TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дванаесетгодишник од Скопје нападнат од наставникот

Press24 - 15.03.2019

Дванаесетогидшно момче од Скопје, било нападнато од наставникот, соопшти МВР. Според информации на полицијата, вчера во 14:00 часот во СВР-Скопје 39-годишниот А.М. од село Грчец-скопско пријавил дека околу 09:00 часот, неговиот 12- годишен син бил ...

Наставник нападнал дете – детали за инцидентот во Скопје

Centar - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 14,00 часот во СВР-Скопје А.М.(39) од с.Грчец-скопско пријавил дека околу 09,00 часот, неговиот 12- годишен син бил физички нападнат од наставник. Се преземаат мерки за целосно расчистување на ...

Пријавени два случаја на физички напади во Скопје

24Инфо - 14.03.2019

Б.С.(42) од Скопје вчера пријавила дека истиот ден околу 16:30 часот на улица „Франц Лист” четири лица физички ја нападнале неа и нејзиниот сопруг А.С.(42). Како што соопшти МВР, инцидентот бил пријавен во 17.15 часот во СВР Скопје.

Четири лица тепале брачен пар на улица во Скопје

еМагазин - 14.03.2019

На 13.03.2019 во 17.15 часот во СВР Скопје, Б.С.(42) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16.30 часот на улица „Франц Лист“ четири лица физички ја нападнале неа и нејзиниот сопруг А.С.(42), информира.

Наставник нападнал ученик

Република - 15.03.2019

Дванаесетгодишно момче од Скопје, било нападнато од наставникот, соопшти МВР. Според информации на полицијата, вчера во 14:00 часот во СВР-Скопје 39-годишниот А.М. од село Грчец-скопско пријавил дека околу 09:00 часот, неговиот 12- годишен син бил ...

Наставник нападнал дете – детали за инцидентот во Скопје

Курир - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 14,00 часот во СВР-Скопје А.М.(39) од с.Грчец-скопско пријавил дека околу 09,00 часот, неговиот 12- годишен син бил физички нападнат од наставник. Се преземаат мерки за целосно расчистување на ...

Скопјанец нападнат од 3 лица во својот ресторан

Press24 - 13.03.2019

Сопственик на скопски ресторан бил нападнат од страна на 3 лица, соопштува полицијата. Вчера во 05:30 часот во СВР Скопје, 51-годишниот З.В. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 01:30 часот во неговиот угостителски објект на улица „Народен ...

10 годишно дете нападнато во Карпош

Скопје1 - 13.03.2019

На 12.03.2019 во 11.30 часот во СВР Скопје, Е.К.(38) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10 часот на улица „Московска“ неговиот 10- годишен син бил физички нападнат од 14- годишен малолетник.

Пријавени два случаја на физички напади во Скопје

MTM - 14.03.2019

Б.С.(42) од Скопје вчера пријавила дека истиот ден околу 16:30 часот на улица „Франц Лист“ четири лица физички ја нападнале неа и нејзиниот сопруг А.С.(42). Како што соопшти МВР, инцидентот бил пријавен во 17.15 часот во СВР Скопје.

Брачен пар од Скопје физички нападнати од четири лица

Скопје инфо - 14.03.2019

На 13.03.2019 во 17.15 часот во СВР Скопје, Б.С.(42) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16.30 часот на улица „Франц Лист“ четири лица физички ја нападнале неа и нејзиниот сопруг А.С.(42).

Дванаесетгодишник од Скопје нападнат од наставникот

Скопје инфо - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 14,00 часот во СВР-Скопје А.М.(39) од с.Грчец-скопско пријавил дека околу 09,00 часот, неговиот 12- годишен син бил физички нападнат од наставник. Се преземаат мерки за целосно расчистување на ...

Тројца тепале сопственик на угостителски објект во Капиштец

еМагазин - 13.03.2019

На 13.03.2019 во 05.30 часот во СВР Скопје, З.В.(51) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 01.30 часот во неговиот угостителски објект на улица „Народен Фронт“ бил физички нападнат од Б.Р.(21), Г.С.(36) и Н.Р.(47), сите од Скопје, информира МВР.

Му го нападнале малолетниот син, па решил самиот да се пресмета со нив а потоа пријавил во полиција

Press24 - 13.03.2019

Вчера во 11.30 часот во СВР Скопје, 47- годишниот Ќ.Ф од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10.00 часот на улица „Московска“ неговиот 14 годишен син бил физички нападнат од четири лица меѓу кои било и лицето И.Н.(17) од Скопје.

Брачен пар нападнат во Скопје од четири лица

МКД - 14.03.2019

Б.С.(42) од Скопје вчера пријавила дека истиот ден околу 16:30 часот на улица „Франц Лист" четири лица физички ја нападнале неа и нејзиниот сопруг А.С.(42). Како што соопшти МВР, инцидентот бил пријавен во 17.15 часот во СВР Скопје.

Брачен пар нападнат во Скопје сред бел ден

Фокус - 14.03.2019

Во текот на вчерашниот ден, брачен пар бил нападнат во Скопје од четири лица, пренесува МВР. „На 13.03.2019 во 17.15 часот во СВР Скопје, Б.С.(42) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16.30 часот на улица „Франц Лист“ четири лица физички ја ...

12-годишен ученик физички нападнат од наставник

Сител - 15.03.2019

На 14.03.2019 година во 14,00 часот во СВР-Скопје А.М.(39) од с.Грчец-скопско пријавил дека околу 09,00 часот, неговиот 12- годишен син бил физички нападнат од наставник. Се преземаат мерки за целосно расчистување на ...

Тепачка во ресторан во сред Скопје

Скопје1 - 13.03.2019

На 13.03.2019 во 05.30 часот во СВР Скопје, З.В.(51) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 01.30 часот во неговиот угостителски објект на улица „Народен Фронт“ бил физички нападнат од Б.Р.(21), Г.С.(36) и Н.Р.(47), сите од Скопје.

Две пријави во полиција за ист инцидент во Карпош

Република - 13.03.2019

Вчера околу 11 часот во СВР Скопје, Ќ.Ф. (47) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10 часот на улица „Московска“, општина Карпош, неговиот 14 годишен син бил физички нападнат од четири лица меѓу кои било и лицето И.Н. (17) од Скопје.

Четири лица нападнале брачен пар вчера во Маџари

Република - 14.03.2019

Вчера попладне во СВР Скопје, Б.С. (42) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16 часот на улица „Франц Лист“, населба Маџари, четири лица физички ја нападнале неа и нејзиниот сопруг А.С.(42). Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Три инциденти на улица „Московска“ во Тафталиџе, истепани малолетници, полицијата ги истражува случаите

Сител - 13.03.2019

Вчера во 11:30 часот во СВР Скопје, Е.К.(38) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10 часот на улица „Московска“ неговиот 10-годишен син бил физички нападнат од 14-годишен малолетник. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Нападнат брачен пар на ул.”Франц Лист” во Скопје

Опсервер - 15.03.2019

На 13.03.2019 во 17.15 часот во СВР Скопје, Б.С.(42) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16.30 часот на улица „Франц Лист“ четири лица физички ја нападнале неа и нејзиниот сопруг А.С.(42).

Четиринаесетгодишно момче нападнато од четворица на ул.”Московска”

Опсервер - 14.03.2019

На 12.03.2019 во 11.30 часот во СВР Скопје, Ќ.Ф.(47) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10.00 часот на улица „Московска“ неговиот 14 годишен син бил физички нападнат од четири лица меѓу кои било и лицето И.Н.(17) од Скопје.