TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Славните дами воодушевија: Најубавите аутфити од доделувањето на MAC наградите (ФОТО)

Слободен Печат - 28.01.2020

Второто по ред доделување на MAC наградите беше одржано вчера во Штарк Арена во Белград. Освен за наградите кои одделни изведувачи ги добија, многу се зборуваше и за модните комбинации кои познатите дами ги носеа за оваа прилика.

MAC 2020 – Музички спектакл и модни утки (ФОТО)

Убавина и Здравје - 28.01.2020

Вчера вечер во Белград се одржа второто издание на MAC наградите, а во фокусот на вниманието покрај наградите, беа и стајлинзите на ѕвездите кои што прошетаа по црвениот килим. Српските модни критичари стајлинзите на Наташа Беквалац и Јелена Розга ...

Ставање запршка и таму кај што не треба: Како беа облечени ѕвездите на MAC?

Женски магазин - 28.01.2020

Белград по втор пат беше градот каде што се одржа доделувањето на балканските музички награди - MAC (Music Awards Ceremony). Се обединија музичари и изведувачи од сите страни на поранешните ју-републики, големи ѕвезди, инстант пејачи, млади и стари ...

Тодевска се обиде и во водителските води: Еве каков подарок доби од голема музичка легенда!

Точка - 28.01.2020

Долго коментираниот балкански и екс-ју музички спектакл „MAC 2020“ кој вчеравечер се одржа во белградската Штарк-Арена имаше свои водители, атрактивни и познати. Преносот во живо на Канал 5 телевизија од црвениот килим започна во 19:30, а по него ...

Фото: Регионалниот џет сет на собир, доделување на „MAC“ наградите

Канал5 - 28.01.2020

Најголемата сала на Балканот , белградската „Штарк арена“ синоќа беше домаќин на регионалното доделување на музичките награди „MAC 2020“.Канал 5 телевизија вршеше директен пренос од најголемата балканска музичка манифестација.

Калиопи со спектакуларен настап, Лозано зема награда, Тамара во улога на водителка – MAC наградите во Србија

Црнобело - 28.01.2020

Вчера во Stark арената во Белград се одржаа MAC наградите, каде најголемите музички имиња од регионот, но и оние помлади таленти, ги славеа своите успеси. На музичката церемонија, нашата Тамара беше дел од тимот на водители, Калиопи имаше ...

Калиопи не освои награда на „MAC“, но доби најголеми овации во „Штарк Арена“

Вистина.мк - 28.01.2020

Вчеравечер заврши второто издание на „Music Awards Ceremonу“ каде што учествуваа голем број на регионални ѕвезди. Меѓу домаќинките на шоуто беше и пејачката Тамара Тодевска која заедно со Галеб Никачевиќ, Ана Радишиќ беше една од водителките.

Тамара Тодевска на „MAC“ побара и си доби специјален подарок од Лепа Брена (фото)

Вистина.мк - 28.01.2020

На големите музички награди MAC 2020 година кои се одржаа вчеравечер во „Штарк“ арена во Белград, нашата пејачка Тамара Тодевска имаше улога на водителка од големата сцена заедно со Гелеб Никачевиќ и Ана Радишиќ.

Вакво нешто нема облечено ниту Лејди Гага: Српската пејачка шокираше со синоќешниот изглед (ФОТО)

Курир - 28.01.2020

Наградите „MAC“ се одржаа синоќа во белградска Арена, а секако, јавните личности се потрудија да заблескаат на настанот. Сепак, со својот стил, пејачката Сашка Јанковиќ се издвојуваше од класичните елегантни тоалети.

Антониа Гиговска со извонреден стајлинг на доделувањето на MAC наградите во Белград! (ФОТО)

Слободен Печат - 27.01.2020

Нашата позната пејачка Антониа Гиговска мами воздишки со својот неверојатен стајлинг на вечерашните MAC награди во Белград. Младата Антониа облечена во монохромна комбинација уште еднаш докажа дека на стилот можат да и позавидат многу познати ѕвезди.

