TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стево Пендаровски цел ден го поминал во седиштето на СДСМ

Република - 28.12.2013

Индиректна потврда на информациите на „Република“ за кандидатурата на Стево Пендаровски за претседател на државата денеска притигна од седиштето на СДСМ.

Република: Пендаровски заеднички кандидат на ДУИ и СДСМ?

Сител - 28.12.2013

Партиите молчат, медиумите калкулираат со имиња. На само два месеци пред претседателските избори од најголемата опозициска партија не пбјавуваат кој е кандидатот кој ќе се бори за претседателската ...

Стево Пендаровски кандидат на СДСМ за претседател!?

Република - 28.12.2013

Црвенковски и Ахмети пред договор Професорот и екс советник на Бранко Црвенковски нема никаква пречка да биде кандидат за претседател на опозицијата откако изминативе десетина дена со успех се ...

„Република“: Пендаровски цел ден го поминал во седиштето на СДСМ

Курир - 28.12.2013

Индиректна потврда на информациите на „Република" за кандидатурата на Стево Пендаровски за претседател на државата денеска притигна од седиштето на СДСМ, пишува Република.

Пендаровски кандидат за претседател на СДСМ и ДУИ?!

Курир - 28.12.2013

Професорот и екс советник на Бранко Црвенковски нема никаква пречка да биде кандидат за претседател на опозицијата откако изминативе десетина дена со успех се привршени разговорите меѓу претставници ...

Република : Пендаровски - кандидат на СДСМ и ДУИ ?!

Канал5 - 28.12.2013

За професорот и екс советник на Бранко Црвенковски нема никаква пречка да биде кандидат за претседател на опозицијата откако изминативе десетина дена со успех се привршени разговорите меѓу ...

Црвенковски и Ахмети пред договор, Стево Пендаровски кандидат на СДСМ за претседателските избори!?

Денешен - 28.12.2013

Професорот и екс советник на Бранко Црвенковски нема никаква пречка да биде кандидат за претседател на опозицијата откако изминативе десетина дена со успех се привршени разговорите меѓу претставници ...

Пендаровски кандидат за претседател на СДСМ и ДУИ?!

Нетпрес - 28.12.2013

Професорот и екс советник на Бранко Црвенковски нема никаква пречка да биде кандидат за претседател на опозицијата откако изминативе десетина дена со успех се привршени разговорите меѓу претставници ...