TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Интер „плачеа“ поради судијата: ВАР системот не смее да се користи селективно!

Спортманија - 01.11.2020

Нераѕурите киксираа на свој терен и едвај се спасија од пораз против Парма Интер одигра само 2:2 на свој терен против Парма, во меч на кој Нераѕурите губеа со 0:2. Откако по првото полувреме немаше погодоци, во вториот дел се случија возбудувањата.

Серија А: Аталанта се врати на победите, Интер спаси бод

Нетпрес - 31.10.2020

Во последниот натпревар во саботата од шестото коло на италијанското фидбалско првенство Болоња на домашен терен успеа во содржаен натправар да победи со 3:2 против Калјари. Гостите двапати беа во во водство со погодоците на Жоао Педро во 15 минута ...

ВИДЕО: Болоња на Миха со пресврт слави во трилерот против Каљари

Gol.mk - 31.10.2020

Саботниот ден во Серија А одново се покажа како ефикасен и понуди доста голови, а во последниот дуел во вечерниот термин Болоња на Синиша Михајловиќ по пресврт го доби Каљари со 3-2 (1-1).

ВИДЕО: Болоња не се предава, упорноста и донесе пресврт против Каљари

Дриблинг - 31.10.2020

Болоња го совлада Каљари со пресврт со 3:2 во 6 коло од Серија А, во натпревар на кој доминираа фудбалерите предводени од Синиша Михајловиќ. Гостинот поведе со голот на Педро во 15 минута, пред крајот на првиот дел Болоња израмни благодарение на ...

Конте: Не можете да победите без голови

Дерби - 31.10.2020

Составот на Интер важеше за голем фаворит на денешната пресметка против Парма, но „нероаѕурите“ во последните моменти успеаа да освојат само бод на „Џузепе Меаца“ и тоа откако губеа со 2-0.

Брозовиќ и Перишиќ го спасија Интер од срам на „Џузепе Меаца“(ВИДЕО)

Слободен Печат - 31.10.2020

Во натпреварот од шестото коло во Серија А, Интер во последните моменти од средбата успеа да доје до бод против Парма играјќи 2:2. „Нерозѕурите“ на овој натпревар играа без својот најдобар стрелец Ромелу Лукаку и тоа се почувствува во играта .

Корона кластерот во Лацио предизвикува нов потрес на „Апенините“

Дриблинг - 31.10.2020

Откако веќе се соочи со еден сериозен бран на заболени фудбалери со Ковид-19, италијански Лацио денеска потврди дека има нови позитивни случаи на Ковид-19. Лацио настапи без 12 фудбалери во ростерот кои имаа Коронавирус во дуел со Клуб Бриж во ...

Хрватската врска го спаси Интер од пораз

TopSport - 31.10.2020

Фудбалерите на Интер се спасија од пораз против Парма во шестото коло, во Серија А. Бод за Интер спаси Иван Перишиќ во 92 минута, откако претходно Парма имаше предност од 0:2. Интер има проблем со ефиксноста оваа сезона и тоа фудбалерите на Антонио ...

(ВИДЕО) Хрватите го спасија Интер од голем срам, Парма испушти победа во Милано

Спортклуб - 31.10.2020

Интер претставуваше голем фаворит во дуелот со Парма, но на крајот освои само бод и тоа со гол во судиското надополнување за конечни 2:2. Без повредениот Ромелу Лукаку Интер се мачеше против Парма и покрај доминацијата во поголемиот дел од мечот, на ...

Хрватите го спасуваа Интер од бламажа против Парма (видео)

Спортманија - 31.10.2020

Нероаѕурите во судиското надополнување избегнаа втор пораз во низа на домашен терен Парма имаше намера да го шокира Интер, меѓутоа хрватското дуо Брозовиќ – Перишиќ ги спаси домаќините од бламажа на „Џузепе Меаца“ со конечни 2-2.

