TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убава вест: Фудбалерот на Бордо е пробуден од кома

Спортманија - 29.02.2024

Фудбалерот на Бордо, Алберт Елис, е разбуден од вештачка (индуцирана) кома во која беше ставен поради тешката повреда на главата со која се здоби за време на мечот против Генгам в о втората француска Лига.

Одлични вести: Се разбуди од кома фудбалерот кој беше повреден во страшен судар во Франција

Екипа - 29.02.2024

Фудбалерот на Бордо, Алберт Елис се разбуди од кома, соопшти семејството на репрезентативецот на Хондурас. 28-годишниот Елис беше во индуцирана кома после повредата на главата која ја заработи пред пет дена на натпревар од 26.

Напаѓачот на Бордо се разбуди од кома, фановите со желби за заздравување

Gol.mk - 28.02.2024

Фудбалерот на Бордо, Алберт Елис, се разбуди од вештачката кома во која беше ставен поради тешката повреда на главата која ја доби за време на натпреварот против Генгамп во втората француска лига.

Фудбалерот на Бордо е пробуден од кома

Курир - 01.03.2024

Фудбалерот на Бордо, Алберт Елис, е разбуден од вештачка (индуцирана) кома во која беше ставен поради тешката повреда на главата со која се здоби за време на мечот со Генгамп „Среќни сме што можеме да поделиме охрабрувачки вести: Алберт е буден и се ...