TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кога од тронови доаѓаат гафови ...

Н.Македонија - 13.01.2018

По изјавата на претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, дека „историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот ’Игра на тронови’, само без змејови“, аналитичарите се согласни дека на политичарите, во принцип, им ...

Туск: Ситуацијата на Балканот е подраматична и поинтересна од Игра на престолите

МКД - 13.01.2018

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од серијата „Игра на престолите“. Тој предупреди дека на Западниот Балкан на кој Брисел сака да воспостави блиски врски со земјите кои ...

Западен Балкан- приоритет на бугарското претседателство со ЕУ

МРТ - 12.01.2018

Луѓето од Западен Балкан заслужуваат стабилност и просперитет, порача од Софија претседателот на Европскиот совет, Туск на свеченоста по повод бугарското претседателство со Европската унија во наредните шест месеци.

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

24 Вести - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата „Игра на тронови“. „Историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијата „Игра на тронови“, иако без змејови“, нагласи Доналд Туск, во Софија.

Туск во Софија на бугарски ги воспеа и им го направи ќеифот на Бугарите

Мета - 12.01.2018

Добро е што еден од приоритетите на бугарското претседателство е иднината на Западниот Балкан, порача вчера на бугарски јазик претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск, говорејќи на церемонијата за бугарското претседавање со Советот на ЕУ, која ...

Туск: Историјата на Балканот е како „Игра на тронови“

Deutsche Welle - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск синоќа предупреди од задкулисни политички игри на Западниот Балкан, говорејќи за обидот Брисел да изгради поблиски односи со земјите кои сакаат да се приклучат кон ЕУ Европската Унија се обидува да го ...

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата „Игра на тронови“

Макфакс - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, на инаугурацијата на бугарското претседателство со ЕУ, во Софија, ги спореди земјите од Западен Балкан со популарната телевизиска серија „Игра на тронови“, само како што рече, без змејови.

Туск: Балканската приказна е поинтересна од „Игра на тронови“, само без змејови

Слободен Печат - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, изјави дека „балканската приказна“ е поинтересна од „Игра на тронови“, иако нема змејови. „Историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијата ‘Игра на тронови’, иако без ...

Туск го поддржа приоритетот на Бугарското претседателство за проширување на ЕУ кон Балканот

Нова ТВ - 11.01.2018

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, вчера во Бугарија на церемонијата по повод бугарското претседавање со ЕУ, испрати порака дека земјите од Западен Балкан заслужуваат стабилност и просперитет, а улогата на ЕУ е да го оствари тоа.

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на Тронови“ иако нема змејови

Мета - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната телевизиска серија „Игра на тронови“ (Game of Thrones).

Доналд Туск: Балканот е подраматичен од „Game of Thrones“

Кајгана - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната ТВ-серија „Game of Thrones“. Тој предупредува дека на Западен Балкан, каде Брисел се обидува да воспостави тесни ...

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

Локално - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема змејови.

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од серијата „Игра на тронови“

Кумановски м. - 12.01.2018

loading... Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск оценува ека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценаријата за серијата „Игра на тронови“, иако како што вели, во нема нема змејови.

Туск во Софија на бугарски ги воспеа и им го направи ќеифот на Бугарите

Слободен Печат - 12.01.2018

Добро е што еден од приоритетите на бугарското претседателство е иднината на Западниот Балкан, порача вчера на бугарски јазик претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск, говорејќи на церемонијата за бугарското претседавање со Советот на ЕУ, која ...

Туск: Историјата на Балканот е како „Игра на тронови“

Либертас - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск синоќа предупреди од задкулисни политички игри на Западниот Балкан, говорејќи за обидот Брисел да изгради поблиски односи со земјите кои сакаат да се приклучат кон ЕУ Европската Унија се обидува да го ...

(ВИДЕО) Туск: Историјата на Балканот е подраматична од Game of Thrones

А1 On - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, на инаугурацијата на бугарското претседателство со ЕУ, во Софија, ги спореди земјите од Западен Балкан со популарната телевизиска серија Game of Thrones, само како што рече, без змејови.

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на Тронови“ иако нема змејови

Локално - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната телевизиска серија „Игра на тронови“ (Game of Thrones).

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

Алсат-М - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема змејови.

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата „Игра на тронови“

Вечер - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, на инаугурацијата на бугарското претседателство со ЕУ, во Софија, ги спореди земјите од Западен Балкан со популарната телевизиска серија „Игра на тронови“, само како што рече, без змејови.

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на Тронови“, иако нема змејови

Република - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната телевизиска серија „Игра на тронови“ (Game of Thrones).

Свеченост по повод почетокот на претседавањето на Бугарија во ЕУ

Р.С.Европа - 12.01.2018

Во Софија синоќа беше одржана свечена церемонија по повод бугарското претседавање со Советот на Европска унија, на која присуствуваа и претседателот на Европскиот Совет Доналд Туск, како и сите еврокомесари, предводени од првиот човек на Европската ...

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата „Игра на тронови“

Точка - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, на инаугурацијата на бугарското претседателство со ЕУ, во Софија, ги спореди земјите од Западен Балкан со популарната телевизиска серија „Игра на тронови“, само како што рече, без змејови.

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на Тронови“, иако нема змејови

Вечер - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната телевизиска серија „Игра на тронови" (Game of Thrones).

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

Сител - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема змејови.

Претседателот на Европскиот совет го спореди Балканот со серијата „Игра на тронови“

Тера - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, на инаугурацијата на бугарското претседателство со ЕУ, во Софија, ги спореди земјите од Западен Балкан со популарната телевизиска серија „Игра на тронови“, само како што рече, без змејови.

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“ иако нема змејови

Sky - 12.01.2018

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“ иако нема змејови Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск смета дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од дејството во популарната телевизиска серија „Игра на ...

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

Press24 - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема змејови.

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

+инфо - 12.01.2018

Тој оцени дека е добра работа што иднината на Балканот е еден од приоритетите на претседавањето на Бугарија со ЕУ. Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за ...

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“...

Н.Македонија - 12.01.2018

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“ Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, ...

Туск: Историјата на Балканот е подраматична од „Игра на тронови“

Алфа - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск синоќа оцени дека историјата на Балканот е подраматична и поинтересна од сценариото за серијалот „Игра на тронови“, иако, како што наведе, во регионот нема змејови.

Туск го спореди Балканот со крвавата серија Game of Thrones

Фактор - 12.01.2018

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск посочи дека Балканот има дури и поинтересна историја со повеќе драми од популарната фантастична серија Game of Thrones со бројни крвави расплети, само што нема змејови.