Подготвени за MAC наградите: Антониа со Иван, Лина соло

Хаштаг - 27.01.2020

Вечерва по вторпат се одржува најголемиот балкански музички настан Music Awards Ceremony. На сцената на MAC ќе застанат многу звучни и помалку звучни имиња од Македонија, Србија, БиХ, Словенија, Хрватска и Црна Гора.

Подготвени за MAC наградите: Антониа со Иван, Лина соло

Женски магазин - 27.01.2020

Вечерва по вторпат се одржува најголемиот балкански музички настан Music Awards Ceremony. На сцената на MAC ќе застанат многу звучни и помалку звучни имиња од Македонија, Србија, БиХ, Словенија, Хрватска и Црна Гора.

Ѕвездите откриваат како ќе им изгледаат настапите на „MAC“!

Канал5 - 27.01.2020

Брена, Тончи, Калиопи, САРС и Александра Радоциќ со своите впечатоци од генералната проба. „MAC“ спектаклот во белградска Арена започнува за неколку часа, а ѕвездите кои настапуваат ги завршија генералните проби и своите впечатоци ги споделија со ...

Греми на балкански начин: Вечерва во „Штарк“ арената се доделуваат наградите МАC 2020

Слободен Печат - 27.01.2020

На церемонијата ќе бидат доделени награди за придонес во музичката индустрија на регионално ниво во сите музички правци. Музичкиот спектакл, MAC 2020, вечерва ќе се одржи во „Штарк“ арената, а за атмосферата на ова регионално доделување на музичките ...

Tамара Тодевска – една од водителките на регионалната музичка манифeстација МАС

Н.Македонија - 27.01.2020

Сѐ е подготвено за вечерашното доделување на наградите на регионалната музичка манифестација МАС, која ќе се одржи во белградската „Штарк арена“. Преносот почнува во 21 часот, кај нас ќе го емитува телевизијата Канал 5, а домаќини на вечерта во ...

Калиопи откри како ќе изгледа на „MAC“: „Ќе биде волшебно“

Вистина.мк - 27.01.2020

Македонската пејачка Калиопи Букле вечерва ќе одржи спектакуларен настап на „MAC“. Пејачката за информер.рс откри како течеле подготовките за настапот, но и што мисли за новокомпонираната музика.

Греми на балкански начин: Вечерва во „Штарк“ арената се доделуваат наградите МАC 2020

Скопје24 - 27.01.2020

На церемонијата ќе бидат доделени награди за придонес во музичката индустрија на регионално ниво во сите музички правци. Музичкиот спектакл, MAC 2020, вечерва ќе се одржи во „Штарк“ арената, а за атмосферата на ова регионално доделување на музичките ...

Тамара Тодевска на „MAC“ побара и си доби специјален подарок од Лепа Брена (ФОТО)

Скопје24 - 28.01.2020

На големите музички награди MAC 2020 година кои се одржаа вчеравечер во „Штарк“ арена во Белград, нашата пејачка Тамара Тодевска имаше улога на водителка од големата сцена заедно со Гелеб Никачевиќ и Ана Радишиќ.

Ова е стајлингот кој што привлече најголемо внимание на вчерашните MAC награди во Белград

Убавина и Здравје - 28.01.2020

Наградите „MAC“ се одржаа синоќа во белградска Арена, а секако, јавните личности се потрудија да заблескаат на настанот. Сепак, со својот стил, пејачката Сашка Јанковиќ се издвојуваше од класичните елегантни тоалети.

Калиопи не освои награда на „MAC“, но доби најголеми овации во „Штарк Арена“

Скопје24 - 28.01.2020

Вчеравечер заврши второто издание на „Music Awards Ceremonу“ каде што учествуваа голем број на регионални ѕвезди. Меѓу домаќинките на шоуто беше и пејачката Тамара Тодевска која заедно со Галеб Никачевиќ, Ана Радишиќ беше една од водителките.