Интер се спаси од пораз на „Џузепе Меаца“, Аталанта на бод од врвот во „калчото“

OhridNews - 31.10.2020

Екипата на Аталанта се доближи на еден бод од лидерот на табелата во Серија А, Милан, откако со 2-1 го совлада тимот на Кротоне, додека Интер продолжи со „топло-ладно“ игрите и на домашен терен со гол во судиското продолжение се извлече од пораз во ...

Хрватите го спасија Интер од пораз против Парма

Sport M - 31.10.2020

Интер беше чист фаворит против Парма, но на крајот освоија само еден бод со гол во продолжението (2:2). Без повредениот Ромелу Лукаку, Интер се бореше со Парма и покрај тоа што доминираше во поголемиот дел од натпреварот, тие завршија разочарани.

Интер се спасуваше од пораз против Парма, се тресе столчето на Конте (ВИДЕО)

24Фудбал - 31.10.2020

Интер одигра само 2-2 против Парма на свој терен, се погласни ќе бидат шпекулациите дека Антонио Конте наскоро ќе добие отказ. Интер влезе како голем фаворит против Парма, но не само што не победи, туку во судиското продолжение се спаси од пораз.

ВИДЕО: Интер пронајде спас во Перишиќ, Парма жали за бодови во Милано

Gol.mk - 31.10.2020

Интер направи нов чекор назад во трката за висок пласман во Серија А и денес ремизираше со Парма на домашен терен (2-2). Првиот дел донесе две промашени шанси на домашниот тим, кој беше поблиски до отворање на резултатот.

Интер спасуваше бод против Парма (Видео)

Дерби - 31.10.2020

Иван Перишиќ постигна гол во судиското продолжение за неговиот Интер да остане непоразен на домашен терен на дуелот со Парма (2:2) од Серија А. Гостите имаа сериозни проблеми со коронавирусот, откако неколку фудбалери отпаднаа од составот непосредно ...

ВИДЕО: Жервињо со два гола го „збуни“ Интер, Перишиќ спречи чудо на Парма во Милано

Дриблинг - 31.10.2020

Антони Конте уште долго ќе анализира што се случи на стартот од второто полувреме во дуелот со Парма од 6 коло во Серија А. Аутсајдерот водеше со 2:1 до 92 минута, а од срамен пораз тимот од Милано го спаси Перишиќ со гол во 92 минута за конечни ...

Интер на хрватски погон извлече реми против Парма (ВИДЕО)

Екипа - 31.10.2020

Хрватскиот двоец Брозовиќ и Перишиќ го спаси Интер од нова бламажа во новата сезона, ремизирајќи со Парма 2-2. Иако по првите 45. минути Интер го имаше поседот, не успеа да створи посериозни шанси за да го загрози голот на Парма, па на пауза се ...

Интер не може без Лукаку: Парма извлече реми на гостувањето во Милано! (ВИДЕО)

Sport 1 - 31.10.2020

Интер беше непријатно изненаден сред Милано, откако одигра 2-2 против Парма во шестото коло од италијанската Серија А. По првото полувреме во кое мируваа мрежите, Жервињо во вториот дел двапати ја затресе мрежата на Интер во рок од 16 минути (2-0), ...

Аталанта го победи Кротоне, но загуби двајца играчи за дуелот со Ливерпул

SportMedia - 31.10.2020

Аталанта со 2:1 го совлада Кротоне во италијанското првенство. Тренерот на клубот од Бергамо Џан Пјеро Гасперини потврди дека е загрижен пред пресметката со Ливерпул затоа што му се повредија двајца фудбалери. „ Заслужено победивме.

ВИДЕО: Маестрална завршница на Жервињо, Хандановиќ само трепна

Дриблинг - 31.10.2020

Коне реши да му даде клучна улога на Ранокиа во одбраната на Интер за дуелот со Парма и ова се покажа како грешка.. Откако во првото полувреме немаше голови, на стартот од вториот дел Жервињо го искористи додавањето на Хернани и му донесе водство на ...

