TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Прилеп е ова или Бронкс?

Канал5 - 12.07.2019

Откако во едно од најпосетените кафулиња беше оставена рачна бомба, прилепскиот огранок на ВМРО-ДПМНЕ ја обвини власта за намалена безбедност и раст на криминалот во градот. Од ВМРО-ДПМНЕ се сомневаат дека тоа ќе се одрази и на посетеноста на ...

Истрагата без одговор кој ја фрли експлозивната направа во кафе бар во Прилеп

Сител - 11.07.2019

Прилепското Основно јавно обвинителство чека полицијата да им ги достави снимките од камерите и да го добие извештајот од крим-техничкото вештачење од рачната бомба што вчера беше пронајдена во ветната бавча на кафулето „Кафе ин“ во старата ...

Тасевски: Изолиран случај рачната бомба пред кафулето во Прилеп

Независен - 11.07.2019

Безбедносната состојба во Прилеп е поволна. Вчерашниот случај со пронајдената неексплодирана рачна бомба пред кафуле во центарот на Прилеп е изолиран за кој постојат одредени индиции, смета директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски кој ...

Во пресрет,,Пивофест“, директорот на БЈБ Тасевски во посета на Прилеп

Скопје1 - 11.07.2019

Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски денеска оствари работни средби со раководството на Полициската станица Прилеп и со градоначалникот на општина Прилеп Илија Јованоски во пресрет на одржувањето на фестивалот ,,Пивофест“, кој ќе ...

Прилепското обвинителство чека снимки и извештај од вештачењето за рачната бомба

1tv - 11.07.2019

Прилепското Основно јавно обвинителство ќе чека полицијата да им достави снимки од камери и да го добие извештајот од крим-техничкото вештачење од рачната бомба што вчера беше пронајдена до летната бавча на кафулето „Кафе ин“ во строгиот центар на ...

Ќе се вештачи рачната бомба фрлена во близина на прилепско кафуле

Макфакс - 10.07.2019

Во присуство на Одделот за антитерористичка заштита, безбедно беше демонтирана рачната бомба пронајдена денеска во близина на кафуле во Прилеп. Како што информираат од Јавното обвинителство на Република Северна Македонија, бил извршен и увид на ...

Пронајдената бомба во Прилеп испратена на вештачење

Press24 - 10.07.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при Министерството за внатрешни работи, Полициска станица Прилеп изврши увид на местото каде денеска беше пронајден предмет – рачна бомба, во близина на ...

Тасевски: Изолиран случај рачната бомба пред кафулето во Прилеп

Локално - 11.07.2019

Безбедносната состојба во Прилеп е поволна. Вчерашниот случај со пронајдената неексплодирана рачна бомба пред кафуле во центарот на Прилеп е изолиран за кој постојат одредени индиции, смета директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски кој ...

Тасевски: Експлозивната направа во кафулето во Прилеп е изолиран случај

Макфакс - 11.07.2019

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, рече дека експлозивната направа што вчера беше пронајдена во кафуле во Прилеп е изолиран случај. Тој рече дека веќе постојат одредени сознанија и се преземаат сите потребни истражни дејствија ...

ОЈО го чека извештајот од вчерашниот инцидент во Прилеп

Слободен Печат - 11.07.2019

Од обвинителството потврдуваат дека станува збор за вистинска, а не лажна експлозивна рачна бомба која беше оставена во кафетерија. Прилепското Основно јавно обвинителство ќе чека полицијата да им достави снимки од камери и да го добие извештајот од ...

Ќе се вештачи пронајдената рачна бомба во кафуле во Прилеп

24 Вести - 10.07.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при Министерството за внатрешни работи, Полициска станица Прилеп изврши увид на местото каде денеска беше пронајден предмет – рачна бомба, во близина на ...

Тасевски: Изолиран случај рачната бомба пред кафулето во Прилеп

MTM - 11.07.2019

Безбедносната состојба во Прилеп е поволна. Вчерашниот случај со пронајдената неексплодирана рачна бомба пред кафуле во центарот на Прилеп е изолиран за кој постојат одредени индиции, смета директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски кој ...

