TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец во Европа

Макфакс - 09.11.2019

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарен филм на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“. Одлуката е соопштена денеска во Севиља, Шпанија. Македонскиот документарец е меѓу петте кандидати за наградата ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на Европските филмски награди

Сакам да кажам - 09.11.2019

Победникот на Санденс „Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец на Европските филмски награди, што ќе бидат доделени во Берлин на 7 декември. Европската филмска академија денеска во Севилја ги објави имињата на номинираните филмови во сите ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар европски документарец за 2019 година

Нова ТВ - 09.11.2019

Уште едно признание за македонскиот документарен филм „Медена земја“. Осумдесет и пет минутниот производ потпишан од режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов е номиниран меѓу петте за најдобар документарец за 2019 година на Европските филмски ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

iPortal - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ (Honeyland) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

Убава вест: „Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

еМагазин - 09.11.2019

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“ ( European Film Awards ), кои ги доделува „Европската филмска академија“. Денеска во Севиља, Шпанија беше соопштено дека македонскиот документарец е меѓу петте ...

„Лос Анџелес тајмс“ го вброи „Медена земја“ меѓу четирите најсериозни кандидати за „Оскар“

еМагазин - 08.11.2019

„Лос Анџелес тајмс“ порача дека македонскиот филм „Медена земја“ е еден од четирите на кои треба да се „внимава“ како што почнува трката за престижната награда „Оскар“ за документарен филм.

Филмот „Господ постои, името и е Петрунија“ номиниран за наградата Лукс на Европскиот парламент

MakPress - 07.11.2019

Агенцијата за филм соопшти дека филмот „Господ постои, името и е Петрунија“ во режија на Теона Стругар Митевска е номиниран за наградата Лукс, што ја доделува Европскиот парламент. Своја номинација за наградите на Европската Филмска Академија доби ...

Филмот „Господ постои, името и е Петрунија“ номиниран за наградата Лукс на Европскиот парламент

+инфо - 07.11.2019

Агенцијата за филм соопшти дека филмот „Господ постои, името и е Петрунија“ во режија на Теона Стругар Митевска е номиниран за наградата Лукс, што ја доделува Европскиот парламент. Своја номинација за наградите на Европската Филмска Академија доби ...

Филмот „Господ постои, името и е Петрунија“ номиниран за наградата Лукс на Европскиот парламент

Локално - 07.11.2019

Агенцијата за филм соопшти дека филмот „Господ постои, името и е Петрунија“ во режија на Теона Стругар Митевска е номиниран за наградата Лукс, што ја доделува Европскиот парламент. Своја номинација за наградите на Европската Филмска Академија доби ...

„Господ постои, името и е Петрунија“ во режија на Теона Стругар Митевска е номиниран за наградата Лукс

iPortal - 07.11.2019

Агенцијата за филм соопшти дека филмот „Господ постои, името и е Петрунија“ во режија на Теона Стругар Митевска е номиниран за наградата Лукс, што ја доделува Европскиот парламент. Своја номинација за наградите на Европската Филмска Академија доби ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

Локално - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ (Honeyland) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

+инфо - 09.11.2019

Во Севиља, Шпанија денеска било соопштено дека македонскиот документарец е меѓу петте кандидати за наградата – најдобар европски документарец за 2019 година. Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

24 Вести - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

МКД - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја" (Honeyland) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди", кои ги доделува „Европската филмска академија".

Уште едно признание за „Медена земја“ – номиниран за најдобар европски документарец

Expres - 09.11.2019

Победникот на Санденс „Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец на Европските филмски награди, што ќе бидат доделени во Берлин на 7 декември, дознава СакамДаКа/ам.. Европската филмска академија денеска во Севилја ги објави имињата на ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на Европските филмски награди

Кајгана - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на Европските филмски награди кои ги доделува Европската филмска академија.

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец на Европските филмски награди

Република - 09.11.2019

За оваа селекција одлучуваат гласовите на 3600 членовите на ЕФА. Победниците ќе бидат прогласени на церемонијата што ќе се одржи на 7 декември оваа година во Берлин, Германија Документарецот „Медена земја“ (Honeyland) во режија на Љубо Стефанов и ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

MakPress - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

Фокус - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.