ФОТО: Интер со Лаутаро Мартинез и Перишиќ ќе ја нападне Парма

Дриблинг - 31.10.2020

Интер ја дочекува Парма во 6 коло од Серија А со желба за победа и напредок на првенствената табела. Без повредените Лукаку и Санчез, Конте мораше да бара ново решение за нападот, таму шанса добиваат Мартинез и Перишиќ а помош ќе добијат од Ериксен.

ВИДЕО: Муриел со два гола ѝ донесе победа на Аталанта

Gol.mk - 31.10.2020

Аталанта ја прекина кризата во калчото и со триумф над Кротоне (1-2) скокна на второто место на табелата во Серија А . Извештај од натпреварот: „Божицата“ имаше два незгодни порази во низа од Сампдорија и Лацио , ама и покрај сите проблеми одговори ...

Одличниот Муриел и донесе победа на Аталанта против „фенерџијата“ Кротоне (ВИДЕО)

Екипа - 31.10.2020

Колумбискиот интернационалец Луис Муриел донесе победа за Аталанта од 1-2 на гостувањето кај Кротоне во 6. коло од Серија А. Колумбиецот со головите во 26. и 38. минута донесе водство за тимот од Бергамо, а Сими во 40. намали на 1-2.

ВИДЕО: Муриел за 12 минути постигна два гола, Аталанта славеше кај Кротоне

Дриблинг - 31.10.2020

Фудбалерите на Аталанта по двата порази во низа во Серија А, им се вратија на победите откако славеа на гостувањето кај Кротоне со 2:1. Двата гола за победничкиот тим ги постигна Муриел во првото полувреме (26 и 38 минута).

Целиот тим на Лацио е во карантин

TopSport - 31.10.2020

Фудбалерите на Лацио од денес се наоѓаат во карантин, откако во клубот има повеќе заразени со коронавирусот. Клубот не објави колку играчи и членови на струшниот штаб се позитивни на Ковид-19.

Во Лацио општи хаос: Веројатно цел тим оди во изолација

Спортклуб - 31.10.2020

Фудбалскиот клуб Лацио ќе мора целосно да оди во изолација, откако биле откриено повеќе позитивни случаи на Ковид19. Можеше да се насети дека Лацио е со сериозен проблем и на мечот во Лига Европа против екипата на Бриж, откако едвај закрпија состав ...

Проблем во Италија: Цел Лацио заврши во карантин!

СуперСпорт - 31.10.2020

Лацио се наоѓа во голем проблем со ковид-19. Тимот од Рим играше ослабен во мечот против Клуб Бриж во рамки на второто коло од Лигата на шампиони. Поради позитивни тестови не патуваа Чиро Имобиле, Луис Алберто, Леива и Андерсон.

Нов хаос на Чизмата: Цел Лацио во карантин!

Sport 1 - 31.10.2020

Нов хаос во италијанското првенство е на повидок откако римски Лацио денеска објави дека целата екипа оди во карантин после бројни случаи на зараза и „сомнителни случаи“ на коронавирус, после што е донесена одлука да се изолира тимот.

Целиот тим на Лацио во карантин поради сомнителни случаи на Ковид 19

Sport M - 31.10.2020

Екипата на Лацио е во карантин, откако на синќешното тестирање неколку нивни членови се покажале позитивни на молекуларните тестови на Ковид 19. Денеска ќе биде направен уште по еден тест за да се види кои се позитивни и на кои фудбалери може да се ...

Римски Лацио во карантин

Нетпрес - 31.10.2020

Фудбалерите на италијанскиот прволигаш Лацио од саботата се наоѓаат во карантин, откако меѓу играчите се откриени повеќе случа на зараза со коронавирусот, објави клубот на своите официјални страници на интернет.

Лацио има големи „позитивни“ проблеми

SportMedia - 31.10.2020

Тимот на Лацио има големи проблеми со позитивни свои членови деновиве. Затоа Римјаните на гостувањето кај Клуб Бриж во Белгија во рамките од Лигата на Шампионите во вторникот заминаа без 12 фудбалери.

