TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожарот во Вардариште потсети дека треба итна санација на депонијата, а тоа го утврди и Студија уште пред 10 години

Радио МОФ - 10.07.2024

„Затворив прозор за да проветрам дома“ се честите иронични коментари што се шират по социјалните мрежи откако вчера повторно, по којзнае кој пат, гореше некогашната депонија Вардариште, една од еколошките бомби на Скопје.

ЦУК: 13 пожари на отворено, еден сѐ уште се води активен

Макфакс

Полицијата ќе истражува кој го пали Вардариште

МКД

Синоќа повторно гореше Вардариште, МВР трага по лицата кои го предизвикале пожарот

Локално

Чад и смрдеа ги обвитка половина Аеродром, Лисиче, Маџари, граѓаните затвораат прозорци

МКД

Вардариште повторно гори – огнот на 10 метри од далновод (видео)

Независен

Пак гори депонијата Вардариште (ВИДЕО)

МКД

ТВ21 4NEWS Press24 Фокус 24Инфо Скопје инфо Опсервер А1 On

Една третина од вчерашните пожари биле на диви депонии, активен еден пожар во велешко

Бизнис Вести - 10.07.2024

Еден пожар е активен утринава меѓу селата Отишино и Оризари во општина Велес каде гори ниска вегетација. Пожарникарите од Велес вчера интервенирале со три противпожарни возила и 11 пожарникари, а утринава, според информациите на Центарот за ...

Вчера се случиле 13 пожари на отворено, една третина биле на диви депонии

Мета

Изгаснати се сите 11 вчерашни пожари, „живиот песок“ кај Пчиња ќе се обележи

МКД

И вчера гореа депонии, активен еден пожар во Велешко

МКД

Една третина од вчерашните пожари биле на диви депонии, активен еден пожар во велешко

Сител

13 пожари во последното деноноќие, еден се уште активен во Велес,

Скопје1

Една третина од вчерашните пожари биле на диви депонии, активен еден пожар во велешко

24 Вести

Бриф +инфо Агротим Алсат-М Слободен Печат Либертас Курир Н.Македонија

(Видео) Гори Вардариште

Макфакс - 09.07.2024

Повторно гори Вардариште. Огнот е веќе на околу 10 метри од далноводниот столб. Засега нема официјална информација дали има каква било интервенција на ...

(Видео) Гори Вардариште

Опсервер

Изминатите 24 часа – 11 пожари на отворено, ЦУК со апел да се внимава со палење оган во природа

Бриф - 09.07.2024

Единаесет пожари на отворено се евидентирани изминатото деноноќие, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Пожарникарите се справиле со сите, па така, утрово нема активни пожари. – Една третина од вчерашните биле на повик на гаснење депонии ...

Изминатите 24 часа – 11 пожари на отворено, ЦУК со апел да се внимава со палење оган во природа

Агротим

Изминатите 24 часа – 11 пожари на отворено, ЦУК со апел да се внимава со палење оган во природа

24Инфо

Изминатите 24 часа - 11 пожари на отворено, ЦУК со апел да се внимава со палење оган во природа

Канал5

Изгаснати 11 пожари на отворено, ЦУК со апел да се внимава со палење оган во природа

Press24

11 пожари на отворено за 24 часа – ЦУК со апел да се внимава со палење оган во природа

Н.Македонија

Изминатите 24 часа - 11 пожари на отворено, ЦУК со апел да се внимава со палење оган во природа

24 Вести

Сител Курир Скопје инфо Нетпрес

МВР трага по лицата кои го предизвикале пожарот кај Вардариште, во околината се шири неподнослив мирис, извести Ангелов

Макфакс - 10.07.2024

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов извести дека МВР испраќа дополнителни полициски екипи со цел откривање на лицата кои го предизвикале палењето на депонијата Вардариште од која, според јавувања на повеќе револтирани ...

МВР трага по лицата кои го предизвикале пожарот кај Вардариште, во околината се шири неподнослив мирис, извести Ангелов

Опсервер

МВР трага по лицата кои го предизвикале пожарот кај Вардариште, во околината се шири неподнослив мирис, извести Ангелов

Точка