Тасевски: Експлозивната направа во кафулето во Прилеп е изолиран случај

24Инфо - 11.07.2019

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, рече дека експлозивната направа што вчера беше пронајдена во кафуле во Прилеп е изолиран случај. Тој рече дека веќе постојат одредени сознанија и се преземаат сите потребни истражни дејствија ...

Прилепското обвинителство чека снимки и извештај од вештачењето за рачната бомба

Независен - 11.07.2019

Прилепското Основно јавно обвинителство ќе чека полицијата да им достави снимки од камери и да го добие извештајот од крим-техничкото вештачење од рачната бомба што вчера беше пронајдена до летната бавча на кафулето „Кафе ин“ во строгиот центар на ...

OJO: Ќе се вештачи пронајдената рачна бомба во Прилеп

МКД - 10.07.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при Министерството за внатрешни работи извршија увид на местото каде денеска беше пронајден предмет – рачна бомба, во близина на кафулето „Кафе ин“ во ...

Тасевски: Изолиран случај рачната бомба пред кафулето во Прилеп

Канал5 - 11.07.2019

Безбедносната состојба во Прилеп е поволна. Вчерашниот случај со пронајдената неексплодирана рачна бомба пред кафуле во центарот на Прилеп е изолиран за кој постојат одредени индиции, смета директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски кој ...

Тасевски: Експлозивната направа во кафулето во Прилеп е изолиран случај

Н.Македонија - 11.07.2019

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, рече дека експлозивната направа што вчера беше пронајдена во кафуле во Прилеп е изолиран случај. Тој рече дека веќе постојат одредени сознанија и се преземаат сите потребни истражни дејствија ...

Прилепското обвинителство чека снимки и извештај од вештачењето за рачната бомба

24 Вести - 11.07.2019

Прилепското Основно јавно обвинителство ќе чека полицијата да им достави снимки од камери и да го добие извештајот од крим-техничкото вештачење од рачната бомба што вчера беше пронајдена до летната бавча на кафулето „Кафе ин“ во строгиот центар на ...

ОЈО Прилеп издаде наредба за вештачење на пронајдената рачна бомба

1tv - 10.07.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при Министерството за внатрешни работи, Полициска станица Прилеп изврши увид на местото каде денеска беше пронајден предмет – рачна бомба, во близина на ...

Тасевски: Прилеп е безбеден град, рачната бомба пред кафулето e изолиран случај

1tv - 11.07.2019

Безбедносната состојба во Прилеп е поволна. Вчерашниот случај со пронајдената неексплодирана рачна бомба пред кафуле во центарот на Прилеп е изолиран за кој постојат одредени индиции, смета директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски кој ...

Тасевски: Експлозивната направа во кафулето во Прилеп е изолиран случај

Точка - 11.07.2019

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, рече дека експлозивната направа што вчера беше пронајдена во кафуле во Прилеп е изолиран случај. Тој рече дека веќе постојат одредени сознанија и се преземаат сите потребни истражни дејствија ...

Прилепското обвинителство чека снимки и извештај од вештачењето за рачната бомба

Сител - 11.07.2019

Прилепското Основно јавно обвинителство ќе чека полицијата да им достави снимки од камери и да го добие извештајот од крим-техничкото вештачење од рачната бомба што вчера беше пронајдена до летната бавча на кафулето „Кафе ин“ во строгиот центар на ...

Издадена е наредба за вештачење на пронајдената рачна бомба

Скопје1 - 10.07.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при Министерството за внатрешни работи, Полициска станица Прилеп изврши увид на местото каде денеска беше пронајден предмет – рачна бомба, во близина на ...

Тасевски: Изолиран случај рачната бомба пред кафулето во Прилеп

Сител - 11.07.2019

Безбедносната состојба во Прилеп е поволна. Вчерашниот случај со пронајдената неексплодирана рачна бомба пред кафуле во центарот на Прилеп е изолиран за кој постојат одредени индиции, смета директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски кој ...