Легендарниот Капело посебно импресиониран од еден тим од Серија А: Тие се италијанскиот Ливерпул

Дерби - 31.10.2020

Легендарниот Фабио Капело во интервју за италијанските медиуми зборуваше за состојбата во фудбалот на Апенинскиот полуостров и издвои еден тим кој посебно му се допаѓа. Дон Фабио го посочи тимот на Аталанта како тим од кој е воодушевен поради ...

Конте: Со Парма ќе биде тактичко надмудрување

Кајгана - 31.10.2020

Тренерот на Интер пред денешниот дуел со Парма смета дека стратегијата ќе го одлучи победникот. Денеска од 18 часот на „Џузепе Меаца“ Интер ја пречекува Парма во натпревар од 6. коло во Серија А.

„Аталанта е италијанскиот Ливерпул“

Спортски - 31.10.2020

Eдна од најубавите приказни во Серија А во последно време е Аталанта. Екипата чија банкарска сметка не може да се мери со оние најголемите во Серија А игра феноменално, а од играта на Аталанта се воодушевени многубројни големи тренерски имиња.

ФОТО: Сасуоло во ковид проблеми пред мечот со Наполи и Елмас

Дриблинг - 31.10.2020

Сасуоло се соочува со проблеми поврзани со заразени членови со коронавирус пред викенд пресметката со Наполи на Елиф Елмас. Клубот соопшти за три случаи на заразени со Ковид 19. Како што е соопштено, станува збор за еден фудбалер од првиот тим и ...

Целиот тим на Лацио во карантин поради сомнителни случаи на Ковид 19

Курир - 31.10.2020

Екипата на Лацио е во карантин, откако на синќешното тестирање неколку нивни членови се покажале позитивни на молекуларните тестови на Ковид 19. Денеска ќе биде направен уште по еден тест за да се види кои се позитивни и на кои фудбалери може да се ...

Проблем во Серија А: Лацио не знае со каков тим ќе игра против Торино

Спортски - 31.10.2020

Лацио се наоѓа во голем проблем со ковид-19. Тимот од Рим играше ослабен во мечот против Клуб Бриж во рамки на второто коло од Лигата на шампиони. Поради позитивни тестови не патуваа Чиро Имобиле, Луис Алберто, Леива и Андерсон.

Интер во судиското продолжение се спаси од пораз, Конте почнува да го губи кредитот (ВИДЕО)

МКД - 31.10.2020

Интер одигра само 2-2 против Парма на свој терен, се погласни ќе бидат шпекулациите дека Антонио Конте наскоро ќе добие отказ. Интер влезе како голем фаворит против Парма, но не само што не победи, туку во судиското продолжение се спаси од пораз.

(ВИДЕО) Интер спаси бод против Парма

Нетпрес - 31.10.2020

Иван Перишиќ постигна гол во судиското продолжение за неговиот Интер да остане непоразен на домашен терен на дуелот со Парма (2:2) од Серија А. Првото полувреме донесе првична доминација на Интер, но и добро парирање на гостите во завршниот дел, за ...

Хрватската врска го спаси Интер од пораз

Макфакс - 31.10.2020

Фудбалерите на Интер се спасија од пораз против Парма во шестото коло, во Серија А. Бод за Интер спаси Иван Перишиќ во 92 минута, откако претходно Парма имаше предност од 0:2. Интер има проблем со ефиксноста оваа сезона и тоа фудбалерите на Антонио ...

Хрватската врска го спаси Интер од пораз

Опсервер - 31.10.2020

Фудбалерите на Интер се спасија од пораз против Парма во шестото коло, во Серија А. Бод за Интер спаси Иван Перишиќ во 92 минута, откако претходно Парма имаше предност од 0:2. Интер има проблем со ефиксноста оваа сезона и тоа фудбалерите на Антонио ...