TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дизајнерски креации на црвениот килим на Grammy

Stylist - 11.02.2019

Ѕвездите вчеравечер присуствуваа на доделувањето на музичките награди Grammy и се прошетаа на црвениот килим во новите дизајнерски креации. Помалку или повеќе успешно… Модата на доделувањата на музичките награди во последниве години е микс на гламур ...

(Видео) Аријана Гранде го освои првото „Греми“, но не се појави на доделувањето

Независен - 11.02.2019

Дуа Липа освои награда за најдобар уметник, додека Кејси Масгрејвс доби признание за најдобар албум на синоќешното доделување на музичките награди „Греми“. Масгрејвс освои четири награди за албумот "Golden Hour" кој е критички осврт на актуелните ...

Најсекси настапи на Греми 2019

Кајгана - 11.02.2019

Џенифер Лопез, Лејди Гага и Карди Б ја запалија публиката на синоќешното доделување на наградите Греми. Нивните настапи беа женствени, сензуални, секси, на моменти провокативни, но пренесоа една заедничка порака – моќта е во рацете на ...

Бијонсе освојува со пастелниот фустан од Балман

Fashionel - 11.02.2019

Тие се дефинитивно една од најпопуларните двојки на светот, па воопшто не е чудно што целото внимание е насочено кон нив каде и да се појават. Бијонсе и Џеј Зи изгледаа одлично во шармантните пастелни комбинации во кои се појавија на коктелот пред ...

Ќе ве наежи: Лејди Гага со неочекувана хард-рок верзија на „Shallow“ на доделувањето на „греми-наградите“

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Последната верзија на „Shallow“ расплака милиони обожаватели ширум светот Музичката суперѕвезда, која е номинирана за Оскар, собра 2 големи Греми награди за најдобра поп соло изведба за „Joanne (Where Do you Think You’re Goin?)“ и за најдобра песна ...

(ГАЛЕРИЈА) Најлошо облечените на Греми наградите 2019

Женски магазин - 11.02.2019

Тоа што се добри во музиката не значи дека се добри и кога треба да направат модна комбинација. Од огромни шешири до тоалети кои наликуваат на скулптури - ова се најлошо облечените ѕвезди на доделувањето на овогодинешните Греми награди.

БАФТА награди: „Рома“ најдобар филм

Слободен Печат - 11.02.2019

Куарон е прогласен и за најдобар режисер, а „Рома“ доби награди во вкупно четири категории БАФТА. Филмот „Рома“ на Алфонсо Куарон ја освои наградата за најдобар филм на Британската академија за филмска и телевизиска уметност (БАФТА) на синоќешната ...

БАФТА 2019: „Рома“ најдобар филм, „Фаворитката“ со најмногу награди

Радио МОФ - 11.02.2019

„Фаворитката“ доминираше на наградите на Британската академија за филмска и телевизиска уметност (БАФТА), со победа во седум од дванаесетте категории во кои филмот беше номиниран. Филмот „Рома“ на режисерот Алфонсо Куарон ја доби наградата за ...

Фото: „Најжешките “ настапи на Греми

Канал5 - 11.02.2019

Во Лос Анџелес по 61 пат се доделени Греми наградите, главна тема по доделувањето на музичките награди се зошто главниот добитник не се појави на церемонијата и секако жешките настапи на Џенифер Лопез, Карди Би и Леди Гага.

BAFTA 2019: Гламурозен црвен килим и уште едно признание за Рами Малек

Fashionel - 11.02.2019

Вчеравечер во Лондон, во престижниот Royal Albert Hall, се одржаа 72-те по ред Британски филмски награди (BAFTA), паралелно додека во Лос Анџелес се доделуваа музичките награди Греми, па затоа и познатите што беа номинирани и на двете листи се ...

BAFTA 2019: „Рома“ најдобар филм, седум награди за „Миленичка“

Stylist - 11.02.2019

На вчерашното доделување на наградите на Британската академија за филмска уметност (BAFTA) за најдобар филм беше прогласен црно-белиот „Рома“ на мексиканскиот режисер Алфонсо Куарон, а кој доби и награда за најдобар филм од неанлиско говорно ...

(ГАЛЕРИЈА) „Фаворитката“ освои 7 награди БАФТА

Локално - 11.02.2019

Само неколку дена пред доделувањето на Оскарите, наградите БАФТА беа доделени во Лондон во Royal Albert Hall. Посебни гости на церемонијата беа принцот Вилијам и неговата сопруга, Кејт Мидлтон.