Тасевски пред Пивофест: Рачната бомба во прилепско кафуле е изолиран случај

Фактор - 12.07.2019

Рачната бомба пронајдена како фрлена во прилепското кафуле „Кафе ин“ е оценет како изолиран случај од Сашо Тасевски, директорот на Бирото за јавна безбедност, во пресрет на Пивофест 2019 во градот под Марковите кули.од 18 до 22 јули.

Се чека вештачење и снимки за рачната бомба која беше пронајдена во Прилеп

MakPress - 11.07.2019

Прилепското Основно јавно обвинителство ќе чека полицијата да им достави снимки од камери и да го добие извештајот од крим-техничкото вештачење од рачната бомба што вчера беше пронајдена до летната бавча на кафулето „Кафе ин“ во строгиот центар на ...

Јавното обвинителство во Прилеп издаде наредба за вештачење на пронајдената рачна бомба

Слободен Печат - 10.07.2019

Како што соопштија од Обвинителството, во присуство на припадници од Одделот за антитерористичка заштита рачната бомба безбедно е демонтирана. Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при ...

Тасевски по случајот со рачната бомба пред кафуле: Прилеп е безбеден крај, ситуацијата е под контрола

Press24 - 11.07.2019

Безбедносната состојба во Прилеп е поволна. Вчерашниот случај со пронајдената неексплодирана рачна бомба пред кафуле во центарот на Прилеп е изолиран за кој постојат одредени индиции, смета директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски кој ...

ОЈО Прилеп издаде наредба за вештачење на пронајдената рачна бомба

Либертас - 10.07.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при Министерството за внатрешни работи, Полициска станица Прилеп изврши увид на местото каде денеска беше пронајден предмет – рачна бомба, во близина на ...

Тасевски: Изолиран случај рачната бомба пред кафулето во Прилеп

ММС - 11.07.2019

Безбедносната состојба во Прилеп е поволна. Вчерашниот случај со пронајдената неексплодирана рачна бомба пред кафуле во центарот на Прилеп е изолиран за кој постојат одредени индиции, смета директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски кој ...

ОЈО Прилеп издаде наредба за вештачење на пронајдената рачна бомба

Локално - 10.07.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при Министерството за внатрешни работи, Полициска станица Прилеп изврши увид на местото каде денеска беше пронајден предмет – рачна бомба, во близина на ...

Ќе се вештачи кој и зошто ја поставил бомбата пред кафулето во Прилеп

PressingTV - 10.07.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при Министерството за внатрешни работи, Полициска станица Прилеп изврши увид на местото каде денеска беше пронајден предмет – рачна бомба, во близина на ...

ОЈО Прилеп издаде наредба за вештачење на пронајдената рачна бомба

Опсервер - 10.07.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при Министерството за внатрешни работи, Полициска станица Прилеп изврши увид на местото каде денеска беше пронајден предмет – рачна бомба, во близина на ...

Издадена е наредба за вештачење на пронајдената рачна бомба во Прилеп

ММС - 10.07.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при Министерството за внатрешни работи, Полициска станица Прилеп изврши увид на местото каде денеска беше пронајден предмет – рачна бомба, во близина на ...

ОЈО Прилеп издаде наредба за вештачење на пронајдената рачна бомба

Сител - 10.07.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при Министерството за внатрешни работи, Полициска станица Прилеп изврши увид на местото каде денеска беше пронајден предмет – рачна бомба, во близина на ...

Бомбата која беше пронајдена пред кафуле во Прилеп предадена на вештачење

Курир - 10.07.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при Министерството за внатрешни работи, Полициска станица Прилеп изврши увид на местото каде денеска беше пронајден предмет – рачна бомба, во близина на ...

Бомбата од Прилеп дадена на вештачење

Република - 10.07.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при Министерството за внатрешни работи, Полициска станица Прилеп изврши увид на местото каде денеска беше пронајден предмет – рачна бомба, во близина на ...

Ќе се вештачи рачната бомба пронајдена во Прилеп

MakPress - 11.07.2019

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп заедно со екипа од крим техника при Министерството за внатрешни работи, Полициска станица Прилеп изврши увид на местото каде денеска беше пронајден предмет – рачна бомба, во близина на ...