TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Летото наближува: Доктор препорачува два природни чаеви за забрзување на метаболизмот и ефективно слабеење

Вечер Прес - 21.05.2024

Како што наближува летото, многумина бараат здрави начини да го намалат стомакот и да ослабнат. Здравјето на цревата игра клучна улога во овој процес, влијае на варењето, метаболизмот и ја намалува надуеноста на желудникот.

Денес е меѓународен ден на чајот

Трн - 21.05.2024

Здравствени придобивки и економска важност Чајот нуди низа здравствени придобивки поради неговите антивоспалителни и антиоксидантни својства. Чајната индустрија е клучен извор на приходи и работни места, особено во земјите во развој.

Ако сакате да ослабете, секое утро треба да пиете еден од овие чаеви

Во Центар - 21.05.2024

Конзумирањето билни чаеви е омилена алтернатива на кафето на многу луѓе, а освен што се вкусни и благотворно делуваат на организмот, чаевите се и многу здрави. Многу чаеви помагаат при варење, ги смируваат стомачните болки и слично, а овие пет чаеви ...

Рецепт за супер напиток кој брзо ги топи маснотиите од стомакот

Lady - 21.05.2024

Резултатите се гледаат веќе за една недела,а станува збор за напиток кој, освен што ги топи маснотиите, делува одлично за вашето здравје бидејќи е преполн со антиоксиданси, влакна, витамини… Сакате да се ослободите од „појасот“ на стомакот тогаш ...