TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жена не треба да го глуми Џејмс Бонд, вели Даниел Крејг

ТВ21 - 24.09.2021

Следната година навршуваат 60 години од првиот филм за Џејмс Бонд („Д-р Но“, 1962) од високобуџетниот серијал, тогаш со Шон Конери во водечката улога. Даниел Крејг е шестиот глумец што ја презеде истата пред околу 15 години и годинава, во филмот „Не ...

„Џејмс Бонд кој беше игран од Шон Конери, во основа беше силувач“

Локално - 24.09.2021

Американскиот режисер Кери Фукунага шокираше многу обожаватели на славниот агент „007“ коментирајќи го концептот на првиот лик на Џејмс Бонд што го играше Шон Конери. „Џејмс Бонд на Шон Конери во основа беше силувач“, изјави Кери за „Холивуд ...

Режисерот на филмот за Џејмс Бонд тврди: Шон Конери беше силувач (ВИДЕО)

Канал5 - 23.09.2021

Кари Фукунага го коментирал ликот на првиот Џејмс Бонд олицетворен од актерот Шон Конери. „Џејмс Бонд на Шон Конери во основа беше силувач“, рече Кери за Холивуд репортер. Тој се осврнал на сцена од филмот „Гром“ во 1965 година и рече дека верува ...