВОРЕНОТО Николоски смета дека ќе биде „душмански“ кон Буџетот да се прекине договорот со „Бехтел и Енка“

+инфо

Николоски: Приоритет е домашните компании да работат на изградба на инфраструктурата во Македонија

Скопје1

Николоски: Недомаќински е да го раскинеме договорот со Бехтел и Енка, сакаме да добиеме повеќе километри за истите пари

ТВ21

Lider Канал5 Локално Независен Нетпрес Опсервер Либертас Р.С.Европа

Што ќе правиме-ќе правиме, до крајот на 2026 година Кичево-Охрид ќе биде завршен, ветува Николоски за патот кој се ...

Макфакс - 10.07.2024

Автопатот Кичево – Охрид ќе биде целосно функционален до крајот на 2026 година, уверува министерот за транспорт и врски Александар Николоски и најавува негово откочување. Крајот на 2026 година е рокот кој го утврди техничката Влада на чело со Талат ...

Не се само косините: На трасата на автопатот Кичево-Охрид имало бензински станици кои не биле дислоцирани

Фокус

Николоски најави откочување на работата на автопатот Кичево-Охрид и завршување до крајот на 2026 година

Н.Македонија

Николоски најави откочување на работата на автопатот Кичево-Охрид и завршување до крајот на 2026 година

365

НИКОЛОСКИ: Ветивме и ја откочуваме работата на автопатот од Кичево кон Охрид, кој до 2026 година ќе биде пуштен во употреба

Денешен

Автопатот Кичево-Охрид да биде готов до 2026 година, новата власт ветува откочување на работите

А1 On

Николоски најави откочување на работата на автопатот Кичево-Охрид и завршување до крајот на 2026 година

Zoom

МКД OhridNews Опсервер MTM Денар Република

Николоски: Ќе се бориме од „Бехтел и Енка“ да добиеме повеќе километри автопат за истата финансиска сума што е ...

360 степени - 10.07.2024

Николоски вели дека веќе имал една средба со претставниците на овој конзорциум на која кажал дека договорот треба да се декласифицира Прашан дали нашле криминал во овој проект за што ја обвинуваа тогашната влада, Николоски рече дека Државниот завод ...

Николоски: Наша главна цел ќе биде да добиеме што повеќе километри од договорот со „Бехтел и Енка“

Бизнис Вести

НИКОЛОСКИ: Договорот со Бехтел и Енка е класифициран како државна тајна, целта е да добиеме што повеќе км автопат за истите пари

Денешен

Николоски за Договорот со „Бехтел и Енка“: Наша главна цел ќе биде да добиеме што повеќе километри од тој договор

Република

Николоски: Договорот со „Бехтел и Енка“ не може да се декласифицира без согласност од другата страна, целта е да добиеме што повеќе километри за истите пари

Курир

Николоски: Договорот со „Бехтел и Енка“ не може да се декласифицира без согласност од другата страна, целта е да добиеме што повеќе километри за истите пари

24 Вести

Договорот со „Бехтел и Енка“ не може да се декласифицира, Владата ќе се пазари да добие повеќе километри за цената

А1 On

Скопје инфо ММС

СДСМ: Договорот со Бехтел и Енка за кој Мицкоски велеше дека е криминален ВМРО-ДПМНЕ ќе го реализира

ТВ21 - 10.07.2024

СДСМ со обвинувања до ВМРО-ДПМНЕ околу Договорот со Бехтел и Енка за изградба на коридорите 8 и 10Д. Од опозицијата велат дека и покрај обвинувањата од страна на ВМРО за Договорот, сега истиот ќе биде реализиран, како што најави министерот за ...

СДСМ: Пу, пу не важи, Договорот со Бехтел и Енка за кој Мицкоски велеше дека е криминален, ВМРО-ДПМНЕ ќе го реализира

Макфакс

СДСМ: Пу, пу не важи, Договорот со Бехтел и Енка за кој Мицкоски велеше дека е криминален, ВМРО-ДПМНЕ ќе го реализира

Опсервер