Најдобрите моменти од БАФТА 2019: „The Favourite“ со 7 награди

Кајгана - 11.02.2019

Филмот „The Favourite“ доминираше на доделувањето на БАФТА наградите, со 7 освоени трофеи. Мексиканскиот филм „Roma“ беше прогласен за најдобар филм, додека Рами Малек е прогласен за најдобар актер за улогата на Фреди Меркјури во „Bohemian Rhapsody“.

Греми 2019: Кејси Масгрејвз и Чајлдиш Гамбино со најмногу статуетки

Нова ТВ - 11.02.2019

Кантри пејачката Кејси Масгрејвс освои Греми за албум на годината со “Golden Hour”, како и наградата за најдобар кантри албум на синоќешното 61 издание на Греми, кога се доделуваат наградите на американската Академија за дискографска уметност и ...

Жени избија во прв план на Греми наградите оваа година

Сакам да кажам - 11.02.2019

Жени доминираа на годинашните Греми награди, триумфирајќи во категориите најдобар албум и најдобар нов уметник, додека Чајлдиш Гамбино испиша историја откако неговиот хит „Ова е Америка“ стана прва рап песна која била избрана за песна на годината.

Кејси Масгрејвз и Чајдлиш Гамбино најголеми победници на Греми наградите

Слободен Печат - 11.02.2019

Масгрејвз ја освои музичката награда Греми за албум на годината за „Golden hour“ како и наградата за најдобар кантри албум „Space Cowboys“. На 61. церемонија на доделување на американските музички награди Греми, најголеми победници се кантри ...

8 парови кои доминираа на црвениот тепих на Греми 2019

Црнобело - 11.02.2019

Совршена љубовна и модна хармонија - имаше точно 8 парови кои не поминаа незабележано на црвениот тепих на Греми 2019. дефинитивно беа едни од највпечатливите, кои нема шанса, а да не ги разгледате до најситен детаљ.

(ГАЛЕРИЈА) Филмски и кралски ѕвезди заблескаа на црвениот килим на БАФТА

Локално - 11.02.2019

Само неколку дена пред доделувањето на Оскарите, наградите БАФТА беа доделени во Лондон во Royal Albert Hall. Посебни гости на церемонијата беа принцот Вилијам и неговата сопруга, Кејт Мидлтон.

"Греми 2019" во знакот на жените: Дуа Липа откритие на годината, Аријана Гранде најдобар поп вокал, Гага и Купер добиле ...

Точка - 11.02.2019

Вчера во Лос Анџелес било одржано свеченото доделување на "Греми" наградите. Свеченото 61-во по ред доделување на американските музички награди "Греми" било одржано вчера во Лос Анџелес. Кантри пејачката Кејси Масгрејвз ја освоила наградата за албум ...

Изведбата на Лејди Гага на „Shallow“ на Греми 2019

Црнобело - 11.02.2019

Изведбата во живо на „Shallow“ на Лејди Гага на Греми 2019 беше уште едно врвно достигнување на поп ...

Моден погодок или утка: Џеј Ло со огромен шешир, Алекс во шарено сако на Греми 2019

Црнобело - 11.02.2019

Некои ги опишаа како најдобро облечен и стилски пар, други пак, ги ставија Алекс и Џеј Ло во ист „кош“ со најлошо облечените на Греми 2019. Џенифер Лопез и нејзиниот сакан, Алекс Родригез, на сите настани се појавуваат заедно и успеваат да го свртат ...

(ФОТО) Рами Малек и Лејди Гага победиле на доделувањето на наградите БАФТА…

Екран - 11.02.2019

Неодминливата „Боемска рапсодија“ не брилјирала.Освен наградата на Малек, филмот на контроверзниот режисер Брајан Сингер (53) освоил само уште БАФТА за најдобар звук… Американскиот глумец Рами Малек (37) на уште едно доделување освоил награда за ...

Црвен тепих на Grammy: Конечно се вратија драматичните изгледи

МакМода - 11.02.2019

Драматичните изгледи во полна сила конечно се вратија на црвениот тепих на Grammy наградите. По неколку последователни години кога учесниците на Grammy наградите играа на сигурна карта кога модниот изглед е во прашање, годинава ѕвездите ни покажаа ...

