TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наставничка истепала директорка на основно училиште

МКД - 13.06.2018

Наставничка вработена во основно училиште во скопското село Зелениково ја удрила директорката, вчера во училиштето. Полицијата информира дека на инцидентот што се случил претпладнето во училиштето „Мaрко Цепенков“ му претходела расправија меѓу двете ...

Наставничка ја нападнала директорката на училиштето

Фокус - 13.06.2018

Наставничка во основното училиште во Зелениково вчера физички ја нападнала директорката на училиштето по претходна вербална расправа, информираа од полицијата. Инцидентот се случил воколу 10 часот во ходникот на училиштето.

Драма во основно училиште во Скопје: Наставничка ја нападнала директорката

Press24 - 13.06.2018

Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера околу 10:30 било пријавено дека истиот ден околу 10:10 часот во основно училиште во село Зелениково се случила тепачка помеѓу директорката на училиштето и вработена наставничка.

Штипското училиште „Гоце Делчев“ ќе воведе продолжен престој за учениците

А1 On - 12.06.2018

Штипското основно училиште „Гоце Делчев“ е првото кое воведува продолжен престој за учениците од прво до трето одделение. Директорот на Општинското основно училиште (ООУ) „Гоце Делчев“-Штип, Трајче Димов вели дека оваа новина ја воведуваат на ...

Каде во средно?

Н.Македонија - 12.06.2018

Повеќе од 12 илјади полуматуранти во државата идната недела ќе се запишат во училиштата за средно образование, во кои има повеќе од 35.000 слободни места. Традиционално, и годинава се очекува интересот да биде голем за гимназиското образование ...

Наставничка ја удрила директорката на основното училиште во Зелениково

Макфакс - 13.06.2018

Наставничка вработена во основно училиште во скопското село Зелениково ја удрила директорката во училиштето.Полицијата информира дека на инцидентот што се случил вчера претпладне во училиштето „Мaрко Цепенков“ му претходела расправија меѓу двете ...

Наставничка ја истепала директорката во скопско Зелениково

Бриф - 13.06.2018

Наставничка во основното училиште во Зелениково вчера физички ја нападнала директорката на училиштето по претходна вербална расправа, информираа од полицијата. Инцидентот се случил воколу 10 часот во ходникот на училиштето.

Наставничка истепала директорка во Зелениково

+инфо - 13.06.2018

Како што информираат од МВР, во ходникот пред канцеларијата на директорката, вработена наставничка, по претходна вербална расправија, физички ја нападнала директорката. Tепачка помеѓу директорка на училиштето и вработена наставничка се случила вчера ...

Штипското училиште „Гоце Делчев“ ќе воведе продолжен престој за учениците

ТВ21 - 12.06.2018

Штипското основно училиште „Гоце Делчев“ е првото кое воведува продолжен престој за учениците од прво до трето одделение. Директорот на Општинското основно училиште (ООУ) „Гоце Делчев“-Штип, Трајче Димов вели дека оваа новина ја воведуваат на ...

Наставничка истепала директорка на основно училиште

Скопје инфо - 13.06.2018

Наставничка вработена во основно училиште во скопското село Зелениково ја удрила директорката, вчера во училиштето. Полицијата информира дека на инцидентот што се случил претпладнето во училиштето „Мaрко Цепенков“ му претходела расправија меѓу двете ...

Наставничка ја нападнала директорката во училиште во Зелениково

Република - 13.06.2018

Во Секторот за внатрешни работи Скопје, вчера во 10.30 часот било пријавено дека истиот ден околу 10.10 часот во основно училиште во село Зелениково, во ходникот пред канцеларијата на директорката, вработена наставничка, по претходна вербална ...

Наставничка ја удрила директорката на основното училиште во Зелениково

Точка - 13.06.2018

Наставничка вработена во основно училиште во скопското село Зелениково ја удрила директорката во училиштето. Полицијата информира дека на инцидентот што се случил вчера претпладне во училиштето „Мaрко Цепенков“ му претходела расправија меѓу двете ...

Наставничка ја нападнала директорката во училиште во Зелениково

Сител - 13.06.2018

Вчера во 10.30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека истиот ден околу 10.10 часот во основно училиште во с. Зелениково, во ходникот пред канцеларијата на директорката, вработена наставничка, по претходна вербална ...

Наставничка ја удрила директорката на основното училиште во Зелениково

Радио МОФ - 13.06.2018

Наставничка вработена во основно училиште во скопското село Зелениково ја удрила директорката во училиштето. Полицијата информира дека на инцидентот што се случил вчера претпладне во училиштето „Мaрко Цепенков“ му претходела расправија меѓу двете ...

Наставничка ја нападнала директорката во училиште во Зелениково

Курир - 13.06.2018

Во Секторот за внатрешни работи Скопје, вчера во 10.30 часот било пријавено дека истиот ден околу 10.10 часот во основно училиште во село Зелениково, во ходникот пред канцеларијата на директорката, вработена наставничка, по претходна вербална ...

Наставничка ја удрила директорката на основното училиште во Зелениково

Правдико - 13.06.2018

Наставничка вработена во основно училиште во скопското село Зелениково ја удрила директорката во училиштето. Полицијата информира дека на инцидентот што се случил вчера претпладне во училиштето „Мaрко Цепенков“ му претходела расправија меѓу двете ...

Наставничка ја истепала директорката на училиштето во Зелениково

еМагазин - 13.06.2018

На 12.06.2018 година во 10.30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека истиот ден околу 10.10 часот во основно училиште во с.Зелениково, во ходникот пред канцеларијата на директорката, вработена наставничка, по претходна ...

Наставничка удрила директорка во училиште

Фактор - 13.06.2018

Наставничка во основно училиште во скопското село Зелениково ја удрила директорката, вчера во училиштето. Инцидентот се случил претпладнето во училиштето „Мaрко Цепенков“, а претходно имало и расправија меѓу двете колешки.

Драма во основно училиште во Скопје: Наставничка ја нападнала директорката

Sky - 14.06.2018

Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера околу 10:30 било пријавено дека истиот ден околу 10:10 часот во основно училиште во село Зелениково се случила тепачка помеѓу директорката на училиштето и вработена наставничка.