TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Вељко ја запроси девојката на нејзиниот роденден?

Курир - 13.03.2018

Девојката на Вељко Ражнатовиќ, Богдана Родиќ, денес го прославува својот 22 роденден, а се чини и веридба. Имено, Вељко на својата сакана и го честиташе роденденот и на Инстаграм објавувајќи заедничка фотографија и коментар кој предизвика бура ...

Вељко на Цеца се жени: Богдана станува Ражнатовиќка?

Вечер - 13.03.2018

Девојката на Вељко Ражнатовиќ, Богдана Родиќ, денес го слави својот 22-ти роденден, а се чини дека слави и веридба. Имено, Вељко и го честиташе нејзиниот роденден на Instagram со заедничка фотографија со коментар: "Ражнатовиќа, среќен роденден", а ...

Цеца ќе стане свекрва , синот ја објави веридбата на Инстаграм

Канал5 - 13.03.2018

Вељко Ражнатовиќ на Инстаграм објави фотографија со која ја побара за жена Богдана Родиќ. Тој на фотографијата напиша објава ,, Ражнатовиќка, среќен роденден “ . Денеска Богдана го прослави 22 роденден , а по се изгледа и веридбата .

Анастасија ѝ честиташе роденден на девојката на Вељко

Репортер - 13.03.2018

Вељко Ражнатовиќ пред неколку дена победи во првиот професионален бокс-меч, а веднаш потоа објави фотографија со својата поубава половина со љубовна порака: „И повеќе од живот“. Денеска девојката на Вељко слави роденден, а јавна честитка ѝ упати и ...

Вељко Ражњатовиќ ја запроси девојката на роденден!? (Фото)

Exclusive.mk - 13.03.2018

Богдана Родиќ, девојката на Вељко Ражњатовиќ денеска го прославила својот 22-ри роденден. Многумина се посомневале дека Богдана слави и веридба, а се е тоа поради коментарот на Вељко на Инстаграм.

Му ја честиташе победата па го искара: Богдана му порача на Вељко - Седи кај што си!

Сител - 13.03.2018

Синот на фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко кој овие денови го доби својот прв професионален меч во бокс, го прослави со својата девојка Богдана нејзиниот роденден. По прославата во Јагодина, Вељко својата избраничка ја изведе на забава, а ...

Необјавени фотографии од свадбата на Цеца и Аркан!

NetZabava - 13.03.2018

Пред 23 години една од најпознатите фолк диви на овие просори, Цеца Ражнатовиќ се заколнала на вечна љубов со Жељко Ражнатовиќ Аркан, а свадбата била прогласена за “свадба на деценијата”. Таква свадба била невидена дотогаш.

Исплива суровата вистина: Мислевте дека синот на Цеца стана славен преку ноќ, еве што стои зад успехот на Вељко

Сител - 12.03.2018

Пред неколку вечери Вељко Ражнатовиќ, синот на Цеца Ражнатовиќ, ја оствари својата прва победа во професионален бокс меч. Во рингот во Јагодина го совлада со нокаут Бугаринот Краштја Јорданов.

НОКАУТ: Синот на Цеца и Аркан стана професионален боксер

Убавина и Здравје - 12.03.2018

Вељко Ражнатовиќ , син на Жељко и Светлана Ражнатовиќ , на своето професионално боксерско деби оствари триумф, нокаутирајќи го Крастјо Јорданов од Бугарија пред полните трибини во Јагодина.

Фотографии кои никогаш не се објавени во јавноста: Венчавката на Цеца и Аркан

Сваштарник - 12.03.2018

Пред 23 години фолк дивата Цеца Ражнатовиќ се заколнала на вечна љубов со Жељко Ражнатовиќ Аркан, а свадбата била прогласена за “свадба на деценијата”. Склучувањето на брак било пренесувано на малите екрани, а присутните уживале во изобилие кое е ...

Цеца се спрема за свадба: Вељко Ражњатовиќ ја запроси девојката на роденден!? (Фото)

Скопје24 - 13.03.2018

Богдана Родиќ, девојката на Вељко Ражњатовиќ денеска го прославила својот 22-ри роденден. Многумина се посомневале дека Богдана слави и веридба, а се е тоа поради коментарот на Вељко на Инстаграм.

Вељко откри што се крие зад успехот во рингот со бугарот Јорданов

Репортер - 13.03.2018

Пред неколку вечери Вељко Ражнатовиќ, синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ, ја оствари својата прва победа, во професионалниот бокс меч. Во рингот во Јагодина го совлада и нокаутира Бугаринот Краштја Јорданов.