Греми 2019: Џенифер Лопез во екстравагантна Ралф&Русо креација

МакМода - 11.02.2019

На најголемиот музички настан доминираа екстравагантните модни изгледи, а Џенифер Лопез секако беше ѕвезда на црвениот тепих. Мајка на две деца, Лопез ја покажа својата топ форма и фигура на 10ти февруари, на црвениот тепих на Греми наградите.

Греми награди 2019: Лејди Гага блесна на црвениот килим, Аријана Гранде не се појави

Кајгана - 11.02.2019

Најголемите музички ѕвезди и главни играчи во шоубизнисот синоќа се собраа за доделувањето на наградите Греми. Аријана Гранде ја освои нејзината прва Греми награда откако имаше јавна расправија со продуцентот на шоуто околу тоа зошто повеќе не ...

„Рома“ ја доби наградата на БАФТА за филм на годината

+инфо - 11.02.2019

Наградата на Британската академија за филмска уметност (БАФТА) за најдобар филм му припадна на црно-белиот „Рома” на мексиканскиот режисер Алфонсо Куарон, а пак за најдобар британски филм е прогласен „Миленичка” на Јоргос Лантимос.

Женска доминација на доделувањето на Греми: Погледнете кои дами беа наградени

Курир - 11.02.2019

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion ...

(Фото) Бебе Реџа јадеше македонски ајвар пред Греми наградите

Репортер - 11.02.2019

Пејачката со албанско потекло, Бебе Реџа, на „Инстаграм“ откри дека јадела македонски ајвар пред доделувањето на Греми наградите. Таа објави видео од својата ужина, а на масата пред неа стои полупразна тегла на која пишува „Билјана – македонски ...

Лејди Гага во фантастичен сребрен фустан доминираше на Греми

Fashionel - 11.02.2019

Во Стејплс центарот во Лос Анџелес вчеравечер се одржа најголемата ноќ во музиката, а сосема очекувано, таму се појавија некои од најголемите ѕвезди од музичката индустрија. Дуа Липа Популарните девојки од шоу бизнисот се појавија во своите најдобри ...

Филмот „Рома“ награден со БАФТА за најдобар филм

Макфакс - 11.02.2019

Филмот „Рома“ на Алфонско Куарон синоќа во Лондон ја освои наградата за најдобар филм на Британската академија за филмска и телевизиска уметност (БАФТА). Драмата која го прикажува животот на куќната помошничка во семејство од средната класа во ...

Мишел Обама го украде шоуто на Греми

Женски магазин - 11.02.2019

Мишел Обама ги изненади сите кога се појави на сцената на доделувањето на наградите Греми, заедно со Лејди Гага, Џенифер Лопез и Алиша Кис. Заедно се појавија на доделувањето на наградите, а Мишел дефинитивно го украде шоуто, пишуваат американските ...

Лејди Гага и Дуа Липа во сребрен аутфит: Модата на Греми 2019

Женски магазин - 11.02.2019

Вчеравечер се одржа доделувањето на најважните награди во музичката индустрија, наградите Греми. Дамите овојпат беа во центарот на вниманието и ги собраа поголемиот дел награди. На црвениот тепих најголемите светски ѕвезди продефилираа во ...

Изненадувачко елегантна мода на црвениот тепих: 10 највпечатливи изданија на Греми наградите

Точка - 11.02.2019

На црвените теписи во текот на последните неколку години воглавно доминираат разголени и проѕирни изданија, но не и на овогодишното доделување на музичките награди Греми. Славните дами вчеравечер ги замениле провокативните изданија со елегантни ...

За „Roma“ наградата за најдобар филм и најдобар режисер на BAFT

Нетпрес - 11.02.2019

Филмот „Roma“ на Netflix доби во неделата во Лондонд две награди BAFTA (Британската академија за филмска и телевизиска уметност – British Academy of Film and Television Arts), за најдобар филм и за најдобар режисер, за Алфонсо Куарон.

Поради она што го кажал на доделувањето на Греми наградите, на Дрејк му го исклучиле микрофонот

Точка - 11.02.2019

Откако со недели се расправаше дали ќе присуствува на Греми наградите, Дрејк сепак во последен момент одлучи да се појави. Тој освои Греми за најдобра рап песна, а насред страствениот победнички говор, веднаш откако на младите музичари им порачал ...

