TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скандал во Германија: 29 полицајци суспендирани поради екстремизам

Бриф - 16.09.2020

Во денешната голема рација во Германија биле извршени претреси во 34 полициски страници и приватни станови, а вкупно 29 полицајци се суспендирани, објави германското министерство за внатрешни работи.

Суспендирани германски полицајци: Разменувале слики од Хитлер и кукасти крстови

Локално - 16.09.2020

Во германската сојузна држава Северна Рајна-Вестфалија биле откриени затворени групи за комуникација во кои се разменувало содржина со екстремно десничарска позадина, а меѓу нивните членови имало и 29 полицајци, објавено е во средата во Дизелдорф, ...

Скандал:Германски полицајци си споделувале слики со мигранти во гасни комори

Канал5 - 16.09.2020

Во германската сојузна држава Северна Рајна-Вестфалија се откриени затворени комуникациски групи во кои се разменувала содржина со екстремната десница, а меѓу нивните членови имало и 29 полицајци, објавено е денеска во Дизелдорф.

Суспендирани 29 германски полицајци – на Ватсап разменувале слики од Хитлер и кукасти крстови

Опсервер - 16.09.2020

Диселдорф, 16 септември 2020 () – Во германската сојузна покраина Северна Рајна-Вестфалија се откриени затворени комуникациски групи во кои се разменувале содржини со крајно десничарска тематика, а меѓу нивните членови имало и 29 полицајци, ...

Суспендирани 29 германски полицајци: Си разменувале слики од Хитлер и кукасти крстови

Курир - 16.09.2020

Во германската сојузна покраина Северна Рајна-Вестфалија се откриени затворени комуникациски групи во кои се разменувале содржини со крајно десничарска тематика, а меѓу нивните членови имало и 29 полицајци, соопштено е денеска во Диселдорф, пренесе ...

Германски полицајци на Ватсап си разменувале фотки од Хитлер

+инфо - 16.09.2020

На компјутерите и телефоните на суспендираните полицајци, меѓудругото, биле пронајдени слики на кои се гледаат бегалци во гасни комори, слики на Адолф Хитлер, како и кукасти крстови Во германската сојузна покраина Северна Рајна-Вестфалија се ...

Суспендирани 29 германски полицајци – на Ватсап разменувале слики од Хитлер и кукасти крстови

24Инфо - 16.09.2020

Во германската сојузна покраина Северна Рајна-Вестфалија се откриени затворени комуникациски групи во кои се разменувале содржини со крајно десничарска тематика, а меѓу нивните членови имало и 29 полицајци, соопштено е денеска во Диселдорф, пренесе ...

Суспендирани 29 германски полицајци- разменувале слики од Хитлер и кукасти крстови

Слободен Печат - 16.09.2020

Во германската сојузна покраина Северна Рајна-Вестфалија се откриени затворени комуникациски групи во кои се разменувале содржини со крајно десничарска тематика, а меѓу нивните членови имало и 29 полицајци, соопштено е денеска во Диселдорф, пренесе ...

Суспендирани 29 германски полицајци – на Ватсап разменувале слики од Хитлер и кукасти крстови

Либертас - 16.09.2020

– Во германската сојузна покраина Северна Рајна-Вестфалија се откриени затворени комуникациски групи во кои се разменувале содржини со крајно десничарска тематика, а меѓу нивните членови имало и 29 полицајци, соопштено е денеска во Диселдорф, ...

Суспендирани 29 германски полицајци – на Ватсап разменувале слики од Хитлер и кукасти крстови

Вечер Прес - 16.09.2020

Во германската сојузна покраина Северна Рајна-Вестфалија се откриени затворени комуникациски групи во кои се разменувале содржини со крајно десничарска тематика, а меѓу нивните членови имало и 29 полицајци, соопштено е денеска во Диселдорф, пренесе ...

Суспендирани 29 германски полицајци- разменувале слики од Хитлер и кукасти крстови

Press24 - 16.09.2020

Во германската сојузна покраина Северна Рајна-Вестфалија се откриени затворени комуникациски групи во кои се разменувале содржини со крајно десничарска тематика, а меѓу нивните членови имало и 29 полицајци, соопштено е денеска во Диселдорф, пренесе ...

Германски полицајци суспендирани откако се зачлениле во онлајн клуб на обожаватели на Хитлер

А1 On - 16.09.2020

Во германската сојузна држава Северна Рајна-Вестфалија се откриени затворени комуникациски групи во кои се разменувале содржини со екстремнодесничарска тематика, а меѓу членовите имало и 29 полицајци, соопштено е денеска.

Суспендирани 29 германски полицајци – на Ватсап разменувале слики од Хитлер и кукасти крстови

Независен - 16.09.2020

Во германската сојузна покраина Северна Рајна-Вестфалија се откриени затворени комуникациски групи во кои се разменувале содржини со крајно десничарска тематика, а меѓу нивните членови имало и 29 полицајци, соопштено е денеска во Диселдорф, пренесе ...