Бијонсе и Џеј Зи одбраа пастелни бои за забавата на Греми

Репортер - 10.02.2019

Музичките ѕвезди се подготвуваат за големото доделување на наградите Греми, кое ќе се одржи вечерва. По тој повод, вчера беше огранизирана забава од од Roc Nation, компанија во сопственост на Џеј Зи, на која присуствуваа многу ѕвезди од шоу-бизнисот.

Доделувањето на наградите „Греми“ вечерва во Лос Анџелес

Локално - 10.02.2019

„Греми“ музичките награди по 61 пат вечерва ќе бидат доделени во Лос Анџелес, а меѓу номинациите водат рапери и голем број жени чие отсуство на минатите доделувања беше критикувано. Пејачката и текстописец Алиша Кис е домаќинка на церемонијата која ...

Чекајќи ги победниците на наградите БАФТА

Локално - 10.02.2019

Црната историска комедија “Фаворитката”, во која актерката Оливија Колман ја игра кралицата Ана, е најверојатно фаворитот на британските награди БАФТА во Лондон. На врвот на наградата за добитник на Оскар, комедијата за кралицата и нејзиниот ...

“Греми 2019” oваа година во знакот на жените

ЗаЗабава - 11.02.2019

Вчера во Лос Анџелес било одржано свеченото доделување на “Греми” наградите. Свеченото 61-во по ред доделување на американските музички награди “Греми” било одржано вчера во Лос Анџелес. Кантри пејачката Кејси Масгрејвз ја освоила наградата за албум ...

„Рома“ - добитник на БАФТА за филм на годината

Факултети - 11.02.2019

Наградата на Британската академија за филмска уметност (БАФТА) за најдобар филм му припадна на црно-белиот „Рома“ на мексиканскиот режисер Алфонсо Куарон, а пак за најдобар британски филм е прогласен „Миленичка“ на Јоргос Лантимос.

Женска доминација на доделувањето на наградите Греми

Локално - 11.02.2019

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion ...

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа

Република - 11.02.2019

Откако со недели се расправаше дали ќе присуствува на Греми наградите, Дрејк сепак во последен момент одлучи да се појави. Тој освои Греми за најдобра рап песна, а насред страствениот победнички говор, веднаш откако на младите музичари им порачал ...

Бијонсе и Џеј Зи во пастелни аутфити

ЗаЗабава - 11.02.2019

Музичките ѕвезди се подготвуваат за големото доделување на наградите Греми. По тој повод, беше огранизирана забава од од Roc Nation, компанија во сопственост на Џеј Зи, на која присуствуваа многу ѕвезди од шоу-бизнисот.

Женска доминација на доделувањето на Греми: Погледнете кои дами беа наградени

Пулс24 - 11.02.2019

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion ...

На Греми наградите, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа (ВИДЕО)

Курир - 11.02.2019

Откако со недели се расправаше дали ќе присуствува на Греми наградите, Дрејк сепак во последен момент одлучи да се појави. Тој освои Греми за најдобра рап песна, а насред страствениот победнички говор, веднаш откако на младите музичари им порачал ...

Лејди Гага, Карди Би и Маскгрејвс најголеми победници на Греми (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 11.02.2019

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion ...

На „греми-наградите“, на Дрејк му го исклучија микрофонот поради она што го кажа

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Веднаш после изјавата биле пуштени реклами Откако со недели се расправаше дали ќе присуствува на Греми наградите, Дрејк сепак во последен момент одлучи да се појави. Тој освои Греми за најдобра рап песна, а сред страствениот победнички говор, веднаш ...

Доделени наградите „Греми“, Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага се најголеми победници

Факултети - 11.02.2019

Ноќеска во Лос Анџелес беа доделени најпрестижните музички награди „Греми“, на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена што освои „Греми“ за најдобар рап-албум - ...

Ова се имињата на најдобрите на 61-те „Греми“ награди

Вистина.мк - 11.02.2019

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion ...

Женска доминација на доделувањето на наградите Греми

Бриф - 11.02.2019

Ноќеска во Лос Анџелесе беа доделени најпрестижните музички награди Греми на кои најголеми победници се Карди Би, Маскгрејвс и Лејди Гага. Карди Б (26) влезе во историјата со тоа што стана прва жена која освоила Греми за најдобар рап албум